REKLAMA

Twórcy mogli się bardziej postarać. Rocznicowy event w Pokemon GO rozczarowuje

Wbrew obawom graczy właśnie zapowiedziano kolejny event w Pokemon GO na rocznicę premiery gry. Przewidziane bonusy mogą rozczarowywać, ale po ostatnich zmianach gracze i tak powinni być usatysfakcjonowani.

06.07.2017 18.41
pokemon go anniversary event ash pikachu
REKLAMA
REKLAMA

Niantic przyzwyczaiło graczy do tego, że cyklicznie w grze uruchamiane są eventy. W ramach takich wydarzeń tematycznych istnieje większa szansa na złapanie konkretnych gatunków stworków i można liczyć też na inne bonusy. Wielu graczy wyczekiwało ogłoszenia eventu na rocznicę istnienia Pokemon GO.

Niantic przez cały dzień milczało, ale wieczorem polskiego czasu pojawiła się wreszcie oficjalna zapowiedź eventu Pokemon GO.

Z zapowiedzi dowiedzieliśmy się, że przez ostatni rok gracze złapali łącznie 125 miliardów Pokemonów. Niestety osoby, które liczyły na największe bonusy w Pokemon GO w historii, mogą być teraz nieco rozczarowane. Przy poprzednich momentach Niantic miało ciekawsze pomysły, niż tym razem.

Najważniejszą nowością jest nowy wariant maskotki serii, czyli Ash's Pikachu. To żółta elektryczna mysz w czapce bohatera anime Pokemon, którą będzie można złapać pomiędzy 6 lipca i 24 lipca. Gracze będą mogli rozszerzyć swoją kolekcję. Wcześniej można złapać Pikachu w czapce Świętego Mikołaja i w czapce imprezowej.

Oprócz tego w grze pojawi się specjalna paczka przedmiotów w sklepie, czyli Anniversary Box. W paczce będzie można kupić jednocześnie Inkubatory, Max Revive'y, Ultra Valle i Premium Raid Passy w specjalnej cenie. Oprócz tego Niantic przypomniało o zapowiedzianych eventach:

  • Pierwszy zlot fanów, czyli Pokemon GO Fest w Chicago (22 lipca);
  • Pikachu Outbreak w Yokohama w Japonii (sierpień);
  • Spotkania w centrach handlowych Unibail-Rodamco w Europie - być może także w Polsce (sierpień i wrzesień).

Zanim zaczniemy wieszać psy na Niantic, przypomnijmy sobie o zmianach z ostatnich tygodni.

Świętowanie rocznicy istnienia Pokemon GO rozpoczęło się w końcu już kilka tygodni temu wraz z wprowadzeniem nowych Poke Gymów. Zupełnie zmieniono system walk, który wprowadził dużo życia do gry. Zaraz potem pojawiły się raidy, dzięki którym wielu wysokopoziomowych graczy znalazło motywację do dalszej zabawy i powód, by poznawać innych graczy w rzeczywistości.

REKLAMA

Niantic mając gotowy kod nowych aren i raidów mogło oczywiście czekać z jego udostępnieniem do rocznicy. Wtedy z pewnością gracze nie byliby rozczarowani. Mając to w pamięci, lepiej cieszyć się więc, że już od trzech tygodni można razem z innymi graczami walczyć z bossami, niż narzekać, że event na rocznicę nie jest tak obfity w niespodzianki.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA