REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Czekasz na Apple Pay w PKO BP? To sobie jeszcze poczekasz. Przynajmniej do premiery nowego iPhone'a

Apple Pay dostępne jest w Polsce raptem od czerwca, ale lista banków z obsługujących ten format płatności ciągnie rośnie. Kolejny debiut miał nastąpić za chwilę, w połowie września. Tymczasem okazuje się, że nowe iPhone'y opóźnią Apple Pay w PKO BP.

10.09.2018
16:42
Nowe iPhony opóźnią Apple Pay w PKO BP
REKLAMA
REKLAMA

Dla dobra klientów i samego banku.

W pierwszej turze Apple Pay wprowadziło dla swoich klientów dziewięć banków w Polsce: Alior Bank, BGŻ BNP Paribas, BZ WBK, Getin Bank, mBank, Nest Bank, Pekao, Raiffeisen Polbank i T-Mobile Usługi Bankowe. W drugiej odsłonie miały dołączyć kolejne - w tym ten jeden z największych w naszym kraju - PKO BP, który niezmiennie zajmuję pierwsze miejsce w zestawieniu banków w Polsce z największymi aktywami. Te na koniec 2017 r. miał na poziomie ponad 296 mld zł, a przewidywana wielkość na koniec 2018 r. to przeszło 289 mld zł. Przedstawiciele PKO zarzekali się, że Apple Pay będzie u nich najszybciej jak się da. Do końca września na pewno.

Szybkie uruchomienie popularnej funkcji było też w interesie PKO Bank Państwowy. Podobnie jak inni widzieli (i chyba dalej widzą) w tym szansę na zwiększenie liczby klientów. Pod koniec wszak drugiego kwartału 2018 r. PKO BP wydał 190 tys. kart umożliwiających płatności zbliżeniowe. Rychłe pojawienie się Apple Pay dodatkowo poszerzałoby bezgotówkową ofertę PKO BP.

Nowe iPhone'y opóźnią Apple Pay w PKO.

Teraz wychodzi na to, że klienci PKO BP i wszyscy ci, którzy chcieliby się nimi stać, a czekają z niecierpliwością na Apple Pay muszą jeszcze trochę poczekać. Z wrześniowego debiutu nici. Przełożono go na pierwszy tydzień października, ale bez podawania konkretnej daty.

Wszystkiemu winna zbliżająca się wielkimi krokami konferencja Apple'a, na której gigant z Cupertino ma pokazać nowe modele swojej słuchawki.

Apple jednak miał zastrzec, żeby w okresie od 12 do 28 września nie odbywały się żadne inne wydarzenia związane z marką, które mogłyby niepotrzebnie dzielić percepcję odbiorcy. A ta w tym okresie ma być skoncentrowana wyłącznie na nowych telefonach spod znaku jabłka. Dlatego nowe iPhone'y opóźnią Apple Pay w PKO BP.

PKO Bank Polski upiera się, że wszystko będzie na czas.

REKLAMA

Wreszcie, po paru dniach czekania, dostaliśmy odpowiedzi na nasze pytania z PKO Bank Polski. Bank twierdzi, że nie ma absolutnie żadnych problemów, a wdrożenie usługi Apple Pay idzie zgodnie z planem.

Przygotowania do wdrożenia usługi Apple Pay w PKO Banku Polskim przebiegają zgodnie z planem, nasi pierwsi klienci już testują to rozwiązanie na swoich telefonach. Bank będzie gotowy na szerokie udostępnienie Apple Pay zgodnie z założeniami jeszcze we wrześniu i nie zakłada opóźnień po swojej stronie - przekonuje Karolina Tomczak z Departament Komunikacji Korporacyjnej PKO Bank Polski.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA