REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Jest już termin debiutu Apple Pay w PKO BP. Zostało tylko kilka tygodni czekania

Apple Pay trafi niedługo do kolejnego banku. PKO BP zdradził, kiedy jego klienci będą mogli skorzystać z płatności zbliżeniowych na swoich iPhone’ach.

10.08.2018
16:49
apple pay pko bp Garmin pay
REKLAMA
REKLAMA

Płacenie smartfonami nie robi już na nikim większego wrażenia. Po systemach tworzonych przez banki przyszła kolej na Android Pay, które przemianowano na Google Pay. W naszym kraju z ogromnym poślizgiem ruszył też Apple Pay, dla którego w przypadku iPhone’ów nie ma alternatywy.

Apple Pay w PKO BP coraz bliżej.

PKO BP nie znalazł się na liście banków, które obsługiwały Apple Pay w dniu debiutu systemu płatności zbliżeniowych na iPhone’ach. Był jednak pierwszą instytucją finansową, która zapowiedziała wprowadzenie Apple Pay w drugiej turze.

Bank przy okazji uruchomienia systemu Garmin Pay poinformował, kiedy klienci korzystający z iPhone’ów mogą spodziewać się startu usługi. PKO BP zakłada, że będzie ona dostępna najpóźniej do końca września.

PKO BP zdradził też, że pod koniec drugiego kwartału 2018 r. do usług płatności zbliżeniowych zostało dodanych 190 tys. kart wydanych przez bank. Dzięki wsparciu Garmin Pay i Apple Pay ta liczba może znacząco wzrosnąć.

PKO BP wprowadza też Garmin Pay.

Swoją usługę płatności NFC ma też Garmin, czyli producent sportowych smartwatchy. Z początku byłem wobec niej sceptyczny, ale firmie udało się pozyskać istotnych partnerów. Najpierw wsparcie dla tej usługi przygotował BZWBK, a teraz chwali się nią kolejny bank.

Bank poinformował, że z Garmin Pay mogą skorzystać już wszyscy klienci, którzy mają karty płatnicze. Po skonfigurowaniu usługi w ramach aplikacji Garmin Connect będą mogli płacić swoimi zegarkami wszędzie tam, gdzie akceptowane są karty płatnicze.

Przedstawiciele banku widzą w tym sporą szansę na ułatwienie życia tym klientom, którzy prowadzą aktywny tryb życia. W dodatku jak przyznają, sami już teraz korzystają z tej usługi.

Usługa trafi w gusta osób odpoczywających aktywnie i pracujących w warunkach dużej mobilności. Jest ich coraz więcej. Gdy podczas porannego joggingu trzeba wpaść do sklepiku po wodę lub kupić kawę w bistro przed prezentacją w firmie chcą, żeby trwało to moment. I tak się dzieje z Garmin Pay: nachylam nadgarstek z zegarkiem nad czytnikiem – terminal rejestruje transakcję, dziękuję sprzedawcy i ruszam w drogę – wyjaśnia Paweł Placzke, dyrektor Departamentu Produktów Klienta Indywidualnego w PKO Banku Polskim.

Garmin Pay obsługuje karty PKO BP i Inteligo. Wspierane są zarówno karty debetowe, jak kredytowe wydane przez organizacje MasterCard i VISA. Obsługiwane są zegarki:

REKLAMA
  • Garmin fenix 5S Plus;
  • Garmin fenix 5 Plus;
  • Garmin fenix 5X Plus;
  • Garmin Forerunner 645;
  • Garmin Forerunner 645 Music;
  • Garmin vivoactive 3;
  • Garmin vivoactive 3 Music.

PKO BP przypomina, że zegarki marki Garmin będą mogły służyć tylko do płatności zbliżeniowych, aczkolwiek będą zwalniać z opłat za kartę tak, jak płatności wykonane bezpośrednio kartą. Aby wypłacić pieniądze z bankomatu, trzeba skorzystać jednak z fizycznej karty lub aplikacji IKO.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA