REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Nowe wersje iOS i macOS zobaczymy w połowie roku. Apple właśnie podał datę WWDC 2017

Wiemy już, kiedy odbędzie się WWDC 2017, czyli kolejna edycja corocznej konferencji dla deweloperów zainteresowanych dalszym rozwojem firmy Apple. Zwykle ogłaszano termin znacznie później, ale producent iPhone'ów miał dobry powód, by się pospieszyć.

16.02.2017
15:37
iOS 10.3, macOS 10.12.4, watchOS 3.2 i tvOS 10.2 - aktualizacja
REKLAMA
REKLAMA

WWDC, czyli Worldwide Developers Conference organizowane przez Apple, to kilkudniowe wydarzenie zorganizowane z myślą o programistach. Apple zaprasza ich raz do roku, by wzięli udział w prezentacji nowych wersji swojego oprogramowania oraz licznych spotkaniach i warsztatach.

WWDC 2017 odbędzie się między 5 i 9 czerwca 2017 roku.

Apple wraca ze swoją konferencją do miasta San Jose. WWDC 2017 odbędzie się w McEnery Convention Center. Nie dziwi, że firma zdecydowała się zapowiedzieć tak wcześnie. Zwykle ogłaszano termin i miejsce kolejnych edycji WWDC w kwietniu.

Dla wielu osób podróżujących nie tylko z innych miast w Stanach Zjednoczonych, ale też z innych kontynentów, wymaga to zaplanowania podróży. Dodatkowe dwa miesiące pozwolą zabukować miejsce na nocleg i bilety lotniczne.

Rejestracja na WWDC 2017 wystartuje 27 marca.

Konferencje Apple'a, chociaż udział w nich jest płatny, cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Goście będą mieli dostęp do tysiąca pracowników Apple'a i najróżniejszych warsztatów. Nie wszyscy chętni będą mogli wziąć w nich udział, ale WWDC 2017 będzie aktywizować ludzi z całego świata.

Programiści, którym nie uda się wybrać do San Jose i zakupić biletów, będą mogli śledzić konferencję online. Od lat zresztą to wydarzenie wzbudza emocje nie tylko wśród deweloperów, ale też wśród użytkowników sprzętu Apple'a, bo daje przedsmak tego, czego mogą spodziewać się jesienią.

WWDC 2017 - co zobaczymy podczas tego wydarzenia?

Spodziewamy się przede wszystkim nowych wersji oprogramowania, czyli kolejnych wersji systemów operacyjnych do urządzeń takich jak iPhone, iPad, Apple Watch, Apple TV i komputerów Mac.

REKLAMA

Można rozsądnie założyć, że Apple zaprezentuje oprogramowanie iOS 11, watchOS 4, tvOS 11 i macOS 10.13 wraz z nowymi funkcjami i API dla programistów.

Z pewnością sporo uwagi poświęcone zostanie rozwojowi języka Swift. Spodziewamy się też nowości związanych z SiriKit, HomeKit, HealthKit and CarPlay.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA