REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Startuje Allegro Family. Możesz łączyć konta w sieć rodzinną i dzielić się Allegro Smart

Najpopularniejsza platforma sprzedaży w Polsce startuje z nowym, bezpłatnym rozwiązaniem. Dzięki Allegro Family kupujący mogą łączyć konta w sieć rodzinną i dzielić się benefitami takimi jak Allegro Smart z bliskimi.

15.07.2021
15:44
Rusza Allegro Family. Można się dzielić Allegro Smart
REKLAMA

Według danych Allegro aż 3/4 wszystkich aktywnych użytkowników tej platformy kupuje z poziomu własnego konta przedmioty dla pozostałych członków rodziny. Nie chodzi tutaj o małżonków i partnerów, ale takich bliskich jak dziadkowie i babcie, ojcowie i matki, wujowie i ciotki czy kuzynostwo. Powody są różne, ale najczęściej pomagamy w ten sposób tym członkom rodziny, którzy nie posiadają własnych kont Allegro lub nie mają aktywowanych benefitów takich jak Allegro Smart.

REKLAMA

Dlatego od teraz możemy podzielić się benefitami Allegro Smart z bliskimi, dzięki Allegro Family.

Allegro Family to nowa usługa na popularnej platformie sprzedaży, dzięki której możemy połączyć różne konta Allegro w jedną sieć rodzinną. Po stworzeniu takiej pajęczyny wszyscy nasi bliscy będą mogli korzystać z naszych benefitów i korzyści, np. programu Allegro Smart umożliwiającego korzystanie z darmowych dostaw oraz darmowych zwrotów. Organizator grupy ma kontrolę nad tym, komu przyznaje benefit Allegro Smart, z kolei za każdy pierwszy zakup osoby z rodzinnej sieci otrzymuje 5 monet (do zebrania jest 20 monet)

Bardzo ciekawą nowością jest możliwość poproszenia założyciela grupy rodzinnej, aby wykonał dla nas zakup konkretnego towaru (tylko oferty kup teraz). W ten sposób dostajemy jasno wskazany przedmiot pod adres zapisany przy naszym koncie, opłacony przez zaufanego bliskiego. Może to być pomocne dla starszych członków rodziny, np. dziadków i babć, którzy potrafią przeglądać zasoby Allegro, ale wciąż nie posiadają zintegrowanych systemów płatności online. Taka możliwość to także ciekawa forma rodzinnej listy życzeń.

Allegro podkreśla, że prywatność oraz bezpieczeństwo to ważne elementy Allegro Family. Każdy użytkownik połączony w sieć rodzinną może liczyć na pełną prywatność swoich zakupów. Bliscy współtworzący grupę nie będą mieli dostępu do historii naszych zamówień czy sprzedanych przedmiotów. Podpowiedzi algorytmów Allegro również mają być w pełni odseparowane między użytkownikami.

Jak założyć Allegro Family?

 class="wp-image-1786048"
REKLAMA

Aby założyć grupę Allegro Family, przyszły organizator musi wejść w ustawienia konta, gdzie odnajdzie nową zakładkę Allegro Family. Następnie wybieramy opcję zaproś i wpisujemy adresy e-mail naszych najbliższych. Do naszej grupy Allegro Family może dołączyć każdy, kto posiada zwykłe konto lub konto junior. Jedna grupa pomieści maksymalnie dziewięciu członków i wszyscy oni mogą cieszyć się z benefitów Allegro Smart. Z założeniem i prowadzeniem grupy Allegro Family nie wiążą się żadne dodatkowe opłaty. Każdy użytkownik rodzinnej sieci może się z niej wypisać w każdym momencie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA