REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

T-Mobile dołącza do gry - wdrożenie eSIM w ciągu najbliższych miesięcy

Zaraz po sieci Play swoją gotowość do działania w kwestii eSIM zadeklarował T-Mobile.

29.03.2019
19:00
esim w orange
REKLAMA
REKLAMA

Mówi się, że Apple nie ma zbyt dużej siły przebicia w naszym kraju. A tu proszę: zaraz po tym, jak na stronie firmy z Cupertino pojawiła się informacja o tym, że Apple Watch 4 LTE za kilka tygodni będzie dostępny w Polsce, nasi rodzimi operatorzy ogłaszają pełną gotowość do działania w kwestii eSIM.

eSIM w T-Mobile

Oprócz samej deklaracji o wdrożeniu technologii eSIM przez operatora, nie udało nam się dowiedzieć wiele więcej. Piotr Żaczko, rzecznik T-Mobile dodał, że jest to kwestia kilku miesięcy. Firma pracuje aktualnie nad kilkoma większymi wdrożeniami, więc jest to tylko i wyłącznie kwestia tzw. mocy przerobowych. Czyli eSIM w T-Mobile będzie, prawdopodobnie jeszcze w tym roku, ale dokładna data wdrożenia pozostaje na razie tajemnicą.

Rzecznik prasowy sieci Play udzielił bardzo podobnej odpowiedzi. Także jeśli ktoś chciałby korzystać z Apple Watcha 4 w wersji LTE jak najszybciej, zmuszony będzie do skorzystania z sieci Orange. Jest to jedyny polski operator, który już ma tę technologię w ofercie.

Dlaczego eSIM jest taki ważny?

REKLAMA

Nie, wcale nie chodzi tu o sprzęty Apple. eSIM to najnowszy standard aktywacji w sieciach komórkowych, który powoli acz konsekwentnie jest wprowadzany przez operatorów na całym świecie. Zakłada on całkowite pozbycie się kart SIM na rzecz wyspecjalizowanego układu wbudowanego w samo urządzenie elektroniczne.

Oznacza to, że wyjeżdżając np. na wakacje do obcego kraju, nie musimy dogadywać się na migi i kupować lokalnej karty sim, żeby nie stracić kontaktu z siecią. Zamiast tego wystarczy z poziomu naszego telefonu wybrać lokalnego operatora z najlepszą ofertą i… w zasadzie to tyle. O tym, że wraz z popularyzacją standardu eSIM producenci smartfonów będą mogli pozbyć się slotu na kartę SIM nie wspominam. Oczywiście minie jeszcze trochę czasu, zanim nowe smartfony zaczną masowo obsługiwać standard eSIM, ale w tym przypadku akurat jest na co czekać.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA