REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Sony Bravia świętuje 60. urodziny. Z tej okazji proponuje darmowy miesiąc z HBO Go

Bravia to dziś jedna z wielu bardzo dobrych telewizyjnych marek. Jednak swego czasu nie miała wręcz sobie równych, wyznaczając na długie lata rynkowe standardy. Sony nieśmiało o tym przypomina. I proponuje zakupy.

26.11.2020
8:46
sony bravia hbo go za darmo
REKLAMA

Jaki był wasz pierwszy telewizor? Taki własny, a nie od rodziców? Ja pamiętam doskonale moją pierwszą Bravię. Był to model KDL-40W4500. Kupiłem go za kwotę mniej więcej czterech tysięcy złotych, jeżeli mnie pamięć nie zwodzi. Skończyło się oglądanie filmów i granie na Xbox 360 na kineskopowym monitorze (swoją drogą, również od Sony). Cudowne wspomnienia. Powoli zaczynałem czuć się jak młody dorosły.

REKLAMA

Wtedy był to jeden z topowych modeli na rynku. Dziś Bravia również jest na topie – choć nie jest już tam samotna. QLED, LG OLED i wielu innych walczy o najwyższe miejsca na podium wszelkich rankingów. Nie ma jednak wątpliwości, że przez lata – wręcz dekady – Bravia i Trinitron były synonimami najwyższej klasy produktów.

60 lat Sony Bravia za nami.

 class="wp-image-1509740"

Od małych odbiorników tranzystorowych, przez telewizory o wysokiej jakości obrazu oraz monitory profesjonalne do produkcji filmowych, po rozdzielczości przyszłości w najnowszych modelach 8K i na pewno na tym nie kończąc. 60 lat i 90 cali później Sony świętuje – bo, trzeba przyznać, ma do tego powody.

Całe Sony jest zresztą firmą o bogatej tradycji. Zostało założone w 1946 r. przez Masaru Ibukę i Akio Moritę w Tokio. Początkowo nosiło nazwę Tokyo Tsushin Kogyo. W 1958 r. po raz pierwszy pojawiła się znana dzisiaj nazwa Sony. Od tamtej pory urządzenia projektowane przez inżynierów marki stopniowo zdobywały coraz większe uznanie na dynamicznie rozwijającym się rynku elektroniki użytkowej.

Niemalże od początku istnienia jedną z najważniejszych kategorii produktów oferowanych przez Sony były telewizory. Już na początku 1959 r. założyciel Sony Masaru Ibuka w jednym z udzielonych wywiadów dla prasy mówił o swojej noworocznej ambicji stworzenia telewizora tranzystorowego. Ibuka mówił o tym jak o marzeniu, ale sprawy nabierały już kształtu, a prace nad telewizorem tranzystorowym były w toku.

 class="wp-image-1509737"

Pierwszy prototyp ukończono w kwietniu 1959 r. Przeprowadzono także liczne udoskonalenia i badania projektowe. 25 grudnia życzenie noworoczne Ibuki spełniło się. Telewizor Sony został oficjalnie ogłoszony. Był to pierwszy na świecie telewizor z bezpośrednim wyświetlaniem obrazu. Wraz z rozpoczęciem sprzedaży w maju 1960 r., 8-calowy przenośny telewizor tranzystorowy TV8-301 dał początek działalności Sony w branży telewizorów.

Świętowanie na zakupach. Sony proponuje darmowy dostęp do HBO Go. My przypominamy o Black Friday.

REKLAMA

Od spełnienia się noworocznego marzenia Masaru Ibuki minęło 60 lat. Z tej okazji Sony rozdaje nabywcom wybranych modeli swoich telewizorów darmowy miesiąc z HBO Go. Biorąc pod uwagę, że zbliżają się promocje z okazji Black Friday (będziemy je pilnie obserwować!) niektórzy będą polowali na nowe telewizory w atrakcyjnych cenach.

Prawdopodobnie znajda się w tych przecenach również i Bravie. Niedawno recenzowaliśmy trzy modele: Sony A8, Sony ZH8 i Sony XH90. Każdy z nich oceniliśmy bardzo pozytywnie – co dla osób znających markę Bravia nie powinno być żadną niespodzianką.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA