REKLAMA

#startups4UA: polskie startupy na pomoc Ukrainie. W obliczu wojny świat się jednoczy

Przedstawiciele startupów z Polski oraz innych europejskich krajów włączyli się w pomoc Ukrainie. Organizują zbiórkę środków finansowych we współpracy z Polską Akcją Humanitarną, aby wesprzeć mieszkańców zaatakowanego kraju.

28.02.2022 18.53
startups4ua-polskie-startupy-pomoc-ukrainie-siepomaga-zbiorka
REKLAMA

W obliczu rosyjskiej inwazji pod wodzą dyktatora i zbrodniarza wojennego Władimira Putina świat się zjednoczył. Z jednej strony kraje i firmy z całego świata nakładają dotkliwe sankcje na Rosję, a z drugiej najróżniejsze przedsiębiorstwa oraz zwykli ludzie szykują wsparcie dla uchodźców oraz żołnierzy walczących z najeźdźcą - w tym finansowe.

REKLAMA

W pomoc objętej wojną Ukrainie włączyła się społeczność zebrana wokół startupów z Europy Środkowo-Wschodniej, które zdecydowały się wesprzeć naszych wschodnich sąsiadów. Ich wspólna inicjatywa już ruszyła, a na stronie startupydlaukrainy.pl organizowana jest teraz zbiórka pieniędzy. Jej organizatorzy zapowiadają też wsparcie długoterminowe.

Akcja pomocy Ukrainie ruszyła pod szyldem /#startups4UA

Zbiórka pieniędzy, którą można wesprzeć po wejściu na stronę internetową przygotowana przez przedstawicieli startupów zorganizowana została we współpracy z Polską Akcją Humanitarną w serwisie siepomaga.pl. W pomoc zaangażowali się zarówno pracownicy firm, jak i inwestorzy, anioły biznesu, innowatorzy, przedsiębiorcy oraz naukowcy.

Pieniądze zebrane w ramach zbiórki połączone będą z długofalową pomocą z wykorzystaniem "wszelkich kompetencji i narzędzi", jakimi dysponują organizacje oraz ich partnerzy. Informacje o konkretnych działaniach będą pojawiały się na bieżąco, a lista partnerów nie jest zamknięta - do akcji mogą dołączyć kolejne firmy.

REKLAMA

Dziś jak nigdy wcześniej możemy pokazać, że nauka, technologia, innowacje, współpraca i otwartość niosą zmianę, na której wszystkim nam zależy. Im więcej głów, rąk i serc będzie z nami – tym więcej uda nam się zrobić - czytamy w opisie akcji.

W akcję /#startups4UA zaangażowały się takie podmioty jak Startup Academy, KPI, YBP, AIP, SHP, MIT EF, Poland Innovative, Accelpoint, Huge Thing, Smok Ventures, Reaktor oraz Startup Podbeskidzie. Spider's Web popiera tę akcję i również jest na liście jej partnerów.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA