REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech
  4. Operatorzy

Powstała mapa zasięgu 5G w Polsce. Sprawdź, czy złapiesz

Grupa Cyfrowy Polsat uruchomiła dziś sieć 5. generacji w 7 miastach na terenie Polski, a Plus udostępnił właśnie nową mapę zasięgu. Widać na niej, gdzie już dociera 5G.

5g-plus-ericsson
REKLAMA
813 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Plus we współpracy z firmą Ericsson uruchomił 5G na terenie Polski jako pierwszy z polskich operatorów telefonii komórkowej. Potwierdziły się przy tym poprzednie deklaracje, że sieć 5. generacji zostanie udostępniona najpierw na bloku częstotliwości w paśmie 2600 MHz, w którym do tej pory działało LTE.

5G ruszyło dziś zgodnie z wcześniejszymi obietnicami, a z samego rana otrzymaliśmy listę pierwszych urządzeń wspierających nowy standard łączności, które będzie można kupić bezpośrednio u operatora. Teraz telekom zaś zdradził, gdzie dokładnie pojawiły się stacje bazowe wspierające sieć 5. generacji.

plus 5G w Polsce

Już przed weekendem wiedzieliśmy, że 5G od Plusa uruchomione zostanie na start w 7 miastach, którymi są Warszawa, Łódź, Gdańsk, Poznań, Szczecin, Wrocław i Katowice. Pozwoliło to operatorowi objąć zasięgiem blisko milion osób. Odpowiednie oprzyrządowanie zostało zamontowane zaś na 100 stacjach bazowych na start, a w ciągu roku pojawi się ich kolejne 600.

Dzięki temu, że na stronie Plusa pojawiła się mapa zasięgu, poznaliśmy lokalizację stacji bazowych nadających już teraz sygnał 5G. Dzięki temu abonenci mogą upewnić się jeszcze przed wykupieniem dostępu do usług oraz przed opłaceniem sprzętu, czy z 5G faktycznie będą mogli skorzystać np. w domu albo w biurze, co pozwoli uniknąć rozczarowań.

plus 5G w Polsce

Jak sprawdzić zasięg 5G w Plusie?

Aby się upewnić, jaka sieć jest dostępna w danej lokalizacji, należy udać się na przygotowaną w tym celu przez zielonego operatora stronę internetową. W kolumnie po lewej stronie należy zaznaczyć pole o nazwie Internet 5G i LTE, co naniesie odpowiednie dane na mapę po prawej stronie, a sieć 5. generacji oznaczona została czerwonym kolorem.

Aby sprawdzić, czy i jaki zasięg obejmuje w wybranym miejscu, należy wpisać nazwę miasta albo miejscowości w polu tekstowym nad mapką lub ręcznie odszukać konkretny punkt na mapie. Możecie też rzucić okiem na poniższe zrzuty ekranu, gdzie widać, które mniej-więcej dzielnice mają już dostęp do 5G. Mieszkańcy z pewnością rozpoznają swoje ulice.

Zasięg 5G w Plusie, 11 maja 2020 r. — Warszawa

plus 5G mapa zasiegu 1 warszawa

Zasięg 5G w Plusie, 11 maja 2020 r. — Łódź

plus 5G mapa zasiegu 2 lodz

Zasięg 5G w Plusie, 11 maja 2020 r. — Gdańsk

plus 5G mapa zasiegu 3 gdansk

Zasięg 5G w Plusie, 11 maja 2020 r. — Poznań

plus 5G mapa zasiegu 4 poznan

Zasięg 5G w Plusie, 11 maja 2020 r. — Szczecin

plus 5G mapa zasiegu 5 szczecin

Zasięg 5G w Plusie, 11 maja 2020 r. — Wrocław

plus 5G mapa zasiegu 6 wroclaw
REKLAMA

Zasięg 5G w Plusie, 11 maja 2020 r. — Katowice

plus 5G mapa zasiegu 7 katowice
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA