REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Newsy wybrane specjalnie dla ciebie. Świetna nowość w Squidzie na Huaweiach

Twórcy aplikacji Squid, czyli mobilnej usługi z newsami, przygotowali nowość dla swoich użytkowników. Skorzystają z niej posiadacze smartfonów marki Huawei oraz wszyscy inni użytkownikcy przeglądarki internetowej Petal.

31.05.2022
16:07
squid-logo-huawei-newsy-przegladarka-petal
REKLAMA

Squid to rozwijana w Polsce popularna aplikacja informacyjna, którą twórcy kierują do millenialsów. Usługa działa nie tylko w Polsce, a łącznie jest dostępna w 60 krajach z Europy, regionu Azja-Pacyfik i Ameryki Łacińskiej. Jej partnerem jest Huawei, który wykorzystuje ją do dostarczania newsów na ekranie startowym przeglądarki internetowej.

REKLAMA

Czytaj też:

Już wcześniej SQUID dostarczał newsy użytkownikom smartfonów chińskiej firmy, ale teraz ta usługa dostaje opcję personalizacji. Na stronie głównej przeglądarki Petal od Huaweia - czy to z Huawei App Gallery, czy to z Google Play Store - będzie można wybierać te kategorie wiadomości, które faktycznie interesują użytkownika.

Squid na smartfony Huaweia - co nowego?

Liczba kategorii do wyboru ma jeszcze rosnąć, ale już teraz do wyboru są te związane z biznesem, grami oraz stylem życia. Twórcy obiecują, że informacje, jakie potem otrzymamy, pochodzą ze sprawdzonych oraz wiarygodnych źródeł. Pomiędzy różnymi kategoriami newsów można przechodzić z pomocą paska nawigacyjnego. Wśród nich warto wymienić takie pozycje jak:

  • sport;
  • rozrywka;
  • nauka i technika;
  • podcasty;
  • wideo;
  • i inne.

Kolejność wspomnianych sekcji tematycznych można w dodatku ustalić sobie indywidualnie w menu, dzięki czemu pod ręką zawsze będą te informacje, których użytkownik potrzebuje. SQUID poinformował przy tym właśnie, że uruchamia teraz nowe kategorie takie jak Gry i eSport, Finanse oraz Styl Życia. A co dokładnie w nich znajdziemy? W informacji prasowej pojawiły się następujące informacje:

W kanale Finanse użytkownik znajdzie aktualności ukazujące wpływ na budżet osobisty, a także wydarzenia i trendy dotyczące firm, liderów, konsumentów, sektorów przemysłowych i wiele innych.

W kategorii Styl życia, czytelnicy znajdą inspiracje dla zdrowego stylu życia, podróży, mody, a także ciekawe artykuły i filmy od blogerów.

Gry i eSport, to oczyśćcie przegląd najważniejszych wydarzeń ze świata gier komputerowych a także informacje o premierach

Przeglądarka zintegrowana z usługą Squid jest preinstalowana na smartfonach marki Huawei.

REKLAMA

Internauci, którzy chcieliby sprawdzić, jak to rozwiązanie działa w praktyce, mogą to zrobić, nawet jeśli nie mają telefonu od Huaweia z Huawei App Gallery. W tym celu wystarczy odnaleźć w sklepie Google Play Store program o nazwie Przeglądarka Petal.

Squid na smartfonach Huawei jest dostępny przy tym w języku polskim (zarówno jeśli chodzi o interfejs, jak i same newsy), ale nie tylko. Usługa kierowana do millenialsów obsługuje 33 różne języki w większości krajów Europy i Ameryki Łacińskiej.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA