REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Apple TV na telewizory LG. Nie trzeba kupować nowego telewizora, żeby skorzystać

Samsung przez długie miesiące mógł oferować jako jedyny dostęp do usługi Apple TV. Umowa na wyłączność się jednak wyraźnie kończy, bowiem LG zapowiada aktualizację dla wielu swoich telewizorów.

09.01.2020
11:26
apple tv plus vod czy warto opinia
REKLAMA
REKLAMA

Apple TV nie jest już tylko nazwą sprzętowej przystawki telewizyjnej, od lat oferowanej przez Apple’a. To również usługa VoD, za pomocą której możemy oglądać treści na podobnych zasadach jak na Netfliksie – w zamian za miesięczną subskrypcję Apple TV+ – a także korzystać z bardzo bogatego katalogu filmów, które możemy za jednorazową opłatą wypożyczyć lub kupić.

Atutem usługi jest nie tylko wspomniany katalog, w którym nowości pojawiają się niemal natychmiast po zakończeniu dystrybucji kinowej, ale też i jej wysoki poziom techniczny. Oferowane w Apple TV treści są kodowane znakomitymi kodekami, usługa też obsługuje najnowsze standardy obrazu, w tym Dolby Vision. A teraz trafia na telewizory LG.

Telewizory LG z usługą Apple TV. Jakie modele otrzymają dostęp do aplikacji?

Obawialiśmy się, że LG zdecyduje się dodać obsługę Apple TV wyłącznie w jego najnowszych telewizorach. Tak na szczęście się nie stanie. Jak zapowiedział producent, wszystkie jego telewizory z systemem webOS wprowadzone na rynek w 2018 r. i wszystkie nowsze modele będą zgodne z umieszczoną w oficjalnym repozytorium aplikacji dla webOS-a apką.

REKLAMA

Niestety pozostaje tylko jedna niewiadoma. Konkretna data wprowadzenia usługi na te telewizory. LG w swoim komunikacie stwierdza tylko, że Apple TV będzie dostępne w bieżącym roku. A więc równie dobrze możemy na nią poczekać jeszcze długie miesiące. Warto też wspomnieć, że wszystkie modele z 2019 r. i nowsze będą obsługiwać platformę Apple HomeKit.

LG nie jest jedynym producentem, który zamierza wdrożyć obsługę Apple TV w swoich sprzętach. Podobne zamiary wyraziły już Sony i Vizio.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA