REKLAMA

Apple udostępnia watchOS 3.0. Zobacz, co nowego

Zadebiutował właśnie WatchOS 3.0, czyli najnowsze oprogramowanie do zegarka Apple Watch. Producent zarzeka się, że gadżety dostaną dzięki niemu nowe życie.

13.09.2016 17.17
Apple WatchOS 3.0
REKLAMA
REKLAMA

Razem z iOS 10 pojawił się WatchOS 3.0, czyli system operacyjny napędzający zegarki produkcji Apple. To już druga tak duża aktualizacja Apple Watcha pierwszej generacji, która pojawiła się na chwilę przed wprowadzeniem do sprzedaży jego następcy.

Czy warto instalować WatchOS 3.0?

Patrząc na listę zmian i nowości: bez dwóch zdań warto wgrać tę aktualizację. Największą zmianą ma być znaczne przyspieszenie pracy zegarka, bo w obecnej wersji potrafi się zablokować, zanim załadują się treści w aplikacji Messengera.

Zmiany dotknęły interfejs zegarka. Zniknął bezużyteczny panel z listą znajomych, a zamiast tego można przeglądać widok główny aplikacji umieszczonych obok siebie minimalizując czas spędzony w mało wygodnym menu z listą okrągłych ikon.

WatchOS 3.0 - jak zainstalować?

Proces instalacji nowej wersji systemu operacyjnego w Apple Watchu jest taki sam niezależnie od modelu. System mogą wgrać za pomocą kilku kliknięć z poziomu iPhone’a posiadacze Apple Watch Sport, Apple Watch i Apple Watch Edition.

W tym celu trzeba przejść do aplikacji Watch, przejść do zakładki Ogólne, a następnie wybrać z menu Uaktualnienia. Zegarek powinien być na czas aktualizacji podłączony do ładowarki i mieć ponad 50 proc. na wskaźniku naładowania.

Przyznam, że z systemów Apple to na Watch OS 3.0 czekałem najbardziej.

WatchOS 3.0 nie został udostępniony do pobrania w wersji Golden Master w przeciwieństwie do mającego dziś premierę iOS 10. Z nowego systemu na iPhonie i iPadzie korzystam już od kilku dni, tak jak zresztą z wersji GM systemu macOS Sierra, który pojawi się oficjalnie za tydzień.

Nowe oprogramowanie do zegarka sprawdzę już za chwilę, gdy tylko aktualizacja skończy się pobierać. Nie mogę doczekać się funkcji odblokowywania komputera za pomocą zegarka, przez co nie będę już musiał wpisywać hasła siadając do biurka z komputerem.

Czytaj też:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA