REKLAMA

Możesz już pobrać iOS 11 Public Beta na swojego iPhone'a i iPada

Apple zgodnie z obietnicą udostępnił właśnie pierwszą wersję iOS 11 Public Beta. Nowy system w wersji rozwojowej mogą pobrać na swoje iPhone'y i iPady wszyscy chętni.

26.06.2017 20.54
ios 11 pojawi się 19 września
REKLAMA

iOS 11 zadebiutuje dopiero na jesieni, ale wszyscy chętni mogą na kilka tygodni przed premierą przetestować najnowszą wersję oprogramowania - na tych samych zasadach co rok temu w przypadku iOS 10. Oczywiście nowa wersja nie jest jeszcze gotowa i może zawierać błędy, ale fani firmy z Cupertino mogą pomóc w rozwoju systemu i pobawić się nowościami.

REKLAMA

Jak zainstalować iOS 11 Public Beta na iPhone'a i iPada?

Jeszcze kilka lat temu, by zainstalować rozwojową wersję systemu na iPhone'ach i iPadach, trzeba było mieć dostęp do płatnego konta deweloperskiego. Teraz jest to znacznie prostsze. Najpierw udostępniana jest wersja testowa dla deweloperów, a nieco później tzw. publiczna wersja beta - dla wszystkich chętnych.

W celu dokonania aktualizacji z iOS 10 do iOS 11 Public Beta trzeba przejść na stronę Apple'a, zalogować się na swoje konto iCloud i wybrać odpowiednią zakładkę, by zapoznać się z informacjami na temat programu beta testów. Później wystarczy pobrać profil na swój telefon i przejść do menu aktualizacji (należy otworzyć tę stronę w mobilnym Safari).

iOS 11 public beta - instalujesz na własne ryzyko.

Przed wykonaniem aktualizacji warto wykonać szyfrowaną kopię zapasową danych w iTunes. Po instalacji iOS 11 Public Beta może się okazać, że urządzenie przestanie działać prawidłowo. W takim wypadku będzie konieczne przywrócenie ustawień fabrycznych, wgranie starszej wersji oprogramowania i przywrócenie danych z kopii.

Zdecydowanie nie warto wgrywać testowego oprogramowania na urządzeniach, które służą do codziennej pracy. Użytkownicy iOS 11 w wersji dla deweloperów zgłaszali wiele problemów i błędów, a iOS 11 Public Beta bazuje na drugiej wersji systemu udostępnionego wcześniej deweloperom. Czujcie się więc ostrzeżeni.

Co nowego w iOS 11?

Apple zaprezentował nową wersję systemu podczas konferencji WWDC 2017. W przypadku iPhone'a zmiany są głównie kosmetyczne, ale programiści Apple'a mieli kilka ciekawych pomysłów. Znacznie więcej nowości pojawiło się w iOS 11 na iPada, w tym nowy interfejs użytkownika pozwalający na pracę w więcej niż jednej aplikacji jednocześnie.

REKLAMA

Czytaj też:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA