REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Biznes

Zapamiętaj tę nazwę. FREE NOW zastąpi w Polsce myTaxi

To może wymagać chwili przyzwyczajenia, ale za niedługo stanie się faktem. myTaxi za sprawą Daimlera wejdzie w tym roku w skład globalnej marki FREE NOW. Tę druga nazwę warto zapamiętać, bo pod jej szyldem będziemy mogli załatwić multum rzeczy związanych z przemieszczaniem się po mieście.

22.02.2019
13:02
FREE NOW zastąpi w Polsce myTaxi. Zapamiętaj nową nazwę
REKLAMA
REKLAMA

Daimler, główny udziałowiec myTaxi poinformował, że nawiązuje współpracę z BMW niemal rok temu. Wówczas obie strony zaznaczały jednak, że projekt wymaga jeszcze zatwierdzenia przez odpowiednie organy państwowe. W 2019 r. ambitne plany staną się ciałem.

Co się zmieni? Dla dotychczasowych klientów myTaxi to przede wszystkim gruntowny rebranding związany ze zmianą nazwy i logo. myTaxi zastrzega jednocześnie, że pasażerowie nie muszą instalować nowej aplikacji, a zmiana nazwy nie będzie miała wpływu na oferowane stawki. Choć znając życie, z wprowadzeniem nowej marki mogą się wiązać jakieś promocje.

„Oto przyszłość miejskiej mobilności”

Powyższe hasło, pod którym Daimler i BMW reklamują swój projekt brzmi mocno górnolotnie, trzeba jednak przyznać, że FREE NOW mocno poszerzy możliwość poruszania się po mieście. W ramach nowej marki będziemy mogli wynajmować samochody na minuty za pomocą car2go i DriveNow.

REKLAMA

Na początku dane potrzebne do logowania pozostaną osobne dla każdej z tych platform, z czasem mają jednak zostać zintegrowane. Co oznacza, że jedna apka zastąpi nam co najmniej trzy. Poza wspomnianymi usługami nowa marka ma też umożliwić korzystanie z usług parkingowych i stacji ładowania pojazdów.

W czasach, gdy przeciętny użytkownik smartfona cierpi raczej na nadmiar aplikacji niż ich niedobór, może stanowić dość mocny argument, by przesiąść się na FREE NOW. Pytanie, czy aż tak mocny, by pasażerowie zaczęli rezygnować np. z Ubera? Różnica w kilometrówce między jedną a drugą platformą to kilkadziesiąt groszy, a to zazwyczaj przesądza o wyborze. Choć w przypadku dużych korków cena myTaxi Lite (z gwarantowaną ceną przejazdu) potrafi być konkurencyjna wobec nielicencjonowanych alternatyw.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA