REKLAMA

Trzy nowe komputery Mac coraz bliżej. Warto na nie poczekać

Analitycy twierdzą, że rok 2022 będzie rokiem Maców i dalszego rozwoju autorskich procesorów M. Teraz pojawiają się pierwsze oficjalne informacje, po tym jak Apple zarejestrował w urzędzie trzy nowe Maki.

16.02.2022 11.58
Apple nowości 2022
REKLAMA

Na początku lutego słynny analityk i dziennikarz Bloomberga, Mark Gurman, zapowiedział, że w 2022 r. Apple dokończy proces transformacji swoich komputerów z procesorów Intela na własne czipy linii M zbudowane w architekturze ARM. Tym samym na koniec 2022 r. każdy nowy komputer sprzedawany przez Apple ma już być wyposażony w czip M1 lub jego następców. Gurman zapowiadał premiery czterech nowych produktów na przestrzeni roku, a teraz pojawiają się pierwsze konkrety.

REKLAMA

Apple zarejestrował trzy nowe komputery. Jakie to mogą być modele?

 class="wp-image-1994585"
Nowy MacBook Air - render na bazie przecieku

Apple zarejestrował bazie EEC (Eurasian Economic Commission) trzy nowe modele komputerów o oznaczeniach A2681, A2615 i A2686. pierwszy z nich jest opisany jako komputer przenośny, a dwa kolejne po prostu jako komputery. Warto przypomnieć, że w styczniu Apple zarejestrował w bazie EEC dwa produkty mobilne, najprawdopodobniej iPhone’a SE 5G i iPada Air, które mamy zobaczyć podczas konferencji 8 marca.

Co nowe informacje mówią nam o komputerach? Przenośne urządzenie to najpewniej nowy MacBook Air, o którym plotki krążą już od połowy 2021 r. Nowy komputer ma być pierwszym modelem w ofercie wyposażonym w procesor M2, o którym cały czas wiemy bardzo niewiele. Apple wprowadzi też nowe wzornictwo i pastelowe kolory wzorowane na obecnej linii iMaców, a do tego - podobnie jak w linii MacBook Pro - wróci port MagSafe do ładowania.

Komputery stacjonarne zapowiadają się nie mniej ciekawie. Pierwszym z nich ma być nowy Mac Mini, który być może nie zapowiada się na rewolucję, ale zapewnie w swojej małej obudowie jeszcze więcej mocy. Według zapowiedzi będzie to ubiegłoroczny Mini wyposażony w nowe procesory M1 Pro i M1 Max, które debiutowały wraz z nowymi MacBookami Pro.

Największą gwiazdą tego roku będzie nowy, duży iMac.

imac-24-wrazenia-7 class="wp-image-1727277"
iMac 24"

To najpewniej trzeci z zarejestrowanych komputerów Apple’a. Na nowego iMaca czeka bardzo wielu klientów. Obok Maca Pro jest to już ostatni komputer, który nie dostał jeszcze nowej wersji w procesorem M.

Co wiemy o nowym iMacu? Najpewniej będzie to model iMac Pro, a analityk Ross Young zapowiada, że premiera tego komputera odbędzie się w czerwcu. Zapowiada się na to, że ekran nowego komputera będzie panelem MiniLED zawierającym przeszło 1000 stref, na które złoży się ponad 4000 diod podświetlających. Apple już pokazał, że potrafi robić piękne ekrany MiniLED za sprawą nowych MacBooków Pro oraz największego iPada Pro. Wygląda więc na to, że technologia MiniLED staje się synonimem półki pro w ofercie Apple’a.

REKLAMA

Cały czas nie pojawiły się wiarygodne przecieki dotyczące przekątnej ekranu. Początkowo analitycy zapowiadali rozmiar minimum 32", ale później dominowały plotki mówiące o przekątnej 27", czyli takiej samej, jaką Apple stosuje w iMacach od lat. Kwestia procesora też nie jest jeszcze jasna, ale możemy być pewni, że iMac Pro nie będzie miał podstawowego układu M1. Ten bazowy czip pozostanie domenę tańszego iMaca 24", a iMac Pro dostanie procesory M1 Pro i M1 Max, albo zupełnie nowe układy, które jeszcze nie zostały pokazane.

Jedno jest pewne. Jeśli chcesz kupić nowy komputer Apple’a, nie rób tego teraz. Jeżeli przecieki o czerwcowej premierze się potwierdzą, czeka nas nowe rozdanie zarówno na półce podstawowych laptopów, jak i w segmencie zaawansowanych maszyn stacjonarnych.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA