REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Aktualizacja iOS 11 Public Beta 2 już dostępna. Apple usunął głupie błędy

Apple udostępnił właśnie iOS 11 Public Beta 2. Już teraz wszyscy odważni posiadacze iPhone'ów i iPadów mogą pobierać nową wersję nowego systemu dla smartfonów i tabletów Apple'a. Nie jest do tego wymagane płatne konto deweloperskie.

12.07.2017
20:21
ipad pro 10.5 ios 11 public beta 2
REKLAMA

Nowa wersja mobilnego systemu Apple'a została oficjalnie zaprezentowana podczas targów WWDC 2017. iOS 11 zadebiutuje oficjalnie już za około 2 miesiące. Wszyscy entuzjaści mogą testować nowe oprogramowanie na swoich urządzeniach już teraz.

REKLAMA

Apple udostępnia iOS 11 Public Beta 2.

Po zakończeniu WWDC 2017 system iOS 11 w wersji Developer Beta został udostępnione twórcom aplikacji. Pierwszą wersję testową nowego systemu mogły zainstalować wyłącznie osoby z dostępem do konta deweloperskiego. Apple prowadzi jednak równolegle program publicznych beta testów, w których mogą wziąć udział wszyscy chętni.

Pierwsza publiczna beta iOS 11 została udostępniona 26 czerwca 2017 roku. Po 16 dniach Apple umożliwia pobranie ze swoich serwerów iOS 11 Public Beta 2. Ta wersja jest tożsama z trzecią wersją beta dla deweloperów. Osoby, które korzystały z iOS 11 Public Beta 1 mogą pobrać już aktualizację w trybie OTA.

Osoby zainteresowane dołączeniem do programu publicznych beta testów iOS 11 powinny udać się z poziomu iPhone'a lub iPada z iOS 10 na specjalną stronę. Po potwierdzeniu chęci udziału w programie i zainstalowaniu w telefonie lub tablecie pliku profilu pojawi się aktualizacja OTA do iOS 11 Public Beta 2.

iOS 11 - jakie nowe funkcje przynosi kolejna wersja systemu od Apple'a?

Nowa wersja systemu operacyjnego do iPhone'a nie zawiera żadnych przełomowych nowości. iOS 11 na telefonach Apple'a wprowadza przede wszystkim nowe i kontrowersyjne Centrum Sterowania i odświeżony ekran blokady. Użytkownicy mogą spodziewać się też nowego interfejsu sklepu App Store, synchronizacji danych o rozpoznawaniu twarzy w aplikacji Zdjęcia, menedżera plików i obsługi ARKit.

Nieco inaczej jest w przypadku iPadów. Apple zmieniło zupełnie zarządzanie pracą przy użyciu dwóch aplikacji jednocześnie. iOS 11 na tabletach wspiera nowy dock, który można podejrzeć w każdej chwili powracania do pulpitu. Niemniej jednak nie polecam instalowania systemu w wersji beta na urządzeniach, które są wykorzystywane do codziennej pracy.

iOS 11 Public Beta 2 i iOS 11 Developer Beta 3 - co nowego?

Druga publiczna beta iOS 11 przynosi te same nowości, co trzecia wersja tego systemu udostępniona deweloperom. Wśród zmian warto wymienić nowy mechanizm synchronizacji zakładek w Safari i linków dodanych do listy Czytelnia.

W przeglądarce działają ponownie dodatki blokujące wyświetlanie niektórych treści, w tym np. reklam. Pojawiło się też API, które pozwoli logować się do aplikacji, jeśli hasło do obsługiwanej przez nią usługi zostało zapisane w pęku kluczy.

Oprócz tego iOS 11 Public Beta 2 wprowadza nowości w Siri, ale ze względu na brak polskiej wersji asystenta głosowego nie skorzystamy z nich w Polsce. W uaktualnieniu zawarte zostały też inne poprawki błędów.

Czy instalowanie iOS 11 Public Beta 2 jest bezpieczne?

Systemy operacyjne w wersji rozwojowej są oprogramowaniem, które zawiera jeszcze błędy. Apple przez kolejne tygodnie będzie je sukcesywnie usuwać, ale jak na razie instalowanie iOS 11 w wersji beta to proszenie się o kłopoty. Na problemy natrafiliśmy zresztą dwukrotnie w naszej redakcji.

Niewiele brakowało, a Rafał zamieniłby iPhone'a 7 w drogi przycisk do papieru. W przypadku iPada Pro z 10,5-calowym ekranem, na którym sam testowałem iOS 11 w wersji beta, przestał działać moduł Wi-Fi i przycisk przywracania tabletu do ustawień fabrycznych.

W obu przypadkach udało nam się odratować sprzęty, ale może się zdarzyć, że instalacja iOS 11 Public Beta 2 doprowadzi do trwałego uszkodzenia iPhone'a i iPada.

REKLAMA

W wyjątkowych sytuacjach instalacja iOS 11 Public Beta 2 może skończyć się wizytą w serwisie. Ryzyko jest niewielkie, ale i tak gorąco radzę z poczekać instalacją nowego systemu - przynajmniej do czasu pojawienia się iOS 11 w wersji Golden Master, której można spodziewać się na początku września.

Wersja systemu oznaczona literkami GM pojawia się zwykle na kilka dni przed premierą i w większości wypadków nie różni się od finalnego wydania. Jeśli jednak zdecydujecie się zainstalować iOS 11 Public Beta 2 już teraz, to nie zapomnijcie o zrobieniu kopii zapasowej!

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA