REKLAMA

Gra Pokemon GO będzie miała wyjątkowe urodziny - zapowiedziano zloty fanów. Jest szansa na Polskę

Pokemon GO niedługo będzie świętować swój pierwszy rok obecności na smartfonach. Z tej okazji firma Niantic zapowiedziała nowy event i Pokemon GO Fest, czyli pierwsze spotkanie fanów gry w prawdziwym świecie.

08.06.2017 14.52
pokemon go fest 1 rok chicago fire ice event
REKLAMA
REKLAMA

Rok temu w lipcu byliśmy świadkami niesamowitego fenomenu. Firma Niantic we współpracy z Nintendo i The Pokemon Company przygotowała grę, która na długie tygodnie zawładnęła całym światem. Gdzie się nie obejrzeć, tam ludzie wgapieni w smartfony tropili kolorowe stworki.

Pokemon GO ma już niemal rok, a Niantic już zapowiedziało, w jaki sposób chce to uczcić.

Firma nie omieszkała się przy tym pochwalić, że jej grę pobrano już 750 mln razy. Chociaż największe czasy świetności Pokemon GO ma już za sobą, to nadal ma ogromną bazę graczy i przynosi twórcom spore pieniądze. Nic dziwnego, że starają się utrzymać zainteresowanie tym tytułem, a świętowanie nadchodzącej rocznicy rozpocznie się 13 czerwca 2017 r.

Tego dnia ruszy oficjalnie event Solstice w Pokemon GO, który ułatwi łapanie stworków typu lodowego i ognistego. Po raz pierwszy pojawi się też spory bonus XP za precyzyjne rzucanie Poke Ballami w stworki. W sklepie przecenione zostaną zaś przedmioty o nazwie Lucky Egg, które podwajają zdobywane punkty doświadczenia.

Niedługo potem pojawi się aktualizacja, która zapowiada się na największą w historii Pokemon GO.

Informacja jest dość enigmatyczna i zapowiada "nowe mechanizmy wspólnej zabawy w grupach". System walk w ramach aren ma zostać zbudowany od nowa. Entuzjaści Pokemon GO spodziewają się dodatkowych bonusów dla grup graczy, którzy zgromadzą się w jednym miejscu.

Nie wiadomo jeszcze, jak dokładnie będzie wyglądał nowy system walk, ale zapowiada się na to, że będą znaczące - Niantic ostrzega, że "na krótki czas" w ogóle wyłączy obecny system walk w Gymach, a wszystkie Pokemony powrócą do trenerów. Niewykluczone jest pojawienie się trybu walk PvP w czasie rzeczywistym.

Jeszcze ciekawiej wygląda zapowiedź Pokemon GO Fest, czyli pierwszego wydarzenia zorganizowanego przez Niantic w prawdziwym świecie.

Już przed premierą Pokemon GO pojawiły się zapowiedzi, które sugerowały organizowane przez Niantic spotkań graczy w prawdziwym świecie. Wizja takiego spotkania pojawiła się nawet w pierwszym trailerze gry, w którym widać było jednego z tzw. legendarnych stworków: Mewtwo.

Pierwsze wydarzenie z serii Pokemon GO Fest zorganizowane zostanie w Chicago 22 lipca 2017 roku. Więcej informacji na temat atrakcji i system sprzedaży biletów pojawią się 19 czerwca na stronie internetowej Pokemon GO Live. Najpewniej to w Chicago pojawią się pierwsze legendarne Pokemony.

Jest też nadzieja na Pokemon Go Fest Warsaw!

Pokemon GO Fest Chicago to pierwsze wydarzenie z cyklu. Niantic zapowiedziało przy tym, że później od czerwca do września będą organizowane podobne imprezy - również w Europie. Partnerem firmy jest handlowy gigant Unibail-Rodamco i to świetna wiadomość dla Polaków, bo korporacja jest obecna w naszym kraju.

Dzięki temu w lutym, podczas debiutu drugiej generacji Pokemonów w Pokemon GO, na terenie wybranych centrów handlowych w Warszawie - w tym w Arkadii - pojawiły się sponsorowane Poke Stopy i Poke Gymy. Debiut drugiej generacji stworków spotkał się z ogromnym zainteresowaniem graczy w Polsce.

Pozostaje trzymać kciuki, by Niantic to dostrzegło i zorganizowało u nas Pokemon GO Fest Warsaw, skoro wydarzenia z tego cyklu mogą być w końcu jedyną szansą na złapanie legendarnych stworków. Japończycy wyczekują zaś eventu Pikachu Outbreak w sierpniu, ale jak na razie jest on owiany tajemnicą.

Warto nadmienić, że tym razem Niantic nie udało się utrzymać wszystkich niespodzianek w tajemnicy.

Użytkownicy subredditów poświęconych Pokemon GO już od kilku dni spekulowali o evencie, który miał skupić się na Pokemonach typu lodowego i ognistego. Plotki się dziś potwierdziły.

To, że w Chicago zorganizowany zostanie zorganizowane wydarzenie Pokemon GO, też nie uszło uwadze czujnych graczy. Zmiany w systemie walk zapowiadali zaś przedstawiciele firmy.

REKLAMA

Niemniej jednak wszystkie osoby nadal zainteresowane Pokemon GO powinny być zadowolone z dzisiejszych zapowiedzi. Szkoda tylko, że do Chicago jest tak daleko!

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA