Biznes  / News

Polak potrafi - Sher.ly łapie wiatr w żagle i pozyskuje ważnego inwestora

Kolejny polski startup otrzymał solidny zastrzyk gotówki od KDP Investment. Tym razem trafiło na Sher.ly o którym wielokrotnie pisaliśmy na łamach Spider’s Web, a które właśnie pozyskało nowego inwestora i milion złotych wsparcia.

Od czasu gdy na Kickstarterze uzbierano ponad 150 tys. dolarów (czyli 223% zakładanej sumy) minęło już trochę czasu, a Sherlybox właśnie trafia do wspierających. Dla tych, którzy nie mieli jeszcze okazji się zapoznać z tym urządzeniem - w dużym skrócie Sherylbox to taka prywatna chmura, prosty w obsłudze NAS, który w przeciwieństwie do chmury nie magazynuje plików na zewnętrznych serwerach, lecz właśnie wewnątrz urządzenia, a do tego pozwala się dzielić plikami z innymi.

Dzięki wsparciu finansowemu od KDP Investment będzie możłliwe utworzenie sieci dystrybucji Sherlyboxa w Europie i Stanach Zjednoczonych. W planach jest także integracja aplikacji Sher.ly z urządzeniami NAS jednego z wiodących producentów.

sherlybox (14)

Startup ma też bardzo ambitne plany wejścia na rynek biznesowy, o którego szczegółach informowaliśmy jakiś czas temu. Firma ma w planach kompletnie wywrócić sposób, w jaki rozwiązania biznesowe korzystają z chmury i… ma na to sporą szansę.

Sherlybox jest już w naszych rękach i w ciągu najbliższych tygodni dokładnie przetestujemy, jak hit z Kickstartera sprawdza się w praktyce. Tymczasem Błażejowi Marciniakowi i jego ekipie gratulujemy kolejnego sukcesu, trzymając kciuki za dalsze. Brawo!

Czytaj również:

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst