REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Pierwsze taryfy wspierające 5G w Orange już są. Teraz czekamy na samo 5G

Oferta sieci Orange jest już gotowa na 5G. Poznaliśmy właśnie cenniki abonamentów, które zapewnią u pomarańczowego operatora dostęp do sieci 5. generacji.

12.03.2020
17:21
Pierwsze pakiety wspierające 5G w Orange już są. Teraz czekamy na 5G
REKLAMA
REKLAMA

Wyścig o miano lidera 5G w Polsce ruszył, kiedy tylko poszły w górę normy PEM i przygotowania do aukcji częstotliwości. Co prawda nadal nie wiemy, który operator jako pierwszy uruchomi sieć 5. generacji w naszym kraju, ale na czele wyścigu są teraz Plus i Play. Z kolei trzeci z telekomów infrastrukturalnych, czyli T-Mobile, nie zamierza się ścigać na deklaracje medialne. Sieć oczywiście pracuje nad infrastrukturą, ale robi to po cichu i czeka na wynik aukcji częstotliwości.

Orange również na ten moment skupia się na testach swojej infrastruktury i podobnie jak T-Mobile nie odda do użytku sieci 5. generacji przed zakończeniem trwającej już aukcji częstotliwości z zakresu 3,4-3,8 GHz. Co prawda operator mógłby już teraz uruchomić 5G w całej Warszawie na paśmie wykorzystywanym dziś przez LTE, ale nie widzi takiej potrzeby. Zamiast tego firma teraz chwali się nowymi abonamentami ze wsparciem 5G. Przyjrzeliśmy się im.

Nowe taryfy w Orange ze wsparciem 5G

Fioletowy telekom już na początku lutego podał, na jakiej wielkości paczki danych będą mogli liczyć klienci, gdy tylko ruszy 5G od Play na częstotliwościach wykorzystywanych dziś przez LTE. Orange, który punktuje rywali tworzenie sieci nowej generacji po łebkach, zaoferuje sieć 5. generacji najwcześniej w sierpniu, zdecydował się na podobny krok.

Wiemy już, że jako pierwsi z 5G w Orange skorzystają klienci, którzy wykupią Plan Mobilny 75, pakiety Orange Love Extra lub Premium oraz nowe Plany Firmowe L i XL. To im sieć udostępniona zostanie w pierwszej kolejności po jej komercyjnym uruchomieniu. W tych taryfach paczki gigabajtów do wykorzystania wzrosną mniej więcej dwukrotnie do poziomu:

  • 70 GB (zamiast 30 GB) - Plan Mobilny 75;
  • 20 GB (zamiast 15 GB) - Orange Love Extra;
  • 40 GB (zamiast 30 GB) - Orange Love Premium.

Oprócz tego wzrośnie liczba gigabajtów do wykorzystania w taryfach Orange Love Mini i Orange Love Standard. Co prawda w nich nie będzie możliwości skorzystania z sieci 5G na start, ale klienci będą mogli zużyć dodatkowy transfer w nieco odciążonej sieci LTE.

Do karty SIM trzeba oczywiście dobrać urządzenie z odpowiednim modemem, takie jak np. wspomniany Galaxy S20+ 5G.

Telefon marki Samsung będzie można kupić w taryfie Plan Mobilny 75 za 199 zł na start, ale trzeba do tego doliczyć 24 raty po 184 zł. W taryfie Orange Love za to samo urządzenie nie płaci się nic na start, ale miesięczna rata to 192 zł (Orange Love Extra) lub 182 zł (Orange Love Premium).

REKLAMA

Co istotne, w przypadku osób, które już teraz korzystają z tych taryf, nie będzie konieczności aneksowania umowy, by skorzystać z 5G. Wystarczy, że abonent zaloguje się i zgłosi chęć łączenia się ze stacjami bazowymi w sieci 5. generacji. Inny sposób aktywacji to wykonanie telefonu na infolinię.

W przypadku Planu Mobilnego 75 automatycznie zwiększy to limit danych z 30 GB do 70 GB. Klienci, którzy zdecydują się na jedną z nowych taryf dla biznesu, czyli Plan Firmowy L lub Plan Firmowy XL, nie będą musieli wykonywać żadnych kroków. U nich 5G będzie dostępne od razu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA