REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Kup bilet przez Google Pay. To kolejna metoda płatności w aplikacji Jakdojade

Kupowanie biletów komunikacji miejskiej w aplikacji Jakdojade ma być jeszcze łatwiejsze. Do metod płatności dołączyło właśnie Google Pay. W przyszłości pojawić ma się również Apple Pay.

30.08.2018
11:57
Aplikacja Jakdojade z Google Pay
REKLAMA
REKLAMA

Coraz trudniej znaleźć miejsce na mapie Polski, gdzie w przypadku korzystania z transportu publicznego nie możemy kliknąć w aplikację Jakdojade. Lista miast jest już całkiem spora: od m.in. Białegostoku, przez Gdynię, Jelenią Górę, Kielce, po Poznań, Tarnów, Zieloną Górę i Łódź. Wszędzie tam Jakdojade pomoże kupić bilet. Wystarczy wybrać trasę i godzinę przejazdu. I zapłacić. Albo podpiętą do aplikacji zwykła kartą płatniczą albo za pomocą Blika.

W Google Play właśnie pojawiła się aktualizacja aplikacji Jakdojade. Najważniejszą zmianą dla użytkowników jest rozszerzenie dotychczasowych form płatności. Teraz już nie tylko karta płatnicza, czy Blik pomoże kupić bilet na autobus. Właśnie dołącza do nich Google Pay.

Taki ruch może tylko zwiększyć liczbę użytkowników. A tych jest już teraz całkiem sporo. Wg. raportu serwisu Cashless ciągle najpopularniejszą w Polsce aplikacją do opłacania przejazdów komunikacją miejską jest SkyCash. Biorąc pod uwagę tylko 10 największych miast w naszym kraju ta aplikacja w pierwszym kwartale 2018 r. pomogła sprzedać bilety o wartości 7,6 mln zł. W tym samym czasie klienci wydali na transport publiczny za pomocą Jakdojade 700 tys. zł. Wyniki i jednych i drugich po dwóch kwartałach mają być jeszcze lepsze.

Jakdojade z Google Pay. Nie zapominają o Apple Pay.

Skoro teraz używając Jakdojade zapłacę za bilet też przez Google Pay, to siłą rzeczy nasuwa się pytanie, kiedy będzie to możliwe przy pomocy Apple Pay?

- Planujemy dodanie Apple Pay ale nie ma jeszcze konkretnego terminu wdrożenia – taką dostaliśmy odpowiedź na nasze pytanie z Jakdojade.

Wszystko zaczęło się w Poznaniu.

REKLAMA

Historia aplikacji, która wyszuka nam trasę przejazdu autobusem, łącznie z koniecznymi akurat przesiadkami sięga raptem 10 lat. Początek Jakdojade to 2008 r. Na starcie aplikacja miała w sobie bazę komunikacji miejskiej w Poznaniu. Do autobusów dołączyły potem tramwaje, metro i kolej miejska. Na liście Jakdojade jest teraz kilkanaście miast i ma być ich coraz więcej.

Serwis na samym starcie doceniono. Był laureatem konkursu Appawards w 2013, dostał wyróżnienie Auler w 2010 i zdobył drugie miejsce w Democamp w 2008 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA