REKLAMA
 1. Spider's Web
 2. Technologie
 3. Operatorzy

Takie rzeczy tylko w Orange: 12 kwietnia Apple Watch LTE pojawi się w ofercie. Będzie działał z eSIM Orange

Apple Watch w wersji LTE lada moment trafi do oferty sieci Orange. Wiemy już, kiedy dokładnie operator zacznie sprzedawać te inteligentne zegarki.

12.04.2019
16:00
Apple Watch LTE ze wsparciem ESIM w ofercie Orange - już oficjalnie
REKLAMA
REKLAMA

Aktualizacja: Apple Watch trafił już do oferty Orange. Aktualizacja z cennikiem i innymi istotnymi informacjami znajduje się na końcu wpisu.

Orange jako pierwszy operator w Polsce wprowadził wsparcie dla modułu eSIM. Dzięki temu użytkownicy mogą stać się klientami sieci bez wkładania do slotu na fizyczną kartę kawałka plastiku z chipem. Wystarczy wyklikać odpowiednią opcję w ustawieniach.

Wykorzystanie karty eSIM to przy okazji sposób na to, by skorzystać z funkcji Dual SIM w iPhone’ach.

Z początku wsparciem dla modułu eSIM objęte były wyłącznie wybrane urządzenia. Na start poszły smartfony marki Apple - ogłoszenie wdrożenia tej technologii w Orange zbiegło się zresztą z premierą pierwszych iPhone’ów wykorzystujących ten model, czyli modeli iPhone XS, iPhone XS Max i iPhone XR wydanych pod koniec 2018 roku.

Na tym wsparcie modułu eSIM w Orange się nie kończy. Lista urządzeń się rozrasta, a operator poszedł za ciosem i wprowadził możliwość korzystania z tego samego numeru na kilku różnych urządzeniach. Dzięki temu można mieć ten sam numer na telefonie i na inteligentnym zegarku i odbierać połączenia nawet po wyjściu bez smartfona z domu.

Tak jak jednak nowe iPhone’y były jednymi z pierwszych telefonów, w których Orange wspierał eSIM, tak w przypadku zegarków na pierwszy ogień poszedł - najpierw nieoficjalnie, a potem już z błogosławieństwem operatora - zegarek marki Samsung, czyli Galaxy Watch LTE. Na szczęście osoby zainteresowane zegarkiem Apple’a nie musiały długo czekać.

Apple Watch LTE w Orange ze wsparciem eSIM będzie dostępny już za kilka dni.

Nie jest to oczywiście specjalnym zaskoczeniem, bo to naturalny krok, a testy już były prowadzone. Zgodnie z oczekiwaniami zegarki Apple Watch w wariancie LTE można zamawiać już w Polsce od kilku dni na stronie internetowej Apple’a. Dodanie tych produktów do oferty jedynego telekomu, który wspiera w Polsce moduł eSIM, było tylko i wyłącznie formalnością.

Informacją o tym, od kiedy Orange będzie wspierał oficjalnie zegarki Apple Watch Series 4 w wariancie LTE, podzielił się rzecznik sieci, Wojciech Jabczyński. Zapowiedział, że swój egzemplarz urządzenia będzie można nabyć w salonach operatora oraz na stronie internetowej telekomu już 12 kwietnia.

Wsparcie modułu eSIM dla zegarków Apple Watch LTE w Orange już jest - a co z resztą operatorów?

Orange zdążył wprowadzić wsparcie eSIM, rozszerzyć je o obsługę jednego numeru na kilku urządzeniach i wprowadzić wsparcie dla zegarków Apple’a. Jego bezpośrednia konkurencja jest w tym zakresie ciągle w… lesie.

Pozostałe telekomy z początku nie wyraziły zainteresowania modułami eSIM w smartfonach i innych urządzeniach elektronicznych. Dopiero teraz budzą się z letargu.

Przedstawiciele sieci Play i T-Mobile zapowiedzieli, że wsparcie dla eSIM pojawi się również i u nich Nie wiemy jednak, kiedy dokładnie - jeśli w ogóle - dogonią pod tym względem Orange’a.

Aktualizacja (11.04, 15:24) - znamy cenniki zegarków Apple Watch LTE w Orange.

Urządzenia pojawią się w ofercie operatora oficjalnie dopiero jutro, ale już dziś można zapoznać się z cennikami. Co prawda ma stronie sieci na razie nie ma jeszcze wszystkich danych, ale ceny poszczególnych modeli podał już serwis GSM Online.

Apple Watch Series 3 LTE 38 mm został wyceniony w Orange w zależności od taryfy na:

 • Plan Podstawowy - 1799 zł na start bez rat;
 • Plan Standardowy - 249 zł na start, rata w wysokości 64 zł miesięcznie;
 • Plan Optymalny - 149 zł na start, rata w wysokości 64 zł miesięcznie;
 • Plan Wzbogacony - 0 zł na start, rata w wysokości 64 zł miesięcznie.

Oprócz tego dostępny jest Apple Watch Series 3 LTE 42 mm, który kosztuje odpowiednio:

 • Plan Podstawowy - 1949 zł na start bez rat;
 • Plan Standardowy - 299 zł na start, rata w wysokości 69 zł miesięcznie;
 • Plan Optymalny - 199 zł na start, rata w wysokości 69 zł miesięcznie;
 • Plan Wzbogacony - 49 zł na start, rata w wysokości 69 zł miesięcznie.

Za model Apple Watch Series 4 LTE 40 mm trzeba zapłacić w zależności od abonamentu:

 • Plan Podstawowy - 2349 zł na start bez rat;
 • Plan Standardowy - 349 zł na start, rata w wysokości 83 zł miesięcznie;
 • Plan Optymalny - 249 zł na start, rata w wysokości 83 zł miesięcznie;
 • Plan Wzbogacony - 99 zł na start, rata w wysokości 83 zł miesięcznie.

Apple Watch Series 4 LTE 44 mm w Orange kosztuje natomiast:

 • Plan Podstawowy - 2499 zł na start bez rat;
 • Plan Standardowy - 399 zł na start, rata w wysokości 88 zł miesięcznie;
 • Plan Optymalny - 299 zł na start, rata w wysokości 88 zł miesięcznie;
 • Plan Wzbogacony - 149 zł na start, rata w wysokości 88 zł miesięcznie.

Do opłaty na start i raty za urządzenie zapewne trzeba będzie doliczyć opłatę za dodatkową kartę ESIM do zegarka z tym samym numerem, co w telefonie. Wszystkie szczegóły poznamy już jutro.

Aktualizacja (12.04, 10:51) - ESIM w Orange na zegarkach Apple Watch LTE jest już dostępny.

REKLAMA
apple watch lte esim orange ceny 1 class="wp-image-921372"

Orange zaprezentował już, jak działa ESIM w zegarkach Apple Watch w swoim salonie. Poznaliśmy też oficjalne cenniki. Aktywacja wirtualnej karty w zegarku jest bezpłatna, a za możliwość korzystania ze swojego numeru w zegarku przez pół roku nie będą pobierane żadne opłaty. Od siódmego miesiąca za korzystanie z usług telekomunikacyjnych na zegarku trzeba będzie dopłacać do abonamentu 9 zł miesięcznie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA