REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Świetne nowości w Google Pay. Wśród nich obsługa kart pokładowych

Google wprowadza fundamentalne nowości do Google Pay. Nareszcie będziemy mogli dodać do aplikacji karty pokładowe, bilety, a do tego pojawia się opcja przelewów do znajomych, choć jedynie w Stanach Zjednoczonych.

10.07.2018
13:11
Google Pay nareszcie obsłuży karty pokładowe. To tylko jedna z nowości
REKLAMA
REKLAMA

Z Google Pay korzystam od pierwszego dnia działania tej usługi w Polsce, jeszcze pod nazwą Android Pay. Przez cały ten czas używałem tego rozwiązania wyłącznie do płacenia w sklepach, bo na dobrą sprawę nie dało się zrobić wiele więcej. Można było jedynie zapłacić za towary w sklepach lub usługi w niektórych aplikacjach i na tym możliwości się kończyły. Teraz się to zmienia.

Pierwsza nowość w Google Pay niestety nie będzie dostępna w Polsce. To przelewy do innych użytkowników.

 class="wp-image-765937"

Google integruje usługę Google Pay Send bezpośrednio z aplikacją Google Pay. Użytkownicy mogą wysyłać pieniądze znajomym lub poprosić o zwrot z poziomu jednej aplikacji płatniczej, co jest wygodnym rozwiązaniem. Niestety z tej funkcji skorzystają tylko osoby mieszkające w Stanach Zjednoczonych.

Analogiczną sytuację mamy w przypadku Apple Pay. Możliwość przelewów do innych użytkowników nosi nazwę Apple Pay Cash i umożliwia wysyłanie pieniędzy poprzez iMessage, tak samo, jak wysyłamy zwykłe wiadomości. Niestety Apple Pay Cash również działa tylko na terenie Stanów Zjednoczonych.

Użytkownikom iPhone’ów zazdrościłem kart pokładowych w aplikacji Wallet. Teraz karty i bilety będzie można dodawać do Google Pay!

 class="wp-image-765940"

W ramach mojej pracy często latam samolotem. Obecnie standardem są mobilne karty pokładowe, które dotychczas o niebo lepiej współpracowały z iPhone’ami, ponieważ takie karty można dodać do aplikacji Wallet i przechowywać na iPhonie w naprawdę wygodny sposób.

Na Androidzie trzeba było korzystać z aplikacji linii lotniczych (które poza lotami są przecież niepotrzebne…) albo posiłkować się zrzutami ekranów zapisanymi w galerii zdjęć.

Teraz nareszcie się to zmienia. Karty pokładowe, a także bilety na różne wydarzenia, można będzie dodać do aplikacji Google Pay, gdzie będą dostępne tak samo, jak nasze karty płatnicze, czy karty lojalnościowe, tyle że w osobnej zakładce. Świetne rozwiązanie, z którego z pewnością będę korzystał!

Ostatnią nowością jest dostęp do Google Pay z poziomu przeglądarki na komputerze, a nawet… z iOS.

 class="wp-image-765943"

Od razu studzę oczekiwania: nie zapłacimy z poziomu komputera lub iPhone’a... a przynajmniej nie fizycznie, w sklepie. Mamy natomiast możliwość płacenia w sklepach internetowych i aplikacjach mobilnych za pomocą przycisku "Zapłać przez Google Pay".

REKLAMA

Nowość Google skupia się jednak na czym innym, a mianowicie na dostępie do konta, gdzie możemy edytować metody płatności, karty, limity transakcji oraz nasze dane. Nowa strona jest dostępna pod adresem pay.google.com. Wszystkie wprowadzone zmiany są zapisywane na koncie Google, więc automatycznie synchronizują się ze smartfonem, na którym korzystamy z Google Pay.

Aktualizacja aplikacji Google Pay jest właśnie udostępniana. Nowe funkcje powinny być dostępne już dzisiaj.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA