REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Jaki smartfon do 2000 zł wybrać? TOP 5 polecanych modeli

2000 zł to dla wielu osób górna granica finansów i zdrowego rozsądku, której nie chcą przekroczyć, kupując telefon. I bardzo dobrze, bo za te pieniądze można kupić naprawdę solidny sprzęt. Jaki smartfon do 2000 zł wybrać?

26.02.2019
13:04
Jaki smartfon do 2000 zł wybrać? TOP 5 polecanych modeli
REKLAMA
REKLAMA

Próg 2000 zł pozwala przebierać w naprawdę wielu modelach. Zarówno nowych średniakach, jak i topowych smartfonach sprzed roku lub nieco starszych. Którym smartfonom warto się przyjrzeć?

Jaki smartfon do 2000 zł? Samsung Galaxy S8

Pomimo ponad dwóch lat na karku, temu urządzeniu nadal nic nie brakuje. Wciąż mamy do czynienia z przepięknym smartfonem (odpornym na pył i wodę), z jednym z najlepszych wyświetlaczy na rynku i – pomimo upływu lat – jednym z najlepszych aparatów w urządzeniu mobilnym.

Galaxy S8 jest też bardzo poręczny, przy 5,8” przekątnej ekranu, więc doskonale odnajdzie się w kobiecych dłoniach.

samsung galaxy s8 plus - recenzja class="wp-image-558464"

Od strony specyfikacji również nie ma się czego wstydzić: Exynos 8895, wspierany przez 4 GB RAM-u i 64 GB pamięci na dane (rozszerzane kartą microSD) wystarczy do wszystkich zadań, jakie można postawić przed nowoczesnym smartfonem.

Jedynym „ale” pozostaje kwestia aktualizacji. Jak na blisko dwuletni smartfon z Androidem przystało, Galaxy S8 prawdopodobnie nie zobaczy nowszej wersji Androida niż 8.0. Jeśli jednak komuś to nie przeszkadza, za niespełna 2000 zł może kupić znakomity telefon renomowanego producenta.

Jaki smartfon do 2000 zł? iPhone 7

Podobnie jak Galaxy S8, również iPhone 7 ma na karku kilka lat. Do tego za 2000 zł możemy liczyć co najwyżej na wersję z 32 GB pamięci, a tej w iPhone’ach rozszerzyć nie można.

iPhone 7 to jednak najtańszy iPhone, który wart jest jakiejkolwiek uwagi. Jest malutki, poręczny, wciąż bardzo wydajny, wciąż robi świetne zdjęcia i choć nie ma rozciągniętego ekranu, jak Galaxy S8, to nadal wygląda ponadczasowo.

apple iphone 7 class="wp-image-786616"

No i to iPhone. Decydując się na taki zakup mamy nie tylko gwarancję aktualizacji do najnowszej wersji oprogramowania jeszcze przez długi czas, ale też zyskujemy dostęp do ekosystemu pięknych, działających o wiele lepiej niż na Androidzie aplikacji.

iPhone 7 to też pierwszy w historii iPhone spełniający normy wodo- i pyło-szczelności IP67. Można więc wyjąć go z kieszeni w deszczu bez obaw o uszkodzenie sprzętu.

Jaki smartfon do 2000 zł? Honor 10

„Uboższy” brat topowego Huawei P20 w praktyce okazuje się być… tym lepszym. Za 2000 zł możemy nabyć konfigurację z identycznymi podzespołami (Kirin 970, 4 GB RAM-u) ale większą ilością pamięci na dane (128 GB) niż mały Huawei.

Pod względem walorów wizualnych obydwa urządzenia są niemal identyczne. Honor 10 jest równie poręczny, mierząc 5,84” przekątnej ekranu. Ma identyczny akumulator o pojemności 3400 mAh, który spokojnie wystarczy na cały dzień pracy. Ma też parę świetnych aparatów z tyłu (o dwukrotnie wyższej rozdzielczości niż Galaxy S8) i bardzo dobrą kamerkę do selfie (o trzykrotnie wyższej rozdzielczości niż Galaxy S8).

 class="wp-image-731082"

Honor 10 debiutował niespełna rok temu, możemy więc mieć nadzieję, że jeszcze przez jakiś czas będzie otrzymywał aktualizacje oprogramowania. W tej cenie to naprawdę dobry zakup.

Jaki smartfon do 2000 zł? Xiaomi Mi 8

Nim nowy Mi9 wjedzie na półki, Mi8 pozostaje najlepszym klonem iPhone’a X smartfonem Chińczyków, jaki można kupić.

Za niespełna 2000 zł oferuje specyfikację rodem z najdroższych i najlepszych urządzeń z Androidem (Snapdragon 845, 6 GB RAM-u, 64 GB na dane), a to wszystko zamknięte w obudowie, która wydaje się dziwnie znajoma jest całkiem przyjemna dla oka.

 class="wp-image-742192"

Xiaomi Mi8 ma też naprawdę dobry aparat i akumulator 3400 mAh, który wystarczy na cały dzień pracy, ale trzeba zaznaczyć, że na tle trzech powyższych propozycji jest znacznie mniej poręczny – ekran 6,21” jest zauważalnie większy od reszty stawki, przez co Xiaomi Mi8 może nie być najlepszą propozycją dla osób o małych dłoniach.

Jaki smartfon do 2000 zł? OnePlus 6

Nieco poniżej 2000 zł znajdziemy wariant wyposażony w 6 GB RAM-u i 64 GB pamięci na dane, zaś nieco powyżej, wersję 8/128 GB. Niezależnie od wybranej odmiany, OnePlus 6 pozostaje jednym z najszybszych i najlepszych telefonów na rynku.

Znaczną rolę w tej szybkości odgrywa nie tylko ilość pamięci operacyjnej, ale też procesor Qualcomm Snapragon 845 i znakomicie zoptymalizowany Oxygen OS. OnePlus 6 to jeden z nielicznych telefonów z Androidem, które płynnością i szybkością działania dorównują nawet najnowszym iPhone’om – i nie ma w tym cienia przesady.

 class="wp-image-735436"

OnePlus 6 oferuje też znakomity aparat, piękny wyświetlacz 6,28” i akumulator, który nie tylko wystarcza na cały dzień pracy, ale też który można naładować najszybciej spośród wszystkich urządzeń w tym zestawieniu.

Telefon jest też wodoodporny, choć nie spełnia żadnej z oficjalnych norm IP. Ma za to uszczelnienia, które – teoretycznie – powinny gwarantować mu odporność na poziomie certyfikatu IP67.

Jaki smartfon do 2000 zł? Dla mnie wybór jest jasny.

REKLAMA

Za te pieniądze bez dwóch zdań wybrałbym OnePlusa 6. To bez dwóch zdań najlepiej wyposażony smartfon z tego zestawienia i w mojej opinii zakup lepszy nawet od nowszego OnePlusa 6T – z powodu czytnika linii papilarnych, który w nowym modelu został umieszczony pod ekranem, ale działa za to zauważalnie gorzej od sensora na pleckach poprzednika.

Posiadacze MacBooków i osoby chcące posmakować „magii Apple’a” mogą za to śmiało kupować iPhone’a 7. Pewnie, nie wygląda on tak pięknie jak nowy iPhone XS, ale to najniższy obecnie próg wejścia do świata nadgryzionego jabłka, jeśli chodzi o smartfony.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA