REKLAMA
 1. Spider's Web
 2. Technologie
 3. Oprogramowanie

iOS 12.2 właśnie wylądował na iPhone'ach i iPadach - lista wszystkich nowości

Apple udostępnił właśnie system iOS 12.2 na iPhone’y, iPady i iPody touch. Największymi nowościami jest wsparcie dla Apple News+ i AirPlay 2 w telewizorach. To jednak nie koniec.

25.03.2019
21:21
iOS 12
REKLAMA
REKLAMA

Dobiegła już końca konferencja Apple’a, na której pokazano nowe usługi firmy z Cupertino. Na serwis VOD w postaci Apple TV+, abonament na gry wideo w postaci Apple Arcade i kartę płatniczą Apple Card jeszcze trochę poczekamy, ale Apple News+ dostępne jest już dziś.

Aby skorzystać z Apple News+, trzeba zainstalować nową wersję systemu, czyli iOS 12.2. I... nie być w Polsce.

Ponieważ na scenie podczas konferencji Tim Cook obiecał, że Apple News+ dostępne będzie jeszcze dziś, to chwilę po jej zakończeniu została udostępniona aktualizacja oprogramowania. Warto jednak zauważyć, że z naszej perspektywy mało się zmienia.

Apple News Plus class="wp-image-910677"

Apple News+ to bowiem usługa abonamentowa dostępna wyłącznie na rynkach anglojęzycznych. W naszym kraju nadal nie da się natomiast skorzystać z Apple News w zwykłej wersji, nie wspominając o zapowiedzianym dziś abonamencie na magazyny.

iOS 12.2 wprowadza wsparcie dla AirPlay 2 w telewizorach.

Bardzo istotną zmianą w iOS 12.2 jest wsparcie dla AirPlay 2 w telewizorach od partnerów Apple’a. Producent urządzeń mobilnych z iOS jest gotowy na wysyłanie treści multimedialnych bezpośrednio na telewizory, ale... i tak musimy poczekać. Najpierw nowe telewizory muszą trafić do sprzedaży, a te uprzednio wydane otrzymać aktualizację.

W ramach iOS 12.2 pojawił się nowy dedykowany przycisk w centrum sterowania i na zablokowanym ekranie powalający łatwo sterować telewizorem. Co istotne, podczas oglądania wideo via AirPlay na telewizorze można dalej korzystać z urządzenia mobilnego.

Co jeszcze wprowadza iOS 12.2?

Wśród nowości firma z Cupertino wymienia cztery nowe Animoji, z których będą mogli skorzystać użytkownicy smartfonów iPhone X i nowszych oraz tabletów iPad Pro 3. generacji z 2018 r. Są to sowa, dzik, żyrafa i rekin.

W przypadku funkcji Czas przed ekranem można konfigurować, ile chce się korzystać z urządzenia dla każdego dnia z osobna. Nowy przełącznik pozawala z kolei zakładać sobie samemu w prosty sposób tymczasowe limity.

W przypadku Apple Pay zmiany dotkną najbardziej użytkowników ze Stanów Zjednoczonych, którzy mogą korzystać z Apple Pay Cash. Od teraz mogą przesyłać środki na swoje konta bankowe, używając kart debetowych.

Do tego w aplikacji Wallet będą wyświetlane nie tylko obciążenia, ale też uznania konta Apple Pay.

Zmian doczekało się również mobilne Safari. W witrynach, które wspierają logowanie automatyczne, po użyciu funkcji wypełniania haseł logowanie nastąpi automatycznie. Dzięki temu będzie to szybsze i sprawniejsze niż do tej pory.

Oprócz tego przeglądarka pokaże ostrzeżenie przed wejściem na nieszyfrowaną stronę. Wyłączono też stary standard Do Not Track i dodano opcję modyfikacji sugestii w inteligentnym polu wyszukiwania za pomocą strzałek. Oprócz tego iOS 12.2:

REKLAMA
 • wyświetla więcej komentarzy redakcyjnych w zakładce Przeglądaj w aplikacji Apple Music;
 • wprowadza wsparcie AirPods 2. generacji;
 • wyświetla indeks jakości powietrza w aplikacji Mapy dla Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz w Indiach;
 • wyświetla w ustawieniach informację, jak długo sprzęt objęty będzie jeszcze gwarancją;
 • wprowadza ikonkę 5G E na potrzeby sieci 5G Evolution od AT&T w Stanach Zjednoczonych;
 • wykorzystuje nowy kodek audio w aplikacji Wiadomości;
 • poprawia stabilność i wydajność współpracy pilota Apple TV z urządzeniami iOS;
 • usuwa problem z niewyświetlaniem niektórych nieodebranych połączeń w centrum powiadomień.

Oprócz tego pojawiło się kilka innych pomniejszych usprawnień. Skorzystać mogą z nich wszyscy chętni. Wystarczy wgrać nową wersję systemu poprzez mechanizm OTA lub z poziomu iTunes na komputerze.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA