REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Amazon Prime to prawdziwe trzęsienie ziemi. To właśnie teraz Amazon na dobre wszedł do Polski

Amazon Prime za 49 zł rocznie, czyli na tyle samo, ile kosztuje Allegro Smart, oferujw nie tylko nielimitowane darmowe dostawy i dostęp do promocji tylko dla posiadaczy pakietu Prime, ale też dostęp do Prime Video i Amazon Prime Gaming.

12.10.2021
10:43
festiwal okazji amazon.pl
REKLAMA

Amazon Prime działa już w naszym kraju. Cena abonamentu jest niewysoka i zapewnia nie tylko darmową dostawę przesyłek, ale także dostęp do usług Amazon Prime Video oraz Prime Gaming.

REKLAMA

Amazon Prime jest już w Polsce. Usługa zadebiutowała dzisiaj i już zdążyła wywołać niemałe poruszenie w świecie internetu, multimediów i branży e-commerce.

Osiem miesięcy po debiucie Amazon.pl ruszył abonament Amazon Prime, który daje dużo, ale jeszcze więcej obiecuje. Można więc powiedzieć, że to właśnie dziś Amazon na dobre otwiera się w Polsce.

Amazon Prime może wiele zmienić

Amazon kiełkował w świadomości polskiego klienta na długo przed oficjalnym wejściem do Polski. Początkowo za sprawą sklepu zza naszej zachodniej granicy, bowiem Amazon.de nie tylko pozwalał na zakupy z dostawą do Polski, ale zapewniał też polski interfejs, a nawet wysyłkę z magazynu mieszczącego się w Polsce.

Internet czekał jednak na start pełnoprawnego sklepu Amazon.pl, który jawił się jako zupełnie nowe otwarcie w kwestii internetowego handlu. Amazon.pl ruszył w marcu tego roku, ale czy rzeczywiście coś zmienił? Poza kilkoma niezłymi promocjami (w tym głównie na czytniki Kindle) o sklepie nie było zbyt głośno. Oferta nie wyróżniała się na tle rodzimego giganta, czyli Allegro. Za to Amazon Prime może tu wiele zmienić.

UWAGA: Na Facebooku działa już grupa Amazon.pl NAJLEPSZE OKAZJE - dołącz teraz

Amazon Prime uświadamia, jak mocną pozycję ma w Polsce Allegro.

Niedawno z ciekawości sprawdziłem mój staż w Allegro i okazało się, że mam konto w tym serwisie od ponad 18 lat. Jest to prawdopodobnie moje najstarsze konto internetowe, o kilka lat starsze niż Gmail.

Przez ten czas Allegro wyewoluowało z serwisu aukcyjnego do gigantycznego sklepu, w którym kupimy dosłownie wszystko, od tabletek do zmywarek po nieruchomości.

Allegro przetrwało pojawienie się w Polsce serwisu eBay, który zaliczył na polskim rynku całkowitą klapę. Allegro przetrwało też pojawienie się Amazona, choć widać, że amerykański gigant wymusił większe tempo wprowadzania nowości na Allegro. To w ostatnim czasie polski serwis dodał bardzo ciekawe nowości w swoich usługach, jak np. odroczenie zapłaty w Allegro Pay, czy plany rodzinne w Allegro Smart.

No właśnie: Allegro Smart. W dużej mierze to właśnie ten element stanowi o sukcesie dzisiejszego Allegro. W cenie 49 zł rocznie otrzymujemy darmowe dostawy do Paczkomatów lub darmowego kuriera przy droższych zamówieniach.

W moim przypadku po wejściu Allegro Smart zmieniło wszystko jeśli chodzi o zakupy. Aplikacja mojej żony pokazuje, że oszczędności z tym planem są już liczone w tysiącach złotych. To oczywiście półprawda, bo bez pakietu Smart drobne zakupy zapewne robilibyśmy gdzieś indziej, ale darmowa dostawa jest tak opłacalna i wygodna, że korzystamy z niej nieustannie. Nawet do tak prozaicznych zakupów jak nowa kawa czy wręcz wspomniane wcześniej tabletki do zmywarki.

Polska oferta Amazon Prime to odpowiedź na Allegro Smart. Nie ma co do tego wątpliwości.

Amazon wycenił swój program Prime na 49 zł rocznie, czyli na tyle samo, ile kosztuje Allegro Smart. Tyle tylko, że amerykański gigant dorzuca w tej kwocie znacznie więcej. Kupujemy bowiem nie tylko nielimitowane darmowe dostawy i dostęp do promocji tylko dla posiadaczy pakietu Prime, ale też dostęp do usług.

 class="wp-image-1421240"

Cena Amazon Prime obejmuje usługę VOD Amazon Prime Video, a także Prime Gaming, czyli usługę łączącą darmowe licencje gier do pobrania na PC oraz pakiet premium w ramach tzw. Twitch Prime.

W Stanach Zjednoczonych, na rodzimym rynku Amazona, to właśnie pakiet Prime przyczynił się do gigantycznego sukcesu całej marki. Amerykański użytkownik dostaje co prawda więcej w ramach Amazon Prime (bo wliczają się w to również takie usługi jak Amazon Reading, Music, Photos, Drive, Household), ale jednocześnie więcej płaci. W Stanach Amazon Prime jest wyceniony na 119 dol. rocznie lub 12,99 dol. miesięcznie.

Polska oferta Amazon Prime jest więc kompromisem, ale jakże atrakcyjnym dla polskiego odbiorcy. Próg cenowy wynoszący 49 zł rocznie jest tak mały, że karta płatnicza sama wskakuje do ręki. Wystarczy zamówić w ciągu roku 3-4 towary, a już zyskamy na samym koszcie wysyłki. A przecież w ramach pakietu mamy też dostęp m.in. do Prime Video.

Amazon Prime to nie tylko trzęsienie ziemi w polskim e-commerce, ale też na rynku VOD, a może nawet usług w ogóle.

Co zamiast Kinoman.tv? Amazon Prime Video class="wp-image-538035"

Polski oddział Netfliksa ma zapewne twardy orzech do zgryzienia. Netflix jest sprzedawany w Polsce za 60 zł miesięcznie za pakiet Premium z jakością 4K. To więcej niż Amazon życzy sobie za roczny dostęp do Prime Video, które również jest w jakości 4K.

REKLAMA
Amazon zaprasza na Prime Video 2021

Oferta Netfliksa jest oczywiście większa i bogatsza, ale na Amazon Prime Video też nie brakuje dobrych, nagradzanych i wartościowych treści, w tym autorskich produkcji. Co więcej, Amazon mocno inwestuje w rozwój swojej platformy streamingowej, czego najlepszym przykładem jest nadchodzący serial Amazona „Władca Pierścieni”, który trafi do streamingu w 2022 r. To gigantyczna produkcja, w której budżet pierwszego sezonu wynosi ok. 450 mln dol., czyli o… 360 mln więcej niż pojedynczy sezon Gry o Tron.

Dzięki Amazon Prime zapowiada się na trzęsienie ziemi w polskim internecie, zarówno w kwestii e-commerce, jak i VOD, a może nawet usług w ogóle.

UWAGA: Na Facebooku działa już grupa Amazon.pl NAJLEPSZE OKAZJE - dołącz teraz

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA