REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech
  4. Sprzęt

Galaxy Fold na abonament w Play - poznaliśmy ceny smartfona z elastycznym wyświetlaczem

Dopiero jutro odbędzie się polska premiera smartfona Galaxy Fold, a my już wiemy, ile za urządzenie trzeba będzie zapłacić w sieci Play. Czytajcie na siedząco.

samsung galaxy fold
REKLAMA
224 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Galaxy Fold został zaprezentowany już na wiosnę tego roku w trakcie targów MWC 2019 w Barcelonie. Urządzenie miało trafić na sklepowe półki już w czerwcu, ale testerom pierwsze egzemplarze dosłownie rozpadały się w rękach. Samsung musiał przeprojektować osłonę ekranu i zawias. To na szczęście się udało i urządzenie trafiło wreszcie do sklepów.

Kupno smartfona Galaxy Fold to jednak nie jest taka prosta sprawa

Z początku pierwszy telefon marki Samsung z elastycznym wyświetlaczem można było kupić w Korei. Niedługo później dostępność rozszerzyła się Stany Zjednoczone oraz inne kraje. Warto przy tym wspomnieć, że z zakupem Galaxy Fold wiąże się cały rytuał i nie można go ot-tak sobie zamówić online. Trzeba go nie tylko odebrać osobiście, ale także… przejść szkolenie.

W naszym kraju telefon trafi do sprzedaży już jutro, czyli 18 października 2019 r. Udało nam się potwierdzić, że Galaxy Fold pojawi się nie tylko w sklepach Samsung Brand Store, ale również w ofercie wszystkich operatorów infrastrukturalnych w Polsce. Play potwierdził, że i w jego przypadku trzeba będzie się pofatygować osobiście. Teraz poznaliśmy przykładowe ceny.

Galaxy Fold na abonament w Play - ceny

Smartfon będzie można kupić za 9 tys. zł u Samsunga. Na tyle samo urządzenie wycenił Play, jeśli klienci nabędą je bez umowy. Możliwy będzie jednak zakup tego telefonu na abonament w taryfach Homebox oraz Solo L. W tym przypadku trzeba się jednak liczyć z naprawdę potężnymi dopłatami, zarówno co miesiąc, jak i na start - na Galaxy Fold za złotówkę nie ma co liczyć.

Przy wpłacie na start w wysokości 5799 zł do abonamentu trzeba doliczyć 110 zł opłaty miesięcznej przez dwa lata. Za urządzenie trzeba zapłacić w tym wypadku łącznie 8439 zł - z zastrzeżeniem, że abonamenty u operatorów są sporo droższe niż analogiczne oferty typu prepaid. Sama obniżka nie jest też jakoś specjalnie duża, biorąc pod uwagę koszt telefonu.

samsung galaxy fold

Są jeszcze inne warianty abonamentu Play z Galaxy Fold

Osoby, które nie chcą płacić na start za Galaxy Fold w umowie na dwa lata tyle, co za iPhone’a 11 Pro Max w sklepie, mogą zdecydować się na inny wariant. Przy dopłacie w wysokości 200 zł miesięcznie do abonamentu opłata początkowa wynosi 3979 zł. Łącznie za sam telefon trzeba zapłacić w tym przypadku 8779 zł - a to niemal tyle samo, co cena sklepowa.

REKLAMA

Aby zapłacić na start mniej, trzeba rozłożyć płatność na 3 lata, a to możliwe jest wyłącznie w ramach tzw. oferty utrzymaniowej dla dotychczasowych abonentów. W takim przypadku przy 200 zł dopłaty przez 36 miesięcy Galaxy Fold na start kosztuje jedyne 1799 zł. Łącznie za telefon płaci się wtedy… 8999 zł - czyli dokładnie tyle samo, co w sklepie.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA