REKLAMA
 1. Spider's Web
 2. Technologie
 3. Gry

Safari Zone w Europie i szansa na legendarne pokemony w Pokemon GO

Niantic zapowiedziało otwarcie Safari Zone w Europie i nieco zrehabilitowało się po rozczarowującym rocznicowym evencie. Wiemy, w jaki sposób do gry mogą zostać wprowadzone legendarne Pokemony i w jaki sposób gracze z całego świata będą musieli współpracować podczas Pokemon GO Fest.

12.07.2017
17:01
pokemon go fest safari zone
REKLAMA
REKLAMA

Pokemon GO skończyło 6 lipca rok. Niantic zaczyna wreszcie realizować plany i spełnia obietnice sprzed miesięcy. W czerwcu pojawił się nowy system Poke Gymów i raidy, które wymuszają na graczach łączenie sił i interakcję w prawdziwym świecie. Teraz kolej na Pokemon GO Fest, legendarne stworki i Safari Zone w Pokemon GO.

Pierwsza impreza Pokemon GO Fest odbędzie się w Chicago, ale z bonusów skorzystają gracze na całym świecie.

22 lipca 2017 roku w Chicago odbędzie się oficjalny zlot fanów Pokemon GO. Niantic nie chce jednak, by gracze z pozostałych rejonów świata poczuli się wykluczeni. Już wcześniej zapowiedziano, że z bonusów odblokowanych podczas Pokemon GO Fest skorzystają wszyscy gracze.

Dzisiaj dowiedzieliśmy się, na czym Pokemon GO Fest w Chicago będzie dokładnie polegać. Niantic ogłosiło, że uczestnicy imprezy będą realizowali cele, którymi będzie łapanie Pokemonów konkretnego typu. Odblokują dzięki temu bonusy dla graczy z całego świata.

Uczestnicy Pokemon GO Fest będą mogli wybrać, do którego celu będą dążyć poprzez łapanie stworków danego typu:

 • typ wodny - bonusowe candy,
 • typ ognisty - bonusowe XP,
 • typ trawiasty - bonusowy stardust,
 • typ elektryczny - zmniejszenie dystansu jajek,
 • typ skalisty - zmniejszenie dystansu buddy,
 • typ normalny - zwiększenie szansy na spotkanie stworka.

By zdobyć bonusy, uczestnicy imprezy w dniu 22 lipca 2017 roku będą łapać stworki w trzech okienkach czasowych: 11:00-11:30, 12:00-12:30 i 15:00-15:30 czasu CDT, co przekłada się na godziny 18:00-18:30, 19:00-19:30 i 22:00-22:30 czasu polskiego. Od osób, które pojadą do Chicago zależy, które z bonusów zostaną odblokowane.

pokemon go fest bonusy class="wp-image-577661"

W tym samym czasie gracze z całego świata będą realizować wspólny cel, którym będzie złapanie jak największej liczby Pokemonów.

Społeczność graczy Pokemon GO będzie wspólnie zdobywać kolejne medale za realizację celu. Brązowy medal przedłuży bonus odblokowany przez uczestników Pokemon GO Fest o 24 godziny, a zdobycie złotego medalu przedłuży go o 48 godzin. Zdobycie złotego medalu przez graczy odblokuje tzw. Mystery Event dla uczestników Pokemon GO Fest.

Mystery Event odbędzie się pomiędzy 18:00 i 19:00 czasu CDT (1:00 i 2:00 polskiego czasu w nocy z 22 na 23 lipca). Można rozsądnie założyć, że pojawią się specjalne, 5-poziomowe raidy z legendarnymi Pokemonami. Uczestnicy Pokemon GO Fest będą mogli złapać te stworki w Chicago, a 23 i 24 lipca będą mogli to zrobić gracze z całego świata.

Gracze z Europy będą mogli w dodatku cieszyć się specjalnymi Safari Zone w Pokemon GO. Niantic miało kapitalny pomysł, ale niestety akcja ominie Polskę - przynajmniej na razie.

W wybranych centrach handlowych Unibail-Rodamco na terenie Europy w sierpniu i wrześniu zostaną zorganizowane mniejsze wydarzenia z myślą o fanach Pokemon GO.

5 sierpnia:

 • Fisketorvet - Kopenhaga, Dania,
 • Centrum Cerny Most - Praga, Czechy.

12 sierpnia:

 • Mall of Scandinavia - Sztokholm, Szwecja,
 • Stadshart Amstelveen - Amstelveen, Holandia.

16 września:

 • CentrO - Oberhausen, Niemcy,
 • Les Quatre Temps - Paryż, Francja,
 • La Maquinista - Barcelona, Hiszpania.

Niestety na liście zabrakło należących do Unibail-Rodamco centrów handlowych z Polski, czyli Arkadii, Galerii Wileńskiej i Galerii Mokotów, chociaż na ich terenie pojawiły się sponsorowane Poke Stopy i Poke Gymy.

Jestem tym niezmiernie rozczarowany, bo Safari Zone w Pokemon GO pozwoli złapać w Europie po raz pierwszy Pokemony dostępne wyłącznie na innych kontynentach.

Mianem Safari Zone określane były lokacje w wybranych grach z serii Pokemon na konsole Nintendo. Gracze mogli w nich złapać bardzo rzadkie stworki, których często nie dało się zdobyć w żaden inny sposób. W Pokemon GO strefy Safari będą działały podobnie.

Na terenie centrów handlowych pojawią się bardzo rzadkie Pokemony oraz odbędą się specjalne raidy, w których bossami będą stworki normalnie niedostępne w tym trybie rozgrywki. Zaczynam się zastanawiać, czy nie wybrać się na wycieczkę do Niemiec.

Pokemon GO Fest i Safari Zone w Europie to nie koniec eventów w prawdziwym świecie.

Niantic przypomina o wydarzeniu o nazwie Pikachu Outbreak w Japonii, które odbędzie się w Yokohama w terminie 9-15 sierpnia. Więcej szczegółów na temat tego eventu pojawi się w kolejnych dniach.

REKLAMA

W dniach 22-23 lipca gracze w Wielkiej Brytanii będą mogli wziąć udział w wydarzeniu Big Heritage. Więcej informacji o konkretnych wydarzeniach można znaleźć na stronie pokemongolive.com/events.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA