REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Apple Music trafia na PS5. Od razu z opcją odtwarzania w tle podczas gry

Mamy świetne wieści dla posiadaczy PlayStation 5, którzy korzystają ze streamingu muzyki od Apple'a. Na konsole Sony trafiła aplikacja Apple Music i to od razu z opcją odtwarzania w tle podczas gry.

27.10.2021
17:55
ps5 apple music aplikacja odtwarzanie w tle 0
REKLAMA

Posiadacze konsol z rodziny PlayStation 5 mogą od dzisiaj pobierać nową aplikację do słuchania muzyki, która może zastąpić dostępne już w ramach poprzedniej generacji Spotify. Sony postawiło na Apple Music, a jeszcze świeżą aplikację można już pobierać.

REKLAMA

Sony właśnie się pochwaliło, że jego klienci, którzy są subskrybentami Apple Music, otrzymali właśnie dostęp do 90 milionów utworów w ramach tej usługi. Oprócz tego na konsolach PS5 będzie można oglądać wideo w rozdzielczości 4K oraz strumieniować internetowe stacje radiowe.

ps5 apple music aplikacja odtwarzanie w tle 1 class="wp-image-1913297"

Co przy tym istotne, Apple Music na PlayStation 5 to coś więcej niż kolejna aplikacja do odpalenia z menu. Streaming integruje się z systemem operacyjnym, a Sony pozwala słuchać muzyki nie tylko po odpaleniu programu, ale również podczas rozgrywki (audio z klipów wideo także może lecieć w tle).

W celu rozpoczęcia odtwarzania należy albo uruchomić aplikację z menu, albo wcisnąć przycisk PlayStation na kontrolerze DualSense w trakcie gry i przejść do karty Muzyka. Co miłe, na tym ekranie pojawią się nawet rekomendacje kawałków, które będą pasowały do odpalonej aktualnie produkcji.

Warto przy tym dodać, że Apple Music to nie jedyna aplikacja Apple'a dostępna na sprzętach Sony.

REKLAMA

Na konsolach japońskiej firmy można korzystać również z wielu innych usług multimedialnych, w tym z serwisów VOD. Wśród nich znajduje się między innymi Apple TV, czyli aplikacja z filmami, serialami i dokumentami dostarczanymi przez producenta iPhone'ów, iPadów i komputerów Mac.

Co przy tym ciekawe, posiadacze nowych konsol Sony otrzymują dostęp do biblioteki Apple TV+, czyli produkcji oryginalnych producenta iPhone'ów takich jak The Morning Show czy Mythic Quest, na pół roku za darmo. Niestety w przypadku Apple Music o podobnej promocji na razie nie ma mowy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA