REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Kolejno odlicz. Samsung prezentuje Galaxy A9 z pięcioma obiektywami

Nie jeden, nie dwa, a nawet nie trzy obiektywy składają się na główny aparat telefonu Samsung Galaxy A9. Sprzęt ten ma zapewnić bezprecedensową elastyczność w wykonywaniu mobilnych zdjęć.

11.10.2018
11:01
Kolejno odlicz. Samsung prezentuje Samsunga Galaxy A9 z pięcioma obiektywami
REKLAMA
REKLAMA

Plotki znalazły swoje potwierdzenie w rzeczywistości. Samsung Galaxy A9 oferuje swoim nabywcom jednostkę fotograficzną z aż czterema obiektywami. Pierwszy z nich to 8-megapikselowy, szerokokątny moduł o kącie widzenia 120 stopni i przysłonie f/2.4. Drugi to 10-megapikselowy moduł zapewniający pseudo zoom optyczny, również f/2.4. Trzeci to standardowy, 24-megapikselowy moduł z przesłoną f/1.7 i wreszcie czwarty, 5-megapikselowy do bokeh (F/2.2). Z przodu znajduje się aparat z 24-megapikselową matrycą i przysłoną F/2.0.

 class="wp-image-818849"

Na szczęście na tym nie koniec. Nowy telefon to również 6,3-calowy AMOLED-owy wyświetlacz pracujący w rozdzielczości 2160 x 1080 pikseli. Akumulator o pojemności 3720 mAh powinien wystarczyć na cały dzień korzystania z telefonu. Nie zabraknie też raczej pamięci na zdjęcia: w urządzeniu znajdziemy 128 GB pamięci masowej, którą możemy rozszerzyć za pomocą karty microSD. Telefon ten obsługuje tryb pracy Dual SIM.

Ten zestaw aparatów wizualnie źle nie wygląda. To dobrze, bo Samsung Galaxy A9 to ładny telefon.

Galaxy A9 będzie dostępny do kupienia w trzech kolorach: Caviar Black, Lemonade Blue i Bubblegum Pink. Sama obudowa również wpisuje się w charakterystyczne, unikatowe i efektowne wzornictwo Samsunga. Krzywizn ze szkła w nim nie brakuje, a mimo tego telefon – przynajmniej po paru pierwszych chwilach obcowania z nim – sprawia wrażenie bardzo dobrze leżącego w dłoni.

Samsung Galaxy A9 class="wp-image-818810"
REKLAMA

Telefon mierzy 162,5 x 77 x 7,8 mm i ma masę 183 g. Za jego wydajność odpowiada ośmiordzeniowy (cztery rdzenie 2,2 GHz + cztery rdzenie 1,8 GHz) procesor Snapdragon 660, któremu towarzyszy 6 GB RAM. Całością zarządza Android Oreo. Nie zabrakło obsługi najnowocześniejszych standardów Wi-Fi, Bluetooth i lokalizacji satelitarnej. Telefon obsługuje NFC, porozumiewa się też ze światem (i ładowarką) przez złącze USB-C.

Nie znamy jeszcze ceny Galaxy A9. Urządzenie ma się pojawić w sprzedaży w Polsce w połowie przyszłego miesiąca.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA