REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

PKO BP się spóźnia, ING Bank Śląski zapowiada. Apple Pay zmierza do kolejnych banków

Obecne raptem od paru miesięcy w kraju nad Wisłą Apple Pay nie zwalnia. Po bardzo dobrym debiucie kolejni chętni do udostępnienia tej metody płatności ustawiają się w kolejce. Na samym jej przodzie stoi PKO Bank Polski i ING Bank Śląski.

01.10.2018
11:19
Od teraz Przelewy24 z Apple Pay
REKLAMA
REKLAMA

Już teraz lista banków udostępniających Apple Pay jest dłuższa niż tych, którzy na taki krok jeszcze się nie zdecydowali. Od niedawna Apple Pay można zapłacić w sklepach obsługiwanych przez PayU. Na wdrożenie tej metody płatności zdecydował się również Cinkciarz.pl.

PKO Bank Polski w drugiej turze.

Ale nie wszyscy od razu z otwartymi ramionami przyjęli Apple Pay. Wśród tych, którzy ciągle o tym myślą są dwa banki, które pod względem aktywów zajmują czołowe miejsca. To PKO Bank Polski (1. miejsce) i ING Bank Śląski (5).

PKO Bank Polski miał być pierwszy, który wdroży Apple Pay w drugiej turze. Przyznali, że tylko w drugim kwartale 2018 r. wydali 190 tys. kart do płatności zbliżeniowych. Apple Pay miał być kolejnym krokiem.

Nowe iPhone’y wymusiły przełożenie debiutu.

Jak już klienci PKO Bank Polski zaczynali odliczać dni do czasu, kiedy będą mogli zapłacić za pomocą Apple Pay, nagle okazało się, że terminu w drugim kwartale nie uda się dotrzymać. Jednocześnie biuro prasowe PKO Banku Polskiego nabrało wody w usta, przekazując jedynie, że pracują nad usługą, ale nic więcej powiedzieć na razie nie mogą.

Tymczasem okazało się, że przyczyną opóźnienia była konferencja giganta z Cupertino, na której Apple pokazało nowe modele swojej słuchawki. I przez to do 28 września nikt nie mógł rozpraszać uwagi posiadaczy iPhone’ów. Co ciekawe, w oficjalnym komunikacie PKO Bank Polski temu zaprzecza i utrzymuje, że wszystko przebiega zgodnie z planem.

Bank będzie gotowy na szerokie udostępnienie Apple Pay zgodnie z założeniami jeszcze we wrześniu i nie zakłada opóźnień po swojej stronie – przekonywała we wrześniu Karolina Tomczak z Departament Komunikacji Korporacyjnej PKO Bank Polski.

PKO Bank Polski z Apple Pay od października?

Gdy się jednak okazało, że we wrześniu nie ma szans na Apple Pay w PKO Banku Polskim, biuro prasowe banku znowu obrało znaną sobie taktykę. Czyli wiedzą, ale nie powiedzą. Na szczęście jest jeszcze Twitter, gdzie bank miał zasugerować, że z płatnością mobilną spod znaku ugryzionego jabłka będzie gotowy już 2 października.

ING Bank Śląski również zapowiada start Apple Pay.

O tym, czy faktycznie już na początku października klienci PKO Bank Polski będą mogli skorzystać z Apple Pay przekonać mamy się dosyć szybko. Kolejne opóźnienia nie będą dobrym świadectwem dla najpotężniejszego banku w Polsce. Jest też ryzyko, że kolejni rywale ich wyprzedzą. Chociażby ING Bank Śląski, który przez ćwierknięcie zasugerował, że niebawem ta forma płatności będzie dostępna dla ich klientów.

REKLAMA

Poprosiliśmy biuro prasowe ING Banku Śląskiego o nieco więcej informacji, a przede wszystkim skonkretyzowanie użytego w poście sformułowania „już wkrótce”. Niestety, nauczeni być może tym, żeby podawać daty tylko wtedy, gdy są one pewne i nieodwołalne - wolą na razie nie podawać konkretnego terminu.

Pracujemy nad wdrożeniem, ale niestety nie możemy potwierdzić jeszcze dokładnej daty. Jak będziemy ją znali poinformujemy o tym - twierdzi biuro prasowe ING Bank Śląski.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA