REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Apple Music i GeForce Now trafiają na telewizory LG

Nowe telewizory LG właśnie zyskują na wartości. Już dziś można za ich pomocą słuchać Apple Music, a już niebawem pozwolą na zabawę z grami wideo bez konieczności posiadania PC czy konsoli.

18.11.2021
18:13
lg apple music geforce now
REKLAMA

Apple Music – usługa muzyczna Apple’a, oferująca ponad 90 mln piosenek, radio Beats 1 oraz teledyski w rozdzielczości Ultra HD – jest już dostępna w sklepie z aplikacjami na system webOS. Tym samym telewizory LG są drugimi na świecie, po Samsungu, które można połączyć z tą znakomitą usługą.

REKLAMA

Interfejs wersji dla webOS-a ma niczym się nie różnić od wersji na tvOS (urządzenia Apple TV) i Tizena (telewizory Samsunga). Niestety, zabrakło obsługi dźwięku Dolby Atmos. Samo Apple Music oferuje piosenki masterowane w tym formacie, a LG obsługuje Dolby Atmos w swoich telewizorach. Niestety, z jakiegoś względu, dostępne jest tylko stereo.

Czytaj też:

LG niestety nie było łaskawe podać listy zgodnych modeli telewizorów, ma to zrobić niebawem. Według informacji od użytkowników na mediach społecznościowych, telewizory NanoCell i OLED z 2020 r. i 2021 r. działają z aplikacją bez problemu. Nie jest jasne czy starsze również.

Apple Music na telewizorach LG to nie wszystko. Nowe LG OLED, LG QNED i LG NanoCell z usługą gamingową GeForce Now.

Najnowsza wersja webOS-a będzie drugim telewizyjnym systemem na rynku – po Android TV – na którym działać będzie usługa GeForce Now. Za jej pośrednictwem można techniką streamingu grać w zakupione na innych platformach gamingowych gry – w tym ze Steama czy Epic Games Store – na dowolnym urządzeniu, na którym działa aplikacja. Innymi słowy, wystarczy sparować kontroler do gier z telewizorem i dysponować wydajnym łączem internetowym, by rozpocząć zabawę. Bez PC czy konsoli do gier.

REKLAMA

Niestety, pierwsza wersja aplikacji ma zarazem status testowej. I choć będzie dostępna dla wszystkich, jej funkcjonalność na początek będzie dość ograniczona. Na początek aplikacja nie pozwoli na zabawę z grami płatnymi – a tylko tymi, które są udostępnione za darmo w ramach GeForce Now. Na razie będzie też ograniczona jakość obrazu: rozdzielczość 1080p przy 60 kl./s bez HDR.

Aplikacja ma być dostępna od jutra. Niestety dostęp do niej zyskają tylko posiadacze tegorocznych modeli smart TV od LG. Producent ani Nvidia na razie nie zapowiadają jej dostępności na starsze modele.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA