Sprzęt  / Artykuł

Jaki smartfon w cenie dwóch szybkich ładowarek do iPhone'a? TOP 3 najciekawsze modele za 500 zł

500 zł. Za tę kwotę można kupić dwie szybkie ładowarki do iPhone'a, albo… nowy telefon. Wystarczy tylko dobrze poszukać.

Od razu przyznaję, że pomysł na ten przegląd wykiełkował z rozmowy o cenach akcesoriów do telefonów Apple. Nasi redakcyjni fani nadgryzionego jabłka nie widzą żadnego problemu w tym, że kupując jeden z najdroższych telefonów dostępnych obecnie na rynku, trzeba dopłacić jeszcze ok. 250 zł, żeby móc korzystać z funkcji szybkiego ładowania.

Za dwie takie ładowarki można kupić całkiem przyzwoity telefon. Znalazłem 3 takie modele. Oto one:

Jaki smartfon do 500 zł? Xiaomi Redmi Note 5A Prime

Xiaomi jest królem tanich smartfonów, więc ten przegląd nie mógł zacząć się inaczej. Note 5A w wersji Prime da się już znaleźć za ok. 500 zł, co czyni go - moim zdaniem - najlepszym modelem w tej cenie. Dlaczego? Wersja Prime od zwykłej różni się tym, że jest szybsza i czytnik linii papilarnych. Za wydajność telefonu odpowiada procesor Qualcomm Snapdragon 435 i 3 GB RAM-u.

Taka konfiguracja nie powinna nikogo irytować, jeśli chodzi o tzw. codzienne użytkowanie. Jedyne, do czego trzeba się przyzwyczaić, to nakładka systemowa MIUI, o której zdania są dość mocno podzielone. Moim zdaniem jest całkiem wygodna, tylko potrzeba kilku dni, żeby się do niej przyzwyczaić.

Alternatywą dla 5A Prime może być Xiaomi Redmi 6A, o ile jesteście w stanie nieco przekroczyć budżet i kupić wersję z 3 GB RAM-u.

Cena: ok. 500 zł.

Jaki smartfon do 500 zł? Neffos C7

neffos c7

Uwaga: ten model występuje w dwóch wersjach: z 2 i 3 GB RAM. Warto poszukać tej drugiej. Jeśli chodzi o procesor, to tutaj, zamiast Snapdragona znajdziemy porównywalny układ od MediaTeka: MT6750. Jest on bardzo podobny, jeśli chodzi o wydajność do Snapdragona 425. Śmiem jednak twierdzić, że kupując C7 nie zauważycie zbyt dużej różnicy w wydajności względem Xiaomi Redmi Note 5A Prime. Neffos jest moim zdaniem odrobinę lepiej wykonany.

Jeśli chodzi o wyświetlacz, to ekrany wszystkich wymienionych w tym przeglądzie telefonów mają przekątną 5,5". C7 posiada również czytnik linii papilarnych z tyłu, co w tym przedziale cenowym nie jest jeszcze powszechnym standardem.

Cena: ok. 500 zł

Jaki smartfon do 500 zł? Motorola Moto G5

jaki smartfon do 500zl motorola moto g5

Jeśli z jakiegoś powodu nie chcecie kupować chińskiego telefonu, mogę polecić też Moto G5. Jest to moim zdaniem najlepiej wyglądający telefon z tej trójki, który wyróżnia się m.in. obudową wykonaną z aluminium. G5 współpracuje też z technologią szybkiego ładowania (ładowarkę 10W znajdziemy w pudełku, szach mat, Apple) i ma czytnik linii papilarnych z przodu. Kolejną zaletą są również wbudowane w androidową nakładkę Motoroli gesty Moto Actions, które pozwalają na błyskawiczny dostęp do najczęściej wykorzystywanych przez nas funkcji.

A wady? Cóż, G5 ma w tym zestawieniu najmniej pamięci operacyjnej. 2 GB RAM-u to powoli trochę za mało, ale w połączeniu ze Snapdragonem 430 G5 jeszcze daje radę. Wraz z kolejnymi aktualizacjami popularnych aplikacji (Facebook, Messenger, etc.) sytuacja ta może ulec zmianie, ale telefon za 500 zł można w zasadzie bez większego żalu wymieniać co roku.

Cena: ok. 500 zł

Przeczytaj również:

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst