REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Polski Orange uruchomił eSIM dla Apple Watcha. Usługa już działa, ale... nieoficjalnie

To na razie nieoficjalne informacja, potwierdzają ją jednak kolejni klienci Orange. Operator uruchomił usługę eSIM dla Apple Watch. Wygląda jednak na to, że na razie tylko testowo, bo oficjalnie przedstawiciele sieci zaprzeczają.

26.03.2019
12:09
Orange uruchomił eSIM dla Apple Watcha. Usługa już działa
REKLAMA
REKLAMA

Internauci twierdzą, że eSIM na Apple Watch działa już od 25 marca. Pojawia się nawet cennik - aktywacja 0 zł, oplata miesięczna 0 zł przez pierwsze 3 miesiące i 9 zł za każdy następny miesiąc. Sieć oficjalnie zaprzecza jednak, że wspiera eSIM na Apple Watch.

By móc korzystać z karty trzeba jednak spełnić 3 warunki. Po pierwsze - należy zainstalować wersję beta watchOS na zegarku (testy są otwarte). Po drugie - zainstalować iOS 12.2 na smartfonie, który jest sparowany ze smartwachem. Ostatni punkt to zaktualizowanie ustawień operatora. Tylko tyle i aż tyle, biorąc pod uwagę, że nowy watchOS wciąż nie jest gotowy, a ostatnia aktualizacja iOS została dopiero co udostępniona.

Karty eSIM działają, ale robią to nieoficjalnie. W rozmowie ze Spider's Web Wojciech Jabczyński - rzecznik prasowy Orange Polska - poinformował, że sieć jeszcze nie wspiera kart eSIM w Apple Watchu. Najprawdopodobniej oznacza to, że Orange już testuje eSIM-a dla zegarków Apple, ale nie chce się tym jeszcze głośno chwalić.

Wcześniej analogiczne wsparcie otrzymały zegarki od Samsunga. Dzięki temu użytkownik może korzystać z tego samego numeru na telefonie i zegarku. To pozwala na uwolnienie pełnych możliwości smartwacha, bo w pewnych sytuacjach. np. podczas porannej przebieżki, możemy zostawić naszego smartfona w domu, nie rozmyślając w tym czasie, czy ktoś próbuje się z nami skontaktować.

REKLAMA

Orange to pierwszy operator w Polsce, który wprowadził karty eSIM. Motywacją do tego ruchu miało być wypuszczenie przez Apple iPhone'ów XS, XS Max i XR, które mają zamontowane elektroniczne karty SIM.

eSIM z perspektywy konsumentów jest świetnym rozwiązaniem. Dzięki temu, przynajmniej teoretycznie, nie trzeba już biegać do salonu operatora, by stać się jego klientem. Wystarczy wykupić usługi na stronie internetowej, zeskanować w telefonie kod i już. Elektroniczna karta SIM staje się od razu aktywna – pisał o ich zaletach Piotr Grabiec.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA