REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Ruchome okładki magazynów robią wrażenie jak „Prorok codzienny” w Harrym Potterze. Oto Apple News+

W Apple News+ znajdzie się 300 najlepszych magazynów z pięknymi animowanymi okładkami. 

25.03.2019
19:04
Apple News Plus jest jak "Prorok codzienny" w Harrym Potterze
REKLAMA
REKLAMA

Apple News to najważniejszy i najpopularniejszy serwis z wiadomościami na iOS–a. Wersja z Plusem dodaje do serwisów z newsami, dostosowane do czytania na urządzeniach mobilnych wersje magazynów.

Magazyny w Apple News, czyli Apple News+

Tytułowym plusem Apple News ma być ponad 300 magazynów. Znajdą się tam najważniejsze i najgłośniejsze magazyny. To dokładnie ten zestaw, który możesz znaleźć na stole każdego prywatnego gabinetu dentystycznego, ale na sterydach. Jesteś miłośnikiem podróżowania — możesz wybrać National Geographic, mody — przejrzyj Vogue, uwielbiasz czytać 100 porad na to, jak wyrzeźbić kaloryfer w 5 dni — wybierz Men's Health.

 class="wp-image-910635"
 class="wp-image-910641"

Trzeba przyznać Apple'owi, że na pierwszy rzut oka magazyny prezentują się pięknie i są w pełni dopasowane do wygodnego czytania na urządzeniach mobilnych - iPhone'ach i iPadach. Największe wrażenie robią niewątpliwie animowane okładki, które pokazują więcej i są bardziej intrygujące. Nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć, jakie pomysły na ich wykorzystanie, będą mieli wydawcy.

 class="wp-image-910644"
Apple News Plus class="wp-image-910677"

Rozbudowanie Apple News o magazyny to jednak nie wszystko, co przygotowała firma. Apple dodał też do puli wydawców, z których dzieł można korzystać takie tytuły jak Los Angeles Times czy The Wall Street Journal, a także fenomenalne The Skimm.

Personalizacja Apple News, czyli Apple robi to inaczej

Mimo że pełnia doświadczenia jest personalizowania i aplikacja pokazuje nam treści, które mogą nas zainteresować, bazując na tym, o czym lubimy czytać i co nas interesuje, to zasada działania jest nieco inna niż w podobnych serwisach.

Apple News subskrypcja class="wp-image-910656"
 class="wp-image-910611"

Na nasze urządzenia ściągana jest duża pula artykułów jeszcze nieprzetrzebiona pod naszym kątem. Dopiero na urządzeniu przebiega personalizacja. Dzięki temu nie tylko Apple nie wie, co czytamy i czym się interesujemy, ale także nie wiedzą tego reklamodawcy. Każdy, kto ceni sobie prywatność, powinie docenić takie rozwiązanie.

Abonament w Apple News+

Abonament kosztuje 9,99 dol miesięcznie i daje dostęp do magazynów, za które trzeba zapłacić 8000 dol. rocznie. Nie dość, że cena nie jest przesadnie wygórowana, to jeszcze obejmuje ją świetna promocja. Subskrypcję można dzielić w ramach rodziny za darmo. Każdy członek naszej familii może personalizować swoje wydanie Apple News Plus, więc nie będzie bałaganu. Dodatkowo pierwszy miesiąc jest za darmo. Na zachętę, jeśli trzeba jej więcej.

 class="wp-image-910620"
REKLAMA
 class="wp-image-910605"

Apple News+ pojawi się najpierw w Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie. W Australii i Anglii pojawi się później w 2019 r, ale nie poznaliśmy jeszcze dokładnej daty wprowadzenia usługi. Reszta Europy jest w planach, nie wiadomo jednak jak dalekosiężnych.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA