REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

CDP RED oficjalnie: Po grze Cyberpunk 2077 powstanie Wiedźmin 4

Adam Kiciński - prezes CDP RED - zdradził czego będzie dotyczył jeden z kolejnych wielkich projektów autorstwa polskiego studia. Gdy Cyberpunk 2077 wyląduje na sklepowych półkach, zacznie powstawać Wiedźmin 4. Jednak już bez Geralta.

11.03.2020
19:46
CDP RED: po Cyberpunk 2077 powstanie Wiedźmin 4
REKLAMA
REKLAMA

Gdy Cyberpunk 2077 trafi na sklepowe półki, CDP RED podzieli się na przynajmniej trzy (w praktyce zapewne więcej) zespoły. Jeden z nich będzie odpowiadał za samodzielny moduł wieloosobowy w środowisku Cyberpunka. Drugi za fabularne dodatki do CP2077. Z kolei trzecia ekipa zajmie się pracą nad kolejnym interaktywnym Wiedźminem.

Wiedźmin 4 nie będzie jednak klasyczną kontynuacją przygód Geralta

Jest wielce prawdopodobne, że cyfra cztery nawet nie pojawi się w tytule nowej produkcji. CDP RED będzie bowiem chciało opowiedzieć zupełnie nową historię z unikalnymi bohaterami. Bardzo możliwe, że studio w pewien sposób powróci do swojego pierwszego pomysłu na grę Wiedźmin. Przypominam, że początkowo Witcher miał pozwalać na stworzenie własnego łowcy potworów, z kolei Geralt pojawiałby się w grze jako mentor i postać niezależna.

Nie zdziwiłbym się, gdyby Wiedźmin 4 czerpał z tego rozwiązania. Najpierw tworzymy własnego awatara, potem przechodzimy odpowiednie szkolenie, a później ruszamy w świat pełen potworów, łotrów i przygód. Mniej więcej tak działało to w takich seriach jak Mass Effect, Dragon Age czy The Elder Scrolls. Takie rozwiązanie to klasyka klasyki dla gatunku cRPG.

Wiedźmin 4 bez Geralta miałby swoje dobre i złe strony

 class="wp-image-1103873"

Wszyscy uwielbiamy Geralta. Związaliśmy się z nim. Zakochaliśmy się w jego specyficznym poczuciu humoru. To bohater z którym spędziliśmy wiele godzin, wspólnie przeżywając wiele kapitalnych przygód. Z tej perspektywy rozłąka z popularnym bohaterem byłaby w odczuwalny sposób smutna. Powstałaby dziura bardzo trudna do zasypania.

REKLAMA

Z drugiej strony Geralt to postać o konkretnym charakterze i sprecyzowanej filozofii życia. Oderwanie się od tego bohatera pozwoliłoby scenarzystom i narratorom z CDP RED na opowiedzenie kompletnie nowych, kompletnie innych historii. Twórcy zyskaliby znacznie szerszy wachlarz możliwości. Zwłaszcza w aspekcie balansowania między dobrem i złem. No bo kto powiedział, że nie możemy grać zepsutym do szpiku kości wiedźminem po przejściach?

Oczywiście minie wiele czasu nim Wiedźmin 4 stanie się czymś więcej niż tylko luźnym zbiorem pomysłów oraz wstępnych modeli koncepcyjnych. Niewykluczone, że jednocześnie CDP RED będzie pracował nad drugim wielkim projektem, np. grą Cyberpunk 2078. Powiększające się studio już od dłuższego czasu chce aktywnie tworzyć więcej niż jeden tytuł AAA w tym samym czasie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA