REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

PlayStation 5 będzie miało kolorowe obudowy. Prosto od Sony

Sony opatentowało plastikowe obudowy do PS5. Możliwe, że już niedługo do sprzedaży trafią oryginalne zamienniki, dzięki którym będzie można zmienić kolor konsoli.

22.11.2021
19:50
Xbox pokonuje PlayStation
REKLAMA

Minął już rok od premiery konsol nowej generacji, a w ofercie Sony nadal nie ma PS5 w innej wersji kolorystycznej niż ta dostępna na premierę, w tym np. całej czarnej. Nie powinno to jednak dziwić - popyt na te sprzęty jest cały czas większy od podaży. Gracze, którym marzy się konsola w innym kolorze niż biały, zdani byli do tej pory na firmy trzecie, ale to się może wreszcie zmienić.

REKLAMA

Sony patentuje wymienną obudowę PlayStation 5

Japończycy otrzymali właśnie patent na "ozdobne boczne panele urządzenia elektronicznego", które na szkicu wyglądają tak, jakby miały pasować właśnie do PlayStation 5. Fani widzą w tym zwiastun zmiany polityki Sony względem kolorystyki ich konsoli nowej generacji.

We wniosku nie pojawiła się jednak żadna informacja na temat sposobu dystrybucji paneli. Możemy jedynie gdybać, że firma planuje sprzedawać takie akcesoria osobno (lub np. w zestawie z kontrolerami wykończonymi w podobny sposób). Czas pokaże, czy coś faktyczni jest na rzeczy.

A czas na to już najwyższy, bo w zasadzie to od samego początku mieliśmy nadzieję na to, że Sony wprowadzi do sprzedaży wymienne panele boczne PS5.

Wynika to z faktu, że obudowę PS5 można łatwo ściągnąć samemu bez konieczności wizyty w serwisie (i w zasadzie to nawet trzeba to zrobić, jeśli tylko chce się dołożyć do PlayStation 5 dodatkowe SSD). Mimo to Sony nie zdecydowało się na sprzedaż akcesoriów pozwalających zmienić kolor PS5 ani na wprowadzenie PS5 w innych kolorach niż biały na stałe do oferty.

REKLAMA

Tę lukę próbowały wypełnić firmy trzecie, takie jak Dbrand, z którymi Sony weszło niedawno na wojenną ścieżkę na gruncie praw autorskich do projektu obudowy… nie oferując klientom nic w zamian. Jestem tym nieco zawiedziony, bo nadal nie możemy zmieniać obudów w zależności od humoru, tak jak tych od kultowej Nokii 3310, case'ów na smartfony czy opasek od smartwatchy.

Mam nadzieję, że teraz sytuacja się wreszcie zmieni, bo tak jak z czasem białe PS5 polubiłem, tak nie obraziłbym się, gdybym mógł zmienić jego kolor np. na czarny bez konieczności przyklejania folii, wyciągania spreya albo kupowania zamiennika od firmy trzeciej. Tym bardziej że w sprzedaży są już kolorowe akcesoria Sony takie jak kontrolery DualSense czy słuchawki Pulse 3D…

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA