REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Trailery gier na PlayStation 5 trafią na YouTube’a chwilę po pokazie. I to w rozdzielczości 4K

Pierwszy pokaz gier na wyłączność na konsolę PlayStation 5 odbędzie się już 11 czerwca. Szkoda co prawda, że transmisja, na której te produkcje zostaną zaprezentowane, ma mieć rozdzielczość jedynie Full HD, ale trailery w 4K mają trafić do nas już chwilę po prezentacji.

09.06.2020
19:51
ps5 DualSense gry na playstation 5
REKLAMA
REKLAMA

Sony trzyma nas cały czas w niepewności zarówno w kwestii wyglądu swojej konsoli kolejnej generacji, jak i w kwestii gier, w jakie będziemy mogli zagrać na PlayStation 5. Jak na razie poznaliśmy jedynie możliwości silnika Unreal Engine w ramach dema technologicznego odpalonego na PS5, ale na produkcje, w które faktycznie będziemy mogli zagrać, ciągle czekamy.

Niestety ze względu na wydarzenia, jakie miały w ostatnim czasie miejsce w Stanach Zjednoczonych, długo oczekiwana prezentacja tytułów na wyłączność na PlayStation 5 zaplanowana pierwotnie na 4 czerwca 2020 r. została przełożona na późniejszy termin. Sony uznało jednak, że tydzień to wystarczający czas na to, by protesty pod hasłem Black Lives Matter wybrzmiały.

Pierwsza prezentacja gier na PS5 odbędzie już 11 czerwca 2020 r. w formie transmisji na żywo.

Sony zaprasza graczy do udziału w wydarzeniu i sugeruje, że dobrze byłoby je oglądać ze słuchawkami na uszach. Pewnym rozczarowaniem może być jednak fakt, że streaming będzie realizowany w rozdzielczości maksymalnie Full HD i w jedynie 30 klatkach na sekundę, podczas gdy PlayStation 5 powinno poradzić sobie z renderowaniem gier w 4K przy 60 FPS-ach.

Gracze, którzy chcieliby zobaczyć zwiastuny nadchodzących gier w wyższej rozdzielczości, będą zmuszeni poczekać aż do zakończenia prezentacji. Większość trailerów produkcji na wyłączność na PS5 trafi do serwisu YouTube w wersji 4K niedługo po zakończeniu oficjalnej prezentacji. Informacja na ten temat pojawiła się w serwisie Reddit i pochodzi z bloga PlayStation.

Jakich gier na PlayStation 5 możemy się spodziewać?

REKLAMA

To dobre pytanie, bo Sony nadal trzyma karty przy orderach i nie wiemy w zasadzie nic na temat nowych IP. Można jednak rozsądnie założyć, że przynajmniej część gier wydanych na konsolę nowej generacji na start lub niedługo po premierze to będą kontynuacje hitów z obecnej generacji.

Jeśli miałbym strzelać, to spodziewałbym się w czwartek zapowiedzi sequeli takich Horizon Zero Dawn oraz Marvel’s Spider-Man, a także kolejnej części cyklu God of War. Osobną kwestią pozostają zaś remastery, gdyż PS5 ma uruchamiać gry pisane pierwotnie na PS4 w ramach kompatybilności wstecznej.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA