REKLAMA

Zaczyna robić się ciasno. Jeszcze w tym roku odbierzemy paczki z automatów pocztowych Allegro

„Projekt automatów paczkowych idzie zgodnie z planem” – potwierdził w rozmowie z PAP Jon Eastick, dyrektor finansowy Allegro. Wiemy kiedy i ile maszyn spółka postawi w tym roku.

14.05.2021 08.26
allegro automat do odbierania paczek
REKLAMA

Allegro od dawna planuje stworzyć konkurencję dla InPostu i jego Paczkomatów, ale dopiero w marcu podpisano list intencyjny, będący zapowiedzią tego, że automaty do odbioru paczek dla Allegro wyprodukuje spółka Modern-Expo. Już wówczas padła data „przed końcem 2021 roku”, ale akurat pandemia to czas, który lubi wpływać na różne plany.

REKLAMA

Allegro uspokaja – w drugiej połowie roku odbierzecie paczki z ich automatów

„Spodziewamy się, że pierwsze automaty pojawią się w drugiej połowie roku. Plan 1500 lokalizacji w 2021 roku jest aktualny” – potwierdził Jon Eastick, dyrektor finansowy Allegro.

Allegro już pozyskuje nowych pracowników i co najważniejsze: lokalizacje, gdzie stawiane będą automaty. Chętni mogą zgłaszać się na specjalnej stronie. Wymagania są niewielkie: dostęp do prądu, min. 4 m2 powierzchni oraz dostępność 24/7. Allegro obiecuje „korzystne warunki najmu”, ale pewnie tak dobrych, jak inPost proponuje parafiom, raczej nie zyskacie.

Eastick potwierdził również, że aktualne są inne plany spółki: nowe centrum logistyczne oraz… anglojęzyczny serwis. Jak Amazon Allegro, tak Allegro Amazonowi. „Mamy ambicję, aby udostępnić ofertę naszych sprzedawców w skali całej Europy w języku angielskim” – zapowiada Eastick.

Trzeba przyznać, że ten plan ma ręce i nogi, bo przecież oprócz serwisu będzie można zaoferować Europejczykom automaty do odbierania paczek. Wszak inPost już od dawna stawia swoje Paczkomaty zagranicą. Allegro również może upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.

Z perspektywy mieszkańca łódzkiego osiedla plany Allegro trochę mnie… przerażają

REKLAMA

Może i jestem monotematyczny, ale inwazja automatów do odbierania paczek trochę mnie niepokoi. Z jednej strony to dobrze, że na rynku nie będzie monopolu, ale z drugiej zastanawiam się, gdzie oni chcą te maszyny stawiać (oprócz parafii). Na moim osiedlu już jest tłoczno, a dodajmy do tego urządzenia Allegro, Poczty Polskiej, Orlenu, AliExpress

Domyślam się, że moja perspektywa nie wszystkim się spodoba, ale akurat jestem za tym, aby władze miast i wsi zwracały większą uwagę na to, jak i gdzie rozstawiane są automaty do odbierania paczek.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA