Kruger&Matz? To nie jest kolejna firma od smartfonów

Lokowanie produktu: Audio Video Show

Jestem przekonany, że większości czytelników Spider’s Web firma Kruger&Matz kojarzy się przede wszystkim z produkcją smartfonów i tabletów. Jednak oprócz tego zajmuje się też ona produkcją sprzętu audio. I nie mam tu na myśli wyłącznie sprowadzanych z chin słuchawek dokanałowych, ale też o wiele bardziej skomplikowany sprzęt taki jak amplitunery oraz kolumny.

08.11.2015 11.05
Kruger&Matz? To nie jest kolejna firma od smartfonów

To właśnie te ostatnie przykuły moją największą uwagę. Firma Michała Leszka właśnie na targach Audio Video Show po raz pierwszy publicznie zaprezentowała swoje najnowsze kolumny głośnikowe z serii Passion. Należą do niej dwie trzydrożne kolumny podłogowe, których moc wynosi 2x80 W. Na przedniej części obu kolumn można zobaczyć dwa 5-calowe głośniki średniotonowe oraz znajdujący się pomiędzy nimi tweeter. Ten ostatni ma neodymowy magnes oraz membranę wykonaną z jedwabiu. Dodatkowo z boku można zauważyć duży, ponad 20-centymetrowy głośnik niskotonowy, który odpowiada za basy.

12218785_969012326502642_958794281_o

Bardzo podobnie prezentują się kolejne aktywne kolumny głośnikowe z linii Journey 2.0. W tym przypadku moc wyjściowa wynosi 2 x 60 W, a na froncie obu z 3-drożnych kolumn można zauważyć dwa 4-calowe głośniki średniotonowe, jeden wysokotonowy. Z kolei z boku znajduje się 8-calowy głośnik niskotonowy. Oprócz tego nowe kolumny są wyposażone w kilka nowoczesnych rozwiązań. Należą do nich port USB, czytnik kart SD, moduł Bluetooth oraz dwa wyjścia RCA. Ceny obu zestawów kolumn nie są wygórowane i wynoszą 1299 zł za model Passion oraz 799 zł za model Journey 2.0

Dźwięk generowany przez te zestawy mogę określić jako bardzo dobry i zdecydowanie wystarczający do moich potrzeb.

Na pierwszy rzut… ucha mogę stwierdzić, że dźwięk jest czysty, wysokie tony odpowiednio ciepłe, a bas nie tylko szybko reaguje, ale jest też bardzo mocny. Nie jestem żadnym autorytetem w dziedzinie dźwięku, ale chyba mogę pokusić się o stwierdzenie, że oba modele są warte swojej niezbyt wygórowanej ceny. Na pełną opinię jest jednak za wcześnie, ponieważ do dobrego sprawdzenia zestawu kolumn trwa co najmniej kilka tygodni. Pozostanie mi chyba odezwanie się do garwolińskiej firmy i samodzielne sprawdzenie chociaż jednego z dwóch zestawów.

Oprócz najnowszych kolumn na stoisku Kruger&Matz można zobaczyć słuchawki, amplitunery, miniwieże oraz inne, mniej związane ze światem audio-video produkty, takie jak smartfony. Muszę przyznać, że w ciągu ostatniego roku działania promocyjne Kruger&Matz nabrały ogromnego tempa i żadna inna firma nie rozwija się tak szybko. O marce wykreowanej przez Michała Leszka jeszcze jakiś czas temu można było przeczytać wyłącznie na stronach traktujących o nowoczesnych rozwiązaniach, takiej jak Spider’s Web.

Teraz z kolei widzę ją praktycznie wszędzie. Targi dotyczące inteligentnych rozwiązań dla domu - Kruger&Matz, wystawa Audio Video Show - Kruger&Matz, targi smartfonów i tabletów - Kruger&Matz. W takim tempie przedsiębiorstwo te zdobędzie dużą część polskiego rynku, czego, jako fan nawet częściowo polskich rozwiązań, gorąco im życzę.

SAMSUNG CSC

Audio Video Show 2015 trwa!

Jeżeli chcecie poznać inne ciekawe rozwiązania muzyczne i i zagłębić się w świat najlepszego brzmienia, serdecznie zapraszam do odwiedzenia wystawy Audio Video Show 2015. Cena wejściówki na imprezę nie jest wygórowana, bo wynosi 30 zł za jeden dzień. Osoby do lat 16 wchodzą na teren imprezy za darmo. W cenie każdego biletu można odwiedzić wszystkie trzy lokalizacje targów (Stadion Narodowy, Hotel Golden Tulip oraz Hotel Radisson Blu Sobieski). W miejscach tych znajduje się łącznie 145 sal wystawowych, 135 wystawców i jest prezentowanych 500 marek. Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie w moim tekście z otwarcia wystawy oraz na stronie internetowej tego wydarzenia.

Czytaj również:

Lokowanie produktu: Audio Video Show
Najnowsze