Gry  / News

Janusz Korwin-Mikke będzie masakrował… podczas finałów Intel Extreme Masters 2015

217 interakcji
dołącz do dyskusji

Od poniedziałku do piątku walczy z lewactwem, zakłada nowe partie polityczne i ubiega się o urząd prezydenta. Weekendami masakruje innych graczy. Janusz Korwin-Mikke pojawi się na tegorocznych finałach Intel Extreme Masters 2015 w katowickim Spodku. Towarzyszyć mu będzie Przemysław Wipler – poseł na Sejm i wieloletni pasjonat gier komputerowych.

Spider’s Web jest portalem możliwie dalekim od bieżącej, mocno spersonalizowanej i jałowej polityki. Nie sposób jednak nie napisać, że na największej europejskiej imprezie poświęconej e-sportowi pojawią się jedni z najbardziej wyrazistych polityków jakich mamy w państwie. Do katowickiego Spodka zawita bowiem eurodeputowany Janusz Korwin-Mikke oraz poseł na Sejm Przemysław Wipler.

intel extreme masters 2

Jak widać, kampania prezydencka trwa na całego.

Janusz Korwin Mikke ubiega się o urząd prezydenta nieprzerwanie od 1995 roku. Lider nowopowstałej partii „KORWiN” od zawsze poszukiwał wyborców w łatwo dostępnych, nowoczesnych i spersonalizowanych mediach. Korwin-Mikke i jego współpracownicy doskonale radzą sobie z Internetem. Adaptując dobrodziejstwa technologii szukają dostępu do możliwie największej liczby potencjalnych wyborców. Nigdy bym jednak nie przypuszczał, że politycy partii KORWiN zdecydują się na pojawienie podczas e-sportowej imprezy.

Post użytkownika Przemysław Wipler.

Rok temu przez katowicki Spodek przetoczyło się ponad 70 tysięcy pasjonatów interaktywnych produkcji. Współczesne igrzyska cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem ze strony graczy oraz tradycyjnych mediów. Z tego punktu wizyta Janusza Korwin-Mikkego wydaje się być strzałem w dziesiątkę. Abstrahując od naszych poglądów politycznych i sympatii oraz antypatii, trzeba oddać członkom KORWiN, że po raz kolejny są pionierami. Dotychczas żaden polski polityk nie wykorzystywał e-sportu jako narzędzia promocyjnego w kampanii.

„Wykorzystywał” to odpowiednie słowo.

Pojawia się bowiem pytanie, czy gracze chcą aby największe europejskie święto e-gamingu zamieniać w wyborczą trybunę. Z jednej strony pojawienie się Korwina i Wiplera podczas finałów Intel Extreme Masters 2015 na pewno przysporzy imprezie jeszcze większej popularności. Z drugiej – IEM już od kilku lat jest niezwykle silną marką, która bez ingerencji rodzimych polityków doskonale sobie radzi, za sprawą intensywnych działań organizatora.

intel extreme masters 6

Mimo tego z chęcią zobaczę jak Janusz Korwin-Mikke masakruje kogoś innego niż lewacy. Na ten przykład terrorystów w Counter Strike: Global Offensive. Albo oponenta w grę karcianą Hearthstone od Blizzarda. Ocieplanie wizerunku przy pomocy League of Legends? Dawniej brzmiałoby to jak brednie. Dzisiaj taka praktyka staje się faktem. W tym miejscu warto dodać, że o ile nagłe zainteresowanie e-sportem Korwin-Mikkego może budzić wątpliwość, tak poseł Przemysław Wipler od zawsze wyróżniał się sympatią do gier komputerowych.

To Przemysław Wipler spędził niemal 500 godzin z trylogią Mass Effect.

Ku uciesze swoich sympatyków poseł Wipler dał się poznać jako entuzjasta elektronicznej rozrywki. Jak twierdzi w wielu wywiadach, gra od dziecka i jest to dla niego udany sposób na odpoczynek. Przemysław Wipler zakochał się w interaktywnych produkcjach za sprawą komputera Amstrad. Czytał Secret Service, grał w gry planszowe, do teraz uwielbia wszelkiej maści strategie – można napisać, że jest jednym z najbardziej „cool” polityków w całym Sejmie. Co zresztą wielokrotnie udowadniał za pomocą swojego profilu w serwisie Facebook.

wipler mass effect

Jeżeli chcecie zobaczyć polityków partii KORWiN podczas finałów Intel Extreme Masters 2015, koniecznie odwiedźcie Katowice w ostatni dzień imprezy – niedzielę 15 marca. Właśnie wtedy Janusz Korwin-Mikke oraz Przemysław Wipler pojawią się w Spodku. Redakcja Spider’s Web będzie relacjonować całe igrzyska na żywo.

Sprawdź również:

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst