REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Gry
  3. Tech

Janusz Korwin-Mikke będzie masakrował… podczas finałów Intel Extreme Masters 2015

Od poniedziałku do piątku walczy z lewactwem, zakłada nowe partie polityczne i ubiega się o urząd prezydenta. Weekendami masakruje innych graczy. Janusz Korwin-Mikke pojawi się na tegorocznych finałach Intel Extreme Masters 2015 w katowickim Spodku. Towarzyszyć mu będzie Przemysław Wipler – poseł na Sejm i wieloletni pasjonat gier komputerowych.

Janusz Korwin-Mikke będzie masakrował… podczas IEM 2015!
REKLAMA
217 interakcji
dołącz do dyskusji

Spider’s Web jest portalem możliwie dalekim od bieżącej, mocno spersonalizowanej i jałowej polityki. Nie sposób jednak nie napisać, że na największej europejskiej imprezie poświęconej e-sportowi pojawią się jedni z najbardziej wyrazistych polityków jakich mamy w państwie. Do katowickiego Spodka zawita bowiem eurodeputowany Janusz Korwin-Mikke oraz poseł na Sejm Przemysław Wipler.

REKLAMA
intel extreme masters 2

Jak widać, kampania prezydencka trwa na całego.

Janusz Korwin Mikke ubiega się o urząd prezydenta nieprzerwanie od 1995 roku. Lider nowopowstałej partii „KORWiN” od zawsze poszukiwał wyborców w łatwo dostępnych, nowoczesnych i spersonalizowanych mediach. Korwin-Mikke i jego współpracownicy doskonale radzą sobie z Internetem. Adaptując dobrodziejstwa technologii szukają dostępu do możliwie największej liczby potencjalnych wyborców. Nigdy bym jednak nie przypuszczał, że politycy partii KORWiN zdecydują się na pojawienie podczas e-sportowej imprezy.

//

Rok temu przez katowicki Spodek przetoczyło się ponad 70 tysięcy pasjonatów interaktywnych produkcji. Współczesne igrzyska cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem ze strony graczy oraz tradycyjnych mediów. Z tego punktu wizyta Janusza Korwin-Mikkego wydaje się być strzałem w dziesiątkę. Abstrahując od naszych poglądów politycznych i sympatii oraz antypatii, trzeba oddać członkom KORWiN, że po raz kolejny są pionierami. Dotychczas żaden polski polityk nie wykorzystywał e-sportu jako narzędzia promocyjnego w kampanii.

„Wykorzystywał” to odpowiednie słowo.

Pojawia się bowiem pytanie, czy gracze chcą aby największe europejskie święto e-gamingu zamieniać w wyborczą trybunę. Z jednej strony pojawienie się Korwina i Wiplera podczas finałów Intel Extreme Masters 2015 na pewno przysporzy imprezie jeszcze większej popularności. Z drugiej – IEM już od kilku lat jest niezwykle silną marką, która bez ingerencji rodzimych polityków doskonale sobie radzi, za sprawą intensywnych działań organizatora.

intel extreme masters 6

Mimo tego z chęcią zobaczę jak Janusz Korwin-Mikke masakruje kogoś innego niż lewacy. Na ten przykład terrorystów w Counter Strike: Global Offensive. Albo oponenta w grę karcianą Hearthstone od Blizzarda. Ocieplanie wizerunku przy pomocy League of Legends? Dawniej brzmiałoby to jak brednie. Dzisiaj taka praktyka staje się faktem. W tym miejscu warto dodać, że o ile nagłe zainteresowanie e-sportem Korwin-Mikkego może budzić wątpliwość, tak poseł Przemysław Wipler od zawsze wyróżniał się sympatią do gier komputerowych.

To Przemysław Wipler spędził niemal 500 godzin z trylogią Mass Effect.

Ku uciesze swoich sympatyków poseł Wipler dał się poznać jako entuzjasta elektronicznej rozrywki. Jak twierdzi w wielu wywiadach, gra od dziecka i jest to dla niego udany sposób na odpoczynek. Przemysław Wipler zakochał się w interaktywnych produkcjach za sprawą komputera Amstrad. Czytał Secret Service, grał w gry planszowe, do teraz uwielbia wszelkiej maści strategie – można napisać, że jest jednym z najbardziej „cool” polityków w całym Sejmie. Co zresztą wielokrotnie udowadniał za pomocą swojego profilu w serwisie Facebook.

wipler mass effect

Jeżeli chcecie zobaczyć polityków partii KORWiN podczas finałów Intel Extreme Masters 2015, koniecznie odwiedźcie Katowice w ostatni dzień imprezy – niedzielę 15 marca. Właśnie wtedy Janusz Korwin-Mikke oraz Przemysław Wipler pojawią się w Spodku. Redakcja Spider’s Web będzie relacjonować całe igrzyska na żywo.

REKLAMA

Sprawdź również:

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: przedwczoraj
Aktualizacja: 3 dni temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA