Jesteśmy na Audio Video Show 2015! Ty też powinieneś się tu pojawić

Lokowanie produktu: Audio Video Show

Razem z Maćkiem Gajewskim jesteśmy już na targach Audio Video Show 2015, które w ten weekend odbywają się w Warszawie. Jest to druga co do wielkości tego typu impreza w Europie. Zostaną na niej zaprezentowane wszystkie elementy wchodzące w skład domowych systemów audiowizualnych, tj. telewizory, projektory, sprzęt HiFi oraz słuchawki.

06.11.2015 13.27
Jesteśmy na Audio Video Show 2015! Ty też powinieneś się tu pojawić

Jest to zarazem dziewiętnasta oraz pierwsza edycja tej wystawy. Jak to możliwe? Przez poprzednie 18 edycji targi te nosiły nazwę Audio Show. W tym roku jednak zdecydowano się na poszerzenie formatu o sprzęt wideo i zmieniono nazwę wydarzenia na Audio Video Show. Targi te to jedyne miejsce w Polsce, gdzie można posłuchać tak wielu świetnych urządzeń z praktycznie wszystkich przedziałów cenowych.

Dzięki temu można samemu zapoznać się z ciekawymi rozwiązaniami i zdecydować, czy warto je kupić. To wyróżnik tej wystawy, który odróżnia je od innych imprez tego typu, gdzie na ciekawy sprzęt można co najwyżej popatrzeć. Takie przetestowanie sprzętu to bardzo cenne doświadczenie, w przenośni i dosłownie. W końcu ceny urządzeń audio i wideo często bywają wyjątkowo wysokie, by nie powiedzieć zabójcze.

Można się o tym przekonać na samych targach.

Możemy tam zobaczyć chociażby Vox Olympian. Jest to najdroższy system audio na świecie, kosztujący, bagatela, 7 000 000 zł. Można go znaleźć w Hotelu Golden Tulip. W tym samym miejscu znajduje się TechDAS AirForce One, czyli najlepszy i najdroższy gramofon świata, który kosztuje 400 000 zł. Urządzenie to jest tym bardziej ciekawe, ponieważ od 1993 roku zainteresowanie płytami winylowymi wzrasta i możliwe jest, że ta dosyć stara technologia pogrzebie płyty CD, które oferują taką samą jakość jak coraz częściej wykorzystywane strumieniowanie, czego przykładem jest Tidal.

Z kolei na Stadionie Narodowym ma miejsce pierwsza w Polsce wystawa słuchawek, na której znajdzie się 25 wystawców, którzy pokażą 50 modeli różnych producentów. Wśród z nich znajdzie się Sennheiser Orpheus. Są to najdroższe słuchawki świata o wartości 120 000 zł. W trzeciej lokalizacji targów, Hotelu Radisson Blu Sobieski, można zobaczyć zakrzywione telewizory Samsung SUHD JS9500 i JS9000.

Audio Video Show

Na Audio Video Show można spotkać też wiele ciekawych postaci. Jedną z nich jest Piotr Metz, czyli największy w Polsce znawca Beatlesów. Będzie on opowiadał o swoim ulubionym zespole oraz ich muzyce. Umożliwi on również odsłuch albumów Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band oraz Magical Mystery Tour z taśm analogowych.

Oprócz tego pojawi się Wally Malewicz, czyli światowej sławy specjalista od gramofonów analogowych ze Stanów Zjednoczonych. Poprowadzi on wykłady na temat niszowej sztuki prawidłowego ustawiania gramofonów analogowych. Można będzie ich spotkać w Hotelu Radisson Blu Sobieski. Warto zobaczyć też prezentację Kena Ishiwaty, głównego inżyniera marki Marantz, który ma zaprezentować dwa najnowsze urządzenia japońskiego producenta: wzmacniacz PM-1451 Special Edition oraz odtwarzacza SA-1451 Special Edition.

Jeżeli chcecie odwiedzić targi Audio Video Show, musicie kupić bilety. Ich cena na szczęście nie jest wysoka.

Kosztują one 30 zł za jeden dzień lub 40 zł za trzydniowy karnet. Warto zdecydować się na drugą opcję, ponieważ całych targów nie da się zobaczyć w jeden dzień. Osoby do lat 16 wchodzą na teren imprezy za darmo. W cenie każdego biletu można odwiedzić wszystkie trzy lokalizacje targów (Stadion Narodowy, Hotel Golden Tulip oraz Hotel Radisson Blu Sobieski). W miejscach tych znajduje się łącznie 145 sal wystawowych, 135 wystawców i jest prezentowanych 500 marek. Z kolei wartość całego wystawionego sprzętu, który zajmuje 10 000 metrów kwadratowych, to 30 milionów złotych.

Audio Video Show

Te 10 000 metrów kwadratowych to ponad 50% więcej niż w zeszłym roku i doskonale pokazuje, w jakim tempie wystawa Audio Video Show się rozwija. Pomiędzy wyżej wymienionymi lokalizacjami można poruszać się specjalnym autobusem. Co pół godziny odjeżdża on spod Hotelu Sobieski oraz Stadionu Narodowego. W koszt biletu jest wliczony też przewodnik po wystawie. Jeśli nie lubicie korzystać papierowych dokumentów, możecie pobrać aplikację targową na systemy iOS/Android/Windows Phone z najważniejszymi informacjami o wystawie, wystawcach, przewodnikiem i mapami.

Jeżeli jesteście fanami nie tylko dobrego brzemienia, ale też obrazu, powinniście zdecydowanie się tu wybrać. My z kolei powoli wychodzimy z konferencji i udajemy się przeprowadzać wywiady oraz tworzyć materiały dotyczące najciekawszych sprzętów znajdujących się na wystawie. Znajdziecie je dziś, jutro i pojutrze na łamach Spider’s Web i gorąco zachęcamy do przeczytania ich. Jednak jeszcze bardziej zachęcamy do pojawienia się na Audio Video Show 2015, bo to po prostu trzeba zobaczyć. To prawdziwa Mekka dla fanów dobrego obrazu i brzmienia, którzy żyją w tej części Europy.

Lokowanie produktu: Audio Video Show
Najnowsze