1. SPIDER'S WEB
  2. Oprogramowanie
  3. Tech
  4. Technologie

Możesz już pobrać iOS 11 Public Beta na swojego iPhone'a i iPada

ios 11 pojawi się 19 września
121 interakcji
dołącz do dyskusji

Apple zgodnie z obietnicą udostępnił właśnie pierwszą wersję iOS 11 Public Beta. Nowy system w wersji rozwojowej mogą pobrać na swoje iPhone'y i iPady wszyscy chętni.

iOS 11 zadebiutuje dopiero na jesieni, ale wszyscy chętni mogą na kilka tygodni przed premierą przetestować najnowszą wersję oprogramowania - na tych samych zasadach co rok temu w przypadku iOS 10. Oczywiście nowa wersja nie jest jeszcze gotowa i może zawierać błędy, ale fani firmy z Cupertino mogą pomóc w rozwoju systemu i pobawić się nowościami.

Jak zainstalować iOS 11 Public Beta na iPhone'a i iPada?

Jeszcze kilka lat temu, by zainstalować rozwojową wersję systemu na iPhone'ach i iPadach, trzeba było mieć dostęp do płatnego konta deweloperskiego. Teraz jest to znacznie prostsze. Najpierw udostępniana jest wersja testowa dla deweloperów, a nieco później tzw. publiczna wersja beta - dla wszystkich chętnych.

W celu dokonania aktualizacji z iOS 10 do iOS 11 Public Beta trzeba przejść na stronę Apple'a, zalogować się na swoje konto iCloud i wybrać odpowiednią zakładkę, by zapoznać się z informacjami na temat programu beta testów. Później wystarczy pobrać profil na swój telefon i przejść do menu aktualizacji (należy otworzyć tę stronę w mobilnym Safari).

iOS 11 public beta - instalujesz na własne ryzyko.

Przed wykonaniem aktualizacji warto wykonać szyfrowaną kopię zapasową danych w iTunes. Po instalacji iOS 11 Public Beta może się okazać, że urządzenie przestanie działać prawidłowo. W takim wypadku będzie konieczne przywrócenie ustawień fabrycznych, wgranie starszej wersji oprogramowania i przywrócenie danych z kopii.

Zdecydowanie nie warto wgrywać testowego oprogramowania na urządzeniach, które służą do codziennej pracy. Użytkownicy iOS 11 w wersji dla deweloperów zgłaszali wiele problemów i błędów, a iOS 11 Public Beta bazuje na drugiej wersji systemu udostępnionego wcześniej deweloperom. Czujcie się więc ostrzeżeni.

Co nowego w iOS 11?

Apple zaprezentował nową wersję systemu podczas konferencji WWDC 2017. W przypadku iPhone'a zmiany są głównie kosmetyczne, ale programiści Apple'a mieli kilka ciekawych pomysłów. Znacznie więcej nowości pojawiło się w iOS 11 na iPada, w tym nowy interfejs użytkownika pozwalający na pracę w więcej niż jednej aplikacji jednocześnie.

Czytaj też: