REKLAMA

Streaming muzyki na wyciągnięcie ręki - pełna wersja Tidal na dwa lata za darmo dla klientów Play!

Dzisiejsza konferencja prasowa Play była nietypowa, ponieważ dotyczyła nie tylko nowych technologii, ale też muzyki. Podczas tego wydarzenia fioletowy operator ogłosił współpracę z serwisem Tidal. I to współpracę, która może spodobać się zdecydowanej większości użytkowników. 

04.11.2015 11.12
Pełna wersja Tidal na dwa lata za darmo dla abonentów Play!
REKLAMA
REKLAMA

Posunięcia takiego można było się spodziewać, bo Play już od dwóch lat współpracuje z serwisem WiMP, który został przemianowany na Tidal. Czwarty operator komórkowy w Polsce ogłosił, że od jutra zaczyna się bardzo ciekawa promocja, z powodu której wiele osób rozważy przeniesienie numeru do innego operatora.

Dzięki niej nowi i obecni klienci Play będą mogli przez dwa lata korzystać z pełnej wersji Tidal Premium za darmo!

Nie ma tu żadnych haczyków. Warto jednak pamiętać, że transmisja danych będzie rozliczana w ramach posiadanego pakietu. Play nie oferuje darmowej transmisji dla aplikacji Tidal, więc zapewne w ten sposób chce skusić swoich klientów do skorzystania z wyższych planów abonamentowych mających pakiety danych, ale jest to klarowny układ.

Play Tidal Premium za darmo

\Warto też dodać, że Play wprowadził kosztujący 5 zł pakiet, dzięki któremu transmisja danych związana ze słuchaniem muzyki w Tidal nie będzie doliczana do rachunku ani nie będzie pomniejszać pakietów danych. Oferta jest dostępna w Play Internet, Play Mix, Play Abonament oraz Red Bull Mobile.

Co się stanie po dwóch latach? Play wyśle wiadomość SMS do użytkowników i poinformuje ich, że Tidal zostanie przełączony na płatną wersję. Dzięki temu każda osoba niezadowolona z usługi będzie mogła z niej w porę zrezygnować. Play zaprezentował naprawdę świetną ofertę, dzięki której sam już za kilka dni zapewne porzucę Deezera, z którego korzystałem przez ostatnie dwa lata.

To prawdziwa wartość dodana, która może przekonać wielu użytkowników do zmiany operatora komórkowego na Play. Gdybym już nie był abonentem Play, na pewno bym do niego przeszedł. Zwłaszcza, że Tidal jest dostępny za darmo aż przez dwa lata, czyli czas, na który większość z nas podpisuje umowę z operatorem.

//

Trzeba otwarcie powiedzieć jedno: Play zupełnie zmienia polski rynek muzyki.

Sprawia, że jakiekolwiek porównywanie serwisów streamingowych nie ma sensu. Wybierając między Deezerem, Spotify, Tidalem i Apple Music często kierowaliśmy się kosztem ich miesięcznego abonamentu.  W momencie, w którym wszyscy abonenci Play mogą korzystać z tej usługi za darmo, jakiekolwiek porównania nie mają sensu.

Podejrzewam, że ruch ten opłaci się też Tidalowi. W ten sposób zdobędzie ogromną liczbę użytkowników. Owszem, nie zostawią oni przez dwa lata w serwisie złamanej złotówki. Jednak należy pamiętać też o tym, że nie zostawią pieniędzy także u konkurencji, a dodatkowo przyzwyczają się do Tidala. Z tego powodu duża część darmowych użytkowników za dwa lata może zdecydować się na płacenie regularnego abonamentu za Tidala i tym samym go wspierać.

Jak aktywować Tidala w Play?

Wystarczy jutro pobrać aplikację Tidal, a po karcie SIM rozpozna ona abonentów Play i przeprowadzi ich przez przeznaczony dla nich proces rejestracji. Osoby, które już używają Tidala w wersji Premium będą musiały deaktywować usługę i ponownie ją aktywować. Wtedy rozpoczną się dwa lata, w trakcie których będziecie mogli za darmo korzystać z tej promocji.

REKLAMA

Poznaj Tidala:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA