REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Galaxy Fold na abonament w Play - poznaliśmy ceny smartfona z elastycznym wyświetlaczem

Dopiero jutro odbędzie się polska premiera smartfona Galaxy Fold, a my już wiemy, ile za urządzenie trzeba będzie zapłacić w sieci Play. Czytajcie na siedząco.

17.10.2019
19:26
samsung galaxy fold
REKLAMA
REKLAMA

Galaxy Fold został zaprezentowany już na wiosnę tego roku w trakcie targów MWC 2019 w Barcelonie. Urządzenie miało trafić na sklepowe półki już w czerwcu, ale testerom pierwsze egzemplarze dosłownie rozpadały się w rękach. Samsung musiał przeprojektować osłonę ekranu i zawias. To na szczęście się udało i urządzenie trafiło wreszcie do sklepów.

Kupno smartfona Galaxy Fold to jednak nie jest taka prosta sprawa

Z początku pierwszy telefon marki Samsung z elastycznym wyświetlaczem można było kupić w Korei. Niedługo później dostępność rozszerzyła się Stany Zjednoczone oraz inne kraje. Warto przy tym wspomnieć, że z zakupem Galaxy Fold wiąże się cały rytuał i nie można go ot-tak sobie zamówić online. Trzeba go nie tylko odebrać osobiście, ale także… przejść szkolenie.

W naszym kraju telefon trafi do sprzedaży już jutro, czyli 18 października 2019 r. Udało nam się potwierdzić, że Galaxy Fold pojawi się nie tylko w sklepach Samsung Brand Store, ale również w ofercie wszystkich operatorów infrastrukturalnych w Polsce. Play potwierdził, że i w jego przypadku trzeba będzie się pofatygować osobiście. Teraz poznaliśmy przykładowe ceny.

Galaxy Fold na abonament w Play - ceny

Smartfon będzie można kupić za 9 tys. zł u Samsunga. Na tyle samo urządzenie wycenił Play, jeśli klienci nabędą je bez umowy. Możliwy będzie jednak zakup tego telefonu na abonament w taryfach Homebox oraz Solo L. W tym przypadku trzeba się jednak liczyć z naprawdę potężnymi dopłatami, zarówno co miesiąc, jak i na start - na Galaxy Fold za złotówkę nie ma co liczyć.

Przy wpłacie na start w wysokości 5799 zł do abonamentu trzeba doliczyć 110 zł opłaty miesięcznej przez dwa lata. Za urządzenie trzeba zapłacić w tym wypadku łącznie 8439 zł - z zastrzeżeniem, że abonamenty u operatorów są sporo droższe niż analogiczne oferty typu prepaid. Sama obniżka nie jest też jakoś specjalnie duża, biorąc pod uwagę koszt telefonu.

samsung galaxy fold class="wp-image-1016969"

Są jeszcze inne warianty abonamentu Play z Galaxy Fold

Osoby, które nie chcą płacić na start za Galaxy Fold w umowie na dwa lata tyle, co za iPhone’a 11 Pro Max w sklepie, mogą zdecydować się na inny wariant. Przy dopłacie w wysokości 200 zł miesięcznie do abonamentu opłata początkowa wynosi 3979 zł. Łącznie za sam telefon trzeba zapłacić w tym przypadku 8779 zł - a to niemal tyle samo, co cena sklepowa.

REKLAMA

Aby zapłacić na start mniej, trzeba rozłożyć płatność na 3 lata, a to możliwe jest wyłącznie w ramach tzw. oferty utrzymaniowej dla dotychczasowych abonentów. W takim przypadku przy 200 zł dopłaty przez 36 miesięcy Galaxy Fold na start kosztuje jedyne 1799 zł. Łącznie za telefon płaci się wtedy… 8999 zł - czyli dokładnie tyle samo, co w sklepie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA