REKLAMA

Telewizory LG stały się najlepszym wyborem dla posiadaczy sprzętu Apple'a. Samsung w tyle

Telewizory marki LG stały się właśnie atrakcyjniejsze dla klientów Apple’a od tych wyprodukowanych przez Samsunga. Wszystko za sprawą aplikacji Apple TV, która właśnie trafiła na system webOS.

04.02.2020 08.40
apple tv aplikacja smart tv lg webOS 1
REKLAMA

Apple w zeszłym roku ruszył ze swoją platformą streamingu wideo. Firma z Cupertino z poziomu aplikacji Apple TV, która już wcześniej oferowała dostęp do treści od licznych partnerów, zaczęła sprzedawać abonament Apple TV+. W jego ramach można oglądać kilka autorskich filmów i seriali takich jak „See”, „Servant” i budzący duże emocjeThe Morning Show”.

REKLAMA

Twórcy platformy Apple TV uznali, że nie będą robić z Apple TV+ usługi ekskluzywnej. Apple nawiązał umowy partnerskie z dostawcami urządzeń z kategorii RTV, a do wielu Smart TV i set-top boksów trafiło wsparcie usług HomeKit i AirPlay 2. Bezpośredni dostęp do Apple TV w formie aplikacji do tej pory mieli do tej pory tylko Samsung (telewizory) oraz Amazon i Roku (przystawki).

Teraz aplikacja Apple TV trafia na Smart TV z webOS od LG

Do tej pory materiały z usługi Apple TV na telewizorach marki LG można było oglądać jedynie poprzez podłączenie innego urządzenia, np. komputera do portu HDMI lub — w przypadku nowszych modeli — wykorzystując AirPlay 2. Teraz to się zmienia.

W ramach aplikacji Apple TV klienci firmy LG mogą uzyskać dostęp do usługi Apple TV+, kanałów od partnerów oraz materiałów wideo z iTunes Store. Wybrane filmy, seriale i programy dostępne są w rozdzielczości 4K ze wsparciem Dolby Vision.

apple tv aplikacja smart tv lg webOS 2 class="wp-image-1081326"

Apple TV i Apple TV+ na Smart TV od LG — wspierane modele

Jak podaje producent w swojej informacji prasowej, zgodnie ze wcześniejszymi obietnicami pierwsze Smart TV z webOS wprowadzone do sprzedaży w 2019 r. otrzymują właśnie aplikację Apple TV. Aktualizacja pojawi się jednocześnie w 80 krajach.

Na start aktualizacja trafi na telewizory z panelami OLED oraz te z linii NanoCell — konkretnie chodzi serie SM9X oraz SM8X. Niedługo stosowne uaktualnienie powinna pojawić się w urządzeniach z serii UM7X i UM6X oraz na Smart TV z 2018 r.

LG wyprzedził tym samym Samsunga

REKLAMA

Chociaż to Samsung jako pierwszy producent zaoferował aplikację Apple TV na telewizorach wraz ze wsparciem protokołu łączności AirPlay 2, to w jego przypadku brakuje wsparcia dla usługi Homekit oraz technologii Dolby Vision. W przypadku LG oferta dla klientów Apple’a jest kompletna.

Warto przy tym jednak pamiętać, że lista sprzętów, które będą miały dostęp do aplikacji Apple TV, nie została jeszcze zamknięta. Cały czas czekamy na wsparcie platformy Android TV. Apple zresztą już wcześniej zapowiedział, że ich usługa VOD trafi na sprzęty marki Sony i Vizio.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA