Gry  / News

Świetna polska gra, This War of Mine, trafiła wreszcie na tablety!

Pierwszy zwiastun This War of Mine pojawił się w marcu 2014 roku. Już wtedy przeczuwaliśmy, że tytuł 11 bit studios będzie hitem. Polakom udało się połączyć niebanalny pomysł ze świetną realizacją. Recenzenci i konsumenci ocenili grę bardzo pozytywnie i stała się ona sprzedażowym hitem. Teraz przyszła kolej na edycję tabletową, która zgodnie z zapowiedziami doczekała się dziś premiery.

This War of Mine to kawał solidnej produkcji wciągającej na długie godziny. Pierwotnie kolejna gra twórców kasowej cyklu Anomaly - a tym samym serii, która podbiła przecież świat mobilny - trafiła na pecety. Gra doczekała się nawet edycji pudełkowej i świetnie radziła sobie w cyfrowej dystrybucji.

this-war-of-mine-ios-9

11 bit studios udało się stworzyć grę, która wciągnęła w ogarnięty wojenną zawieruchą świat graczy z całego globu. This War of Mine sprzedawane było w wielu różnych kanałach sprzedaży. Polski hit trafił nie tylko do należącego do twórców gry sklepu Games Republic, ale znalazł się też na liście bestsellerów na Steamie.

Polacy przedstawili w swojej grze świat ogarnięty wojną, w którym steruje się nie walecznym żołnierzem, a przestraszoną i schorowaną grupą cywilów. Gracz nie zgrywa bohatera, a stara się po prostu przeżyć. To zadanie wydaje się trudne, ale w praktyce jest niemal niemożliwe do wykonania bez podjęcia moralnie wątpliwych wyborów.

this-war-of-mine-games-republic

Co prawda taki ciężki klimat nie nadaje się zbytnio na krótkie sesje z grą podczas posiedzenia na tronie, ale i tak widząc This War of Mine po raz pierwszy wiedziałem, że gra sprawdzi się na urządzeniach z ekranem dotykowym. Po przetestowaniu wersji preview This War of Mine kilka tygodni temu już wiem, że miałem rację.

This War of Mine na tablety to de facto ta sama produkcja, która pojawiła się na komputerach stacjonarnych. Zawartość i mechanika nie wydaje się w żaden sposób okrojona, a jedynie przygotowano model sterowania z użyciem dotyku zamiast klasycznej komputerowej klawiatury i myszy.

Niestety, w przeciwieństwie do wersji preview finalna edycja trafia tylko na iPady, a nie na iPhone’y. Twórcy gry obiecują popracować jeszcze nad przystosowaniem interfejsu do obsługi na mniejszym ekranie telefonu, ale nie będzie to proste i nie składają żadnych wiążących deklaracji w tej kwestii.

Jeśli jednak macie pod ręką tablet, to nie pozostaje mi nic innego, jak polecić Wam byście wyposażyli się w swoją kopię This War of Mine. Grę w wersji do Androida można już teraz pobrać ze sklepu Games Republic w cenie 9,99 euro oraz z Google Play, gdzie gra wyceniona została na 39,99 zł. This War of Mine do iPada w App Storze kosztuje też 9,99 euro.

Polacy z 11 bit studios naprawdę włożyli w ten mobilny port sporo pracy oraz serca i zdecydowanie warto z tą produkcją się zapoznać.

Zobacz także:

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst