REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Samsung szykuje edycję specjalną Galaxy S10. Obsługuje 5G i ma aż 6 obiektywów

Dziesięciolecie to piękna okazja do świętowania (coś o tym wiemy). Wie to też Samsung, który szykuje Galaxy S10 w specjalnej, najlepiej wyposażonej wersji.

20.11.2018
19:27
samsung galaxy s10
REKLAMA
376 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Nadchodząca edycja sztandarowego smartfona Samsunga będzie jego dziesiątą odsłoną. Czy może być lepsza okazja do zaprezentowania nowych technologii i odświeżonego wzornictwa?

Samsung Galaxy S10 ma zadebiutować już w przyszłym roku. Początkowo mówiło się o tym, że smartfon będzie miał aż trzy warianty. Następnie dowiedzieliśmy się o czwartym. Samsung pokazał też nowy procesor, który będzie napędzał S10, a tym samym zasugerował możliwości aparatu w nadchodzących smartfonach.

Czwarty, najlepiej wyposażony Samsung Galaxy S10, będzie lepszy niż sądziliśmy.

 class="wp-image-842420"

Render Samsunga Galaxy S10 na podstawie wizualizacji Samsunga pokazanych na ostatniej konferencji.

Kodowa nazwa tego urządzenia to „Beyond X”. Nowe doniesienia Wall Street Journal potwierdzają plotki, które jakiś czas temu krążyły o planach Samsunga. Najlepiej doposażony wariant S10 ma być gotowy na obsługę sieci 5G, ale poznaliśmy też kolejną ważną informację: smartfon ma być wyposażony aż w sześć obiektywów.

Z przodu mamy zobaczyć podwójny układ, a z tyłu aż cztery obiektywy. Samsung dysponuje już taką technologią, co widzieliśmy przy premierze Galaxy A9 wyposażonego w główny aparat z czterema obiektywami.

 class="wp-image-819473"

Mówi się, że układ ma zawierać obiektyw ultraszerokokątny, standardowy i teleobiektyw. Rola czwartego szkiełka nie jest jeszcze znana, ale prawdopodobnie będzie to układ odpowiedzialny za dostarczanie informacji o głębi oraz za poprawę jakości zdjęć.

Samsung Galaxy S10 „Beyond X” ma być ogromnym urządzeniem wyposażonym w ekran o przekątnej 6,7 cala. Dla porównania, Galaxy Note 9 ma 6,4 cala, a jest bardzo pokaźnym urządzeniem. Nowa generacja Galaxy ma mieć jednak znacznie węższe ramki, więc możliwe, że urządzenie nie będzie wiele większe od tegorocznej serii Note.

Możliwe, że do smartfona trafi też możliwość odwrotnego ładowania bezprzewodowego, dzięki czemu z wbudowanego akumulatora będzie można naładować zegarek czy słuchawki.

To wszystko mamy zobaczyć szybciej niż można było się spodziewać.

Najnowsze informacje mówią o tym, że cała rodzina Galaxy S10 ma zadebiutować już w lutym. Luty to miesiąc targów MWC w Barcelonie, co byłoby dobrą okazją do zaprezentowania nowości. Nowe Samsungi z pewnością skradną show.

REKLAMA

Na każdą nową generację Samsungów Galaxy S czekam z wielkim zaciekawieniem, ale dziesiąta wersja to coś więcej. Jest pewna symbolika w fakcie, że smartfony są z nami już od dekady. iPhone X był dla Apple’a przełomowym urządzeniem, z nowym wyglądem i nowymi technologiami. Liczę na to, że Galaxy S10, zwłaszcza w topowej odsłonie, będzie takim nowym rozdaniem dla Samsunga.

A pamiętajmy też, że Samsung w przyszłym roku pokaże też smartfon ze zginanym ekranem. Nowości będzie więc mnóstwo, więc jest na co czekać.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA