REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Allegro Pay dostępne dla wszystkich. Koniecznie sprawdź tę nowość

Allegro Pay wychodzi z fazy testowej. Od dziś każdy może skorzystać z tej formy płatności. Dlaczego warto? Bo kupujesz produkt dziś, a płacisz nawet 30 dni później, bez żadnych prowizji.

08.09.2021
10:07
allegro pay
REKLAMA

Allegro Pay to kapitalna usługa, z której korzystam już od ubiegłego roku. Jest to system płatności, w którym możemy zapłacić za produkty do 30 dni po zakupie. Sprzedawca nie czeka jednak za zapłat, bo Allegro pokrywa koszt produktu i wysyłki na własną rękę. Z kolei użytkownik ma 30 dni na rozliczenie się z Allegro.

REKLAMA

Allegro Pay - jak to działa?

Po pełny opis zasad działania Allegro Pay zapraszam do mojego tekstu z ubiegłego roku, w którym szczegółowo opisałem cały proces dołączania do programu i płacenia.

W dużym skrócie, by dołączyć do programu, musimy podać Allegro kilka informacji, w tym PESEL i numer dowodu osobistego. Po co Allegro tak newralgiczne dane? Platforma sprawdzi bowiem naszą historię kredytową w BIK. Informacje z BIK w połączeniu z historią zakupów na Allegro pozwalają przyznać każdemu użytkownikowi indywidualną kwotę na zakupy z Allegro. Dostajemy więc wirtualną pulę gotówki, za która możemy kupować produkty. Załóżmy, że dostaliśmy 3000 zł.

Podczas zakupów możemy wybrać formę płatności Allegro Pay. Załóżmy, że kupujemy buty za 200 zł. Po zakupie z Allegro Pay kwota 200 zł zostanie odjęta od naszej puli środków. Allegro pokryje koszt zakupów i wysyłki. My dostaniemy buty, a z Allegro będziemy musieli rozliczyć się w ciągu miesiąca. System przypomni, że mamy do zapłacenia kwotę 200 zł.

Kiedy sprawdzi się Allegro Pay?

Wróćmy do przykładu zakupionych butów. Jeżeli okaże się, że zamówiliśmy zły rozmiar, możemy zwrócić produkt sprzedawcy. Przy zamówieniu z Allegro Smart taki zwrot będzie darmowy. A jeśli dodatkowo zapłaciliśmy poprzez Allegro Pay, nie wydamy ani złotówki. Po zwrocie sprzedawca zwróci Allegro kwotę 200 zł, a ta ponownie trafi do naszej puli środków dostępnych do wydania na Allegro.

Tym samym my, czyli końcowy użytkownik, nie zapłacimy za taki zakup i zwrot ani złotówki. Całość odbędzie się w ramach środków na koncie Allegro.

W praktyce ten system jest bardzo intuicyjny i osobiście korzystam z niego przy każdych zakupach na Allegro. Kilkukrotnie testowałem też zwroty i to naprawdę działa. Dodatkowa zaleta Allegro Pay jest możliwość rozbicia zakupu na raty. Widać też, że dotychczasowi użytkownicy usługi polubili ten system płatności.

REKLAMA

Moja opinia: bardzo polecam to rozwiązanie. Podobne systemy coraz częściej trafiają do sklepów odzieżowych, szczególnie w dobie pandemii. System Allegro Pay działa jednak na całym serwisie Allegro, a tym samym obejmuje nieprzebraną liczbę kategorii produktowych.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA