REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Wszystko, co musisz wiedzieć o iOS 10

Ah i oh, to już prawie! Zaledwie godziny dzielą nas od publicznego debiutu pierwszej finalnej i publicznej wersji iOS 10. Co o nim wiedzieć, na co warto się przygotować? 

12.09.2016
16:18
problem z iOS 10
REKLAMA
REKLAMA

iOS 10 - kiedy?

13.09.2016, czyli - w momencie pisania tego tekstu - jutro. Dokładna godzina nie jest jeszcze znana, ale spodziewajmy się zwyczajowo około 18.

Czy mogę mieć iOS 10 wcześniej?

Tak. Do tej pory można było pobrać i zainstalować mniej lub bardziej stabilne wersje beta. Teraz też można zainstalować betę, ale już ostatnią - w wersji GM, czyli taką, która może nie zmienić się bardzo w momencie premiery finalnego wydania. Zresztą finalne wydanie może się okazać tym samym, co beta GM.

Za ile?

Aktualizacja do najnowszej wersji iOS jest oczywiście całkowicie bezpłatna.

Jakie urządzenia zostaną zaktualizowane do iOS 10?

Lista jest bardzo, bardzo długa, dlatego podzielmy ją na trzy części:

iPhone: 7, 7 Plus (te zadebiutują z nowym systemem), 6s, 6s Plus, 6, 6 Plus, SE, 5s, 5c oraz 5.

iPad: Pro 12,9, Pro 9,7, Air 2, Air, 4 gen., mini 4, mini 3, mini 2.

iPod: 6 gen.

Ile zajmuje iOS 10?

Aktualizacji do iOS 10 w wersji GM zajmuje 1,6 GB (na iPhonie 5s, na innych urządzeniach może zajmować trochę więcej/mniej). Można zakładać, że tyle samo (albo bardzo podobnie) zajmie finalna wersja.

Jak mogę dokonać aktualizacji?

Opcje są dwie. Możemy tego dokonać albo z poziomu telefonu (Ustawienia - Ogólne - Uaktualnienie), albo z poziomu komputera z aplikacją iTunes (system operacyjny nie ma znaczenia).

Ile wolnego miejsca trzeba mieć w telefonie/tablecie?

Najlepiej około 3-4 GB, co może być sporym problemem dla tych, którzy zdecydowali się na iPhone'a czy iPada w wersji 16 GB. Jeśli nie uda wam się zwolnić wystarczająco dużo miejsca, najlepiej wybrać instalację przez iTunes.

Co nowego?

Uff, całkiem sporo. Ale żeby nie dublować wszystkiego i nie powielać już istniejących tekstów, odsyłam tutaj:

Muszę od razu instalować iOS 10?

Nie ma takiego obowiązku. W końcu jednak Apple przestanie podpisywać starsze wersje oprogramowania i wtedy np. przy reinstalacji systemu nie będziemy już mieli wyboru.

Czy mogę wrócić do iOS 9?

Tak, choć będzie to wymagać pobrania odpowiedniego pliku z daną wersją systemu i instalacji jej przez iTunes. Oczywiście będzie można do iOS 9 wrócić tylko do momentu, kiedy Apple będzie daną wersję systemu podpisywać. 

Czy warto?

Patrząc na dotychczasowe doświadczenie użytkowników z ostatnimi betami i betą GM (premiera 9.09), można zaryzykować stwierdzenie, że tak, warto. Mimo to najlepiej upewnić się, czy np. nasze ulubione aplikacje zostały już zaktualizowane, żeby w pełni wykorzystać możliwości iOS 10. Ewentualnie po prostu poczekać, aż wszyscy rzucą się na iOS 10, zainstalują, przetestują na własnej skórze i wtedy zebrać opinie i podjąć decyzję.

REKLAMA

Czy iOS 10 usunie złącze słuchawkowe w moim telefonie?

Nie, ale zrobi to co najmniej 3349 zł wydanych w sklepie Apple na najnowszego iPhone'a.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA