Gry  / Lokowanie produktu

Wielki niezbędnik Intel Extreme Masters 2015! Co, gdzie i kiedy – wszystko w jednym miejscu

Stopy redaktorów Spider’s Web stanęły już w katowickim Spodku. Od jutra rozpoczynamy dla was relację live z największej e-sportowej imprezy w całej Europie. Organizatorzy zaplanowali tyle atrakcji, że ciężko się w tym wszystkim odnaleźć. Dlatego przygotowaliśmy dla was wielką rozpiskę wszystkich atrakcji jakie można zobaczyć podczas finałów Intel Extreme Masters 2015 w katowickim Spodku:

Nadajemy już na żywo ze Spodka: Intel Extreme Masters 2015 na żywo - live blog Spider's Web

Polacy z Virtus.Pro chcą powtórzyć sukces sprzed roku

Podczas finałów Intel Extreme Masters 2014 Polacy z drużyny Virtus.pro zdobyli pierwsze miejsce i główną nagrodę ESL One. Mistrzowie gry Counter-Strike: Global Offensive chcą powtórzyć sukces sprzed roku. Wtedy nie byli największymi faworytami igrzysk. Dzisiaj ekipa charyzmatycznego Jarosława „PashyBicepsa” Jarząbkowskiego prezentuje niezwykle nierówny poziom. Jestem jednak przekonany, że z naszym dopingiem rodzimej drużynie pójdzie doskonale.

VIRTUS.PRO

Najlepsza drużyna ligi ESL One otrzyma sto tysięcy dolarów. Łączna pula nagród przeznaczona na finały w Spodku wynosi ćwierć miliona amerykańskich zielonych. Do ostatniej fazy zmagań przeszło szesnaście ekip. Pierwsze drużynowe starcia Polaków z Virtus.pro mają miejsce jeszcze dzisiaj!

Kiedy: Virtus.pro rozpoczyna meczem z 3DMAX w czwartek o 18:30. Zmagania Polaków obejrzycie na platformie Twitch.

Dokładna rozpiska rozgrywek ESL One Katowice 2015

League of Legends podbije Katowice

To właśnie League of Legends jest grą, która przyciąga do katowickiego Spodka największe tłumy. Po serii rozgrywek w różnych miejscach na świecie do Katowic zjechało osiem najbardziej utalentowanych drużyn. Rozgrywki będą emitowane na olbrzymich ekranach wewnątrz Spodka, a także na zewnątrz budynku. Oczywiście nie zabraknie streamów na żywo dostępnych na platformie Twitch.

INTEL EXTREME MASTERS 2015 3

W League of Legends zabrakło typowo polskiej drużyny. Ekipy SK Gaming i Gambit Gaming tworzą gracze z całej Europy. Ze Stanów Zjednoczonych przyjechali Cloud9 i Team SoloMid. Koreę Południową reprezentuje GE Tigers oraz CJ Entus. Team WE pochodzi z Chińskiej Republiki Ludowej, natomiast Flash Wolves to gracze z Tajwanu. Najlepsza ekipa otrzyma ponad 100 tysięcy dolarów.

Kiedy: Pierwszy mecz rozpocznie się w piątek 13 marca o godzinie 13:00. Rozgrywki będzie można obserwować na platformie Twitch.

Dokładna rozpiska finałów IEM 2015 w League of Legends

Koreańska inwazja w StarCraft II

Nie od dzisiaj wiadomo, że obywatele Korei Południowej są mistrzami w grze StarCraft II. Rok temu tylko jeden strateg ubiegający się o tytuł mistrza był innej narodowości. Aktualne finały w katowickim Spodku zostały całkowicie zdominowane przez Azjatów.

INTEL EXTREME MASTERS 2015 2

O tytuł mistrza powalczy 16 najbardziej utalentowanych Koreańczyków. Zegrami pokierują Life, Dark, Hydra i Solar. Protossom rozkazy będą wydawać Trap, herO, Rain, Zest oraz Patience. Terranami zagrają Flash, Maru, Bbyong, TaeJa, INnoVation, Cure i FanTaSy. Zwycięzca zostanie nagrodzony 70 tysiącami amerykańskich dolarów.

Kiedy: Pierwsze starcie azjatyckich mistrzów rozpoczęło się już w czwartek. Rozgrywki można obserwować na platfomie Twitch.

Dokładna rozpiska finałów IEM 2015 w StarCrafta II

Siedzisz w domu? Pamiętaj o Polsacie i Twitchu. Oto oficjalne kanały:

Finały Intel Extreme Masters 2014 oglądało ponad 23 miliony amatorów e-sportu z całego świata. W tym roku padnie zapewne kolejny rekord. Wszystkie trzy najważniejsze gry: Counter-Strike: Global Offensive, StarCraft II oraz League of Legends mają swoje oficjalne kanały na platformie Twitch. To właśnie je warto śledzić:

Warto nadmienić, że w tym roku na emitowanie e-sportowych rozgrywek zdecydował się również Polsat. Na kanale Polsat Viasat Explore na żywo obejrzymy zmagania w CS: GO, nie tylko polskiej drużyny. Świetna inicjatywa, którą warto podkreślić.

Masa stoisk przygotowanych dla odwiedzających

Wokół centralnej części Spodka znajdziecie mnóstwo stoisk przygotowanych z myślą o amatorach e-sportu oraz interaktywnej rozrywki. Firmy, które będą oferować atrakcje i produkty odwiedzającym podczas finałów Intel Extreme Masters 2015 to Intel, BenQ, EURO RTV, GoodRAM, HP, HyperX i Kingston, Komputronik, Logitech, NTT System, Roccat, Samsung, Smite, Steelseries oraz X-Kom.

intel extreme masters 7

Władze miasta Katowice zorganizowały własną strefę relaksu dla odwiedzających katowicki Spodek. Firma Roccat odda w ręce fanów sponsorowaną przez siebie drużynę – Team Roccat. Przy stoisku SteelSeries pojawią się gwiazdy z drużyn Fnatic oraz Natus Vincere. Blizzard przeprowadzi własny turniej w grę karcianą Hearthstone. Większość firm będzie prezentować swoje flagowe produkty, które można zakupić w promocyjnych cenach. Swoje sklepy będzie miał również Intel oraz ESL One.

Pod względem ekspozycji finały Intel Extreme Masters 2015 będą porównywalne do targów elektroniki i nowych technologii. W środku katowickiego kotła trwać będzie zażarta rywalizacja, natomiast pierścienie wokół centralnej hali wypełni mnóstwo stoisk, kramów i sklepów z tym, co tygrysy lubią najbardziej – grami i akcesoriami do gry.

intel extreme masters 8

Kobiety pokażą siłę w Counter-Strike: Global Offensive

Cztery najlepsze kobiece zespoły Counter-Strike: Global Offensive zagrają w turnieju Intel Challenge Katowice z pulą nagród sięgającą 30 000 dolarów. O triumf w Intel Challenge Katowice powalczą cztery drużyny - dwie europejskie, jedna amerykańska oraz Alsen-Team prosto z Polski. Pojedynki odbędą się w pachnącym nowością Międzynarodowym Centrum Kongresowym zlokalizowanym zaraz obok katowickiego Spodka.

iem-2015-cs-kobiety

Kiedy: Turniej Intel Challenge rozpocznie się meczem Polek z Alsen-Team. Rodaczki zmierzą się z niemiecką drużyną TBA.female w niedzielę 15 marca o godzinie 13:00.

Dokładna rozpiska kobiecego Intel Challenge

Kowin-Mikke i Wipler na Intel Extreme Masters 2015

Jak pisaliśmy wcześniej, finały IEM 2015 to znacznie więcej niż e-sport. To kilkudniowe wydarzenie na którym po prostu trzeba się pojawić, jeżeli ma się tylko ku temu sposobność. Z dokładnie takiego samego założenia wyszli czołowi politycy partii KORWiN, którzy na własną rękę pojawią się w katowickim Spodku. Zapewne ma to związek z trwającą kampanią wyborczą.

janusz korwin mikke intel exteme mastrs 2015

Eurodeputowany Korwin-Mikke oraz poseł Przemysła Wipler pojawią się na finałach Intel Extreme Master w ostatni, niedzielny dzień imprezy. Wciąż nie wiadomo czy któryś z polityków zmasakruje graczy w Counter-Strike: Global Offensive, ale naprawdę na to liczę.

Nadajemy na żywo ze Spodka: Intel Extreme Masters 2015 na żywo - live blog Spider's Web

Atmosfera jest tak gorąca, że Spodek odleciał - relacja z IEM 2015

Setki godzin przygotowań, ale efekt jest niesamowity! Oto najlepsze cosplaye z IEM 2015

Sprawdź również:

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst