REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Sony prosi, byśmy na pokaz gier na PlayStation 5 założyli słuchawki

Konferencja prezentująca pierwsze gry dedykowane PlayStation 5 ma być nadawana w stereo. Sony zwraca uwagę, byśmy korzystali ze słuchawek lub porządnego nagłośnienia by móc w pełni docenić pokaz.

09.06.2020
13:19
Sony prosi, byśmy na pokaz gier na PlayStation 5 założyli słuchawki
REKLAMA
REKLAMA

Jakość obrazu z transmisji pokazu pierwszych gier na PlayStation 5 pozostawi wiele do życzenia. Na dziś przeprowadzenie transmisji w rozdzielczości 4K jest relatywnie proste nawet dla amatorów – że o gigancie klasy Sony nie wspomnimy – tymczasem konferencja będzie streamowana na żywo w formacie 1080p przy 30 kl./s.

To znacząco utrudni ocenienie oprawy graficznej prezentowanych gier – przecież w wielu przypadkach liczymy na dwukrotnie wyższą rozdzielczość 4K przy dwukrotnie wyższym klatkażu 60 fps. Oby tylko sama przepływność (bitrate) sygnału była wysoka – może unikniemy tak zwanych artefaktów kompresji dodatkowo degradującą jakość obrazu.

Oprawa dźwiękowa ma być za to na wysokim poziomie. Sony prosi, byśmy na pokaz gier na PlayStation 5 założyli słuchawki.

Podobno oprawa dźwiękowa ma być istotną częścią pokazu, której nie dostrzeżemy – a raczej nie usłyszymy – oglądając transmisję na laptopie czy na telefonie i korzystając z ich wbudowanych głośników. Nie przypominam sobie konferencji, której organizator zwracał na to tak szczególną uwagę. Choć wpisuje się to nieco w narrację związaną z konsolami nowej generacji.

PlayStation 5 i Xbox Series X mają być wyposażone w dedykowane podzespoły do obróbki audio, w obu przypadkach wykorzystujące algorytmy śledzenia promieni do uzyskania realistycznego dźwięku przestrzennego. Nowe gry mają nie tylko doskonale brzmieć, ale też ich oprawa dźwiękowa ma nie wpływać na obciążenie procesora głównego obu konsol.

REKLAMA

Pokaz gier na PlayStation 5 odbędzie się w najbliższy czwartek. Konsola ma wejść do sprzedaży pod koniec bieżącego roku.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA