REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o Milionie Czytelników Spider’s Web!

Dziś dla nas wielki dzień! Po raz pierwszy w historii Spider’s Web przekroczyliśmy 1 mln unikalnych użytkowników odwiedzających naszego bloga w ciągu miesiąca.

06.11.2014
12:42
Wszystko co chcielibyście wiedzieć o Milionie Czytelników Spider’s Web!
REKLAMA
189 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

W związku z tym chcielibyśmy się z Wami podzielić różnymi fajnymi ciekawostkami związanymi z naszymi statystykami, o co zresztą regularnie nas prosicie. Wy je zresztą robicie, więc to w zasadzie o Was!

1 mln unikalnych użytkowników

- tyle odwiedziło Spider’s Web pomiędzy 6 października a 5 listopada 2014 r. Rok 2013 zakończyliśmy na poziomie 564 tys. uu, więc jest pewne, że w 2014 r. podwoimy nasz zasięg. Na koniec 2012 r. odwiedziło nas z kolei 275 tys. użytkowników. Jeśli więc utrzymamy dynamikę wzrostu, to na koniec 2015 r. powinniśmy docierać do ok 2,5 mln uu. Mam jednak nadzieję, że dotrzemy tam znacznie szybciej!

Bardzo rośnie u nas ruch mobilny. Aktualnie to już 32 proc.! - 26 procent z Was odwiedza na na smartfonach, a 6 proc. na tabletach.

Wśród odwiedzających dominują użytkownicy Windowsa (59 proc.), ale na drugim miejscu - o dziwo - są ci, którzy odwiedzają nas z Androida (21 proc.). Na kolejnych miejscach są: iOS (8 proc.), OS X (6 proc.) oraz Windows Phone (4 proc.)

Najpopularniejszą przeglądarką wśród Czytelników Spider’s Web jest Chrome. Aż połowa z Was (49,5 proc.) odwiedza nas właśnie za poziomu przeglądarki Google’a. Na kolejnych miejscach są: Firefox (21 proc.), Safari (9 proc.) oraz Opera (6 proc.).

Wśród rozdzielczości ekranu dominują formaty: 1366 x 768 (18 proc.) oraz 1920 x 1080 (13 proc.), co nas bardzo cieszy, bo widać, że użytkownicy Spider’s Web to nowocześni ludzie!

To zresztą widać po demografii naszych użytkowników.

33,5 proc. z Was to osoby w wieku 25 - 34, a 27 proc. w wieku 18 - 24. Ja sam zaliczam się do kategorii z trzecim wynikiem (15,5 proc.), czyli 34 - 44. Co ciekawe, 6 proc. z Was to osoby w wieku 65+. Bardzo nam miło, seniorzy!

Co mnie jeszcze bardziej cieszy to fakt, że… aż 46 proc. naszych Czytelników to Kobiety! Wcale więc nie jest tak, jak niektórzy sądzą, że technologie to same chłopy i na dodatek nerdy.

Wiemy to także po Waszych zainteresowaniach: 6 proc. z Was interesuje się sportem, 4 proc. gotowaniem, a 3 proc. podróżami. Halo, halo - reklamodawcy z branży FMCG - to do Was mówię!

Skąd trafiacie na Spider’s Web?

Z tego również jestem bardzo dumny. Mamy bowiem bardzo zdrową strukturę ruchu opartą na 4 głównych filarach, a nie na jednym, jak jest w przypadku większości wielkich serwisów internetowych.

40 proc. z Was trafia do nas z Google’a, ale - co w ogóle jest fantastyczne - mamy bardzo wysoki współczynnik powracających osób, które przychodzą do nas z wyszukiwarek a potem stają się odwiedzającymi bezpośrednimi (co 4 taki użytkownik).

28 proc. to ruch bezpośredni. I to jest super wiadomość, bo na takich użytkownikach każdemu najbardziej zależy. 17 proc. z Was trafia do nas z mediów społecznościowych, a 14 proc. ze stron odsyłających. Z tych 14 proc. ok 50 proc. to ruch z Wykopu. Uspokajam więc tych, którzy zarzucają nam, że ruch na Spider’s Web to głównie wykop. W całej strukturze ruchu Wykop odpowiada zaledwie za niecałe 8 proc.

Skąd przybywacie?

90 proc. z Was klika do nas z terenów Polski. Z obczyzny Polacy (no bo chyba Polacy skoro jesteśmy po polsku) klikają do nas głównie z Wielkiej Brytanii (3 proc.) oraz z Niemiec (1,5 proc.). Co ciekawe, z USA pochodzi jedynie 0,5 proc. osób odwiedzających Spider’s Web.

Ciekawie wygląda podział naszych Czytelników w Polsce: 35 proc. z Was pochodzi z woj. mazowieckiego. Ze Śląska, do którego zalicza się mój ukochany Sosnowiec (nad czym wszyscy tu w Sosnowcu ubolewamy) klika 11 proc. z Was. Z Małopolski 10, z Dolnego Śląską 8, z Wielkopolski także 8, z Pomorza 6, a z Łódzkiego 4 proc.

Najpopularniejsze teksty

W ostatnim miesiącu najlepiej klikały się u nas teksty:

Z kolei najpopularniejszymi tekstami w całym roku (licząc od początku 2014 r.) są:

To tyle! Świętujcie proszę z nami, bo to także dzięki Wam to święto dziś na Spider’s Web!

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA